Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.05.2024 - 11:13


Program na monitorovanie ip adries

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Trevor
Post subject: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 13.02.2005 - 18:14 #15949
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Potreboval by som do linuxoveho routra program pomocou ktoreho by som vedel zistit ktora ip kolko taha a kolko uz stiahla a z akeho portu atd ..
To co doticny akurat pozera nepotrebuejm vediet ale ked sa inak neda nevadi
Ak je to uz sucas linuxu (ja pouzivam debian) tak ako to spustit pripadne nastavit?

Trevor
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 13.02.2005 - 19:59 #15954
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
spravne napisany firewall (teda ak to chces podla portov, tak v tom budes mat hooodne velky bordel Smile ), potom nieco take ako iptables -L -v -n (zobrazi ti aj pocitadla) a tie pocitadla packetov a bajtov treba uz len neako spracovat (ja osobne z toho kreslim grafy cez mrtg a este nacitavam mnozstvo prenesenych dat do mysql Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 13.02.2005 - 20:30 #15957
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

apt-get install ipfm
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 14.02.2005 - 01:07 #15964
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
No ten iptables -L -v -n celkom ujde nie je to to co som cakal ale da sa to ... dnes ale doobeda vyskusam este ten ipfm ze co to bude zac

islo mi aj oto ze ked si to spustim hoci kedy tak nech mi to ukaze aktualny stav ze kto kolko sosa vtom okamziku pripadne cez ktory port

inak moc dakujem moc mi to pomohlo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 14.02.2005 - 03:40 #15965
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Quote: ›
islo mi aj oto ze ked si to spustim hoci kedy tak nech mi to ukaze aktualny stav ze kto kolko sosa vtom okamziku pripadne cez ktory port


v tom pripade skus iptraf
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 14.02.2005 - 14:47 #15997
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
No skusal som ten iptraf a je to celkom v pohode ale ten ip trafic monitoring mohol byt trochu prehladnejsi aspon podla mna.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majko036
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 14.02.2005 - 15:43 #16002
Basic


Joined: Jún 21, 2004
Posts: 69
Location: Nove Zamky
ja to robim tak, ze v -t nat je kazda adresa ktora moze ist von (SNAT). potom staci v pravidelnych intervaloch skriptik co ti pocitadla zapise napr do rrdatabazy (rrdtool). a mas vsetko pekne graficky napr cez web. Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 16.02.2005 - 10:54 #16046
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

majko036 wrote: ›ja to robim tak, ze v -t nat je kazda adresa ktora moze ist von (SNAT). potom staci v pravidelnych intervaloch skriptik co ti pocitadla zapise napr do rrdatabazy (rrdtool). a mas vsetko pekne graficky napr cez web. Rolling Eyes


nezverejnil by si to Confused
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 16.02.2005 - 12:20 #16050
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
slonik: nemusis to mat v nat, mozes to mat aj vo FORWARDe; kus vyssie mas napisane aymi parametrami pre iptables si nechas vypisat countre, potom ich uz len musis vhodne oparsovat (vyhadzat nevhodne stlpce) a dostanes tabulku kde budes mat IP a countre... z toho uz potom mozes robit co len chces, na kreslenie grafov si napriklad nechas pustat z mrtg miesto jeho klasickeho targetu scriptik, ktory ti vygrepuje pozadovanu IP a vrati z nej couter pre IN a pre OUT. o zvysok sa ti postara mrtg.
obdobne to mozes rvat do databazy (vzorec pre update hodnot v DB som uz niekde v diskusii uvadzal, ak ta zaujima pohladaj si Very Happy ) a budes mat aj informaciu o tom kto kolko toho preniesol za merane casove obdobie...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 16.02.2005 - 13:10 #16055
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

to "si" do *.SQL to viem dat.... ale to prace nexcem....

mna zaujal to ze to ma cez rrdtool

imho ja pouzivam dlhsie..
pocitadla IPtables

iptables -t mangle -N INCOUNT1

iptables -t mangle -N OUTCOUNT1

iptables -t mangle -A INCOUNT1 -j RETURN
iptables -t mangle -A OUTCOUNT1 -j RETURN
iptables -t mangle -A PREROUTING -s 192.168.1.0/24 -j OUTCOUNT1
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.0/24 -j INCOUNT1

takze toto nie je problem
ja to nexcem cele prebrat xcem to ako inspiraciu aby som nemusel objavovat ameriku....
cize vychytane hned bugy s resetom nahodnym (routra, pocitadla) a pod...veci
nech to neurobi blbe data..
lebo to pouzije ako vtup do FUP.. a user ma tiez pocitadlo bude to porovnavat nech to je priblizne rovnakee

taky stupid counter je hotovy za 15minut ale tak aby to ratalo dobre a
anespravilo somarinu to xce cas...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 16.02.2005 - 13:23 #16057
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
slonik: taky stupid counter co si poradi aj s resetom pocitadiel musis vediet navrhnut do 10 minut ak sa nad tym trocha zamyslis (a ten vzorec (ma osetrene aj tie resty) nan som tu uz naozaj kdesi pisal, hladaj Very Happy ), stratis iba obdobie medzi 2ma vzorkovaniami kedy doslo k resetu (ja mam nastavene vzorkovanie kazdych 5 minut), co nie je zas az tak zufala odchylka...
neviem preco mam dojem ze rrd sa pouziva na grafy inac (obdobne ako mrtg) Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 17.02.2005 - 09:49 #16108
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

hmmm pozrem ale ja musim vzrokoat kazdy 20sek lebo to poteebujem na 1gbit linke a tam kedzwe peimer je 5mbit..za sek
co by bola odchylka nieco cez 12MB coje dost nemyslis..

a keby to bolo za 5minut tusim 180.. a nejake drobne.. Mb odchylka...
hmm ja som to pocital davno avyslo mi tych 20sekund ako rozumny kompromis mnnostvo dat prpadna strata cpu load..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 18.02.2005 - 00:19 #16171
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
slonik: treba pouzivat dostatocne velke cisla (64bit) a nemas problem... a strata 5 minut z niekolko vela dni je zanedbatelna (percentualne); predpokladam ze countre nepotrebujes resetovat kazdu polhodinu...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
michalci
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 22.01.2006 - 10:14 #28273
Basic


Joined: Feb 26, 2005
Posts: 140
Location: Pieštany,vidiek
zdravim vsetkych , prosim vas vopred o pomoc , pouzivam Linux RH9 ako gateway do netu na jednej sietovke mam zaveseny aDSL route a na druhej mam zaveseny AP so sietou 192.168.1.x , potreboval by som len nejaky script ktory by ak spravne chapem sledoval FORWARDOVANE pakety z LAN 192.168.1.x do INTRNETU , nemusi ich pocitat len nech by ich ohodil do nejakeho jednoduchedo HTML suboru ktory by sa kazdu minutu refreshol , teda mal by som prehlad o tom kto je momentalne na INTERNETE , podotykam ze to chcem pouzit len ako informaciu pre vsetkych uzivatelov siete a toto je asi jedine co ma napadlo

vopred diky za pomoc
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rezen
Post subject: RE: Program na monitorovanie ip adries  PostPosted: 22.01.2006 - 10:22 #28275
Basic


Joined: Máj 09, 2005
Posts: 83

skus cacti Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)