Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 00:58


Hlasový server

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
hedyso
Post subject: Hlasový server  PostPosted: 08.03.2005 - 15:22 #17177
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

Cafte , dlho rozmýslame nad sluzbou v sieti ktora by zabezpecovala komunikaciu medzi uzivatelmi cez microfon a reproduktory teda neaky komunikacny hlasovy soft ale hlavne aby sa dali uskutocnovat konferencne hovory. Ak niekto pozna dobry software co moze doporucit resp. napise ako sa vola. Moze byt pod windows alebo pod redhat. Goglil som ale bez vysledne resp. nepoznam tie softy.
Dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sunnyday
Post subject: Hlasový server  PostPosted: 08.03.2005 - 16:08 #17178
Basic


Joined: Jún 18, 2004
Posts: 115
Location: Trencin
U nas na sieti pouzivame Teamspeak http://www.goteamspeak.com, hlavne pri gameskach alebo aj trocha vacsich diskusiach. Kodeky rozhodne nie su najlepsie ale skratka je to pouzitelne. Teamspeak server umoznuje vytvaranie kanalov a podobne.

Druha skupina userov u nas pouziva skype.. asi nemusim blizsie opisovat (bset codec). Pri nejakych haluziach konferencnych volani sme mali problemy uz pri 4 - 5 ludoch. Treba hlavne vhodne zvolit cloveka co robi konferecny hovor. Nevyhoda skype je, ze aj ked user nic aktualne nevravi, tak data z skyep lezu stale... tot nevyhoda oproti ostatnym

Potom sa u nas testovalo aj Ventrilo, mne osobne sa nepacilo (ale vraj lepsie codec ako Temspeak).

No a pokial chces vskutku nezavislu VoIP, tak si sprav nejaku PABX ustrednu na linuxe... Ja som jedneho casu pokukoval po projekte Asterix, ale ako obycajne som sa k tomu nedostal... http://www.asterisk.org/.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 08.03.2005 - 20:01 #17184
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
myslim ze ts je jedno z najlepsich riesenie na bazer server klient. skype je imho primarne urcene na p2p spojenia 2 ludi. na ts sa dohovoris s cloekom uz pri datovom toku pod 10kb (cize aj s dialupistom v pohode)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: Hlasový server  PostPosted: 08.03.2005 - 20:40 #17186
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Teamspeak mozem len vrelo doporučiť Very Happy
Server konfiguruješ cez web rozhranie, naklikáš userov a ideš.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 08.03.2005 - 21:29 #17193
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Pouzivame picophone nepotrebuje server a je to male exe a nemusi sa to instalovat. Jediny problem ze nie je pod linux...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 08.03.2005 - 21:32 #17196
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
aj u nas sa pouziva teamspeak, dokaze fungovat aj pri vysokych latenciach a nizkom datovom toku Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 08.03.2005 - 21:33 #17197
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Picophone je pekný program ale na niektorých pc ,,mrzne´´.Preto sme prešli na teamspeak
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dasno
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 09.03.2005 - 00:37 #17203
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 16
Location: TT ( BA,BB)
teamspeak, picophone, skype - to su ale vsetko programi len na telefonovanie typu pc-2-pc*


pokial uvazujes, aby sa uzivatelia telefonnej sluzby v buducnosti dovolali nie len medzi sebou (pc-2-pc),
alebo z IP siete dovon (do PSTN) na normalne telefony (pc-2-phone),
ale aby sa aj ostatni dovolali opacne, cize k vam = normalne telefony na tvoj PC VoIP phone (phone-2-pc)...

pokial uvazujes, ze by si to xcel v buducnosti zriadit pre vsetkych v sieti bez velkej namahy (rozumej investicia do 10000sk)
a rozsirit aj na plnohodnotne telefonne sluzby, teda aj s moznostou telefonovania phone-2-pc...

...tak odporucam SIP, plus - ako tu uz spominal sunnyday - PC linux PBX ustrednu Asterix

SIP server -> existuje kopec verejnych, ktore bohato vyhovuju, ale ak by si xcel vlasny odporucam iptel.org -> ser
SIP phone -> existuje kopec softwarovych phonov - pre win,mac a pocket_pc odporucam xten.com -> x-lite alebo pre linux wirlab.net/kphone/, alebo linphone.org
PBX ustredna -> asterix.org

vsetok potrebny SW je open-source => je free => zadarmo
investujes, len do PC -> sw SIPserver+PBXustredna nie su narocne na vykon (SIPserver na PDA zvladne 200sucasne volajucich hovorov) => mozes pouzit 400MHz sunku z bazaru za 5000sk
pre komfortnejsiu pracu si mozes kupit externy USB phone za 1000sk
a ak nechces mat kvoli telefonovaniu vzdy zapnuty PC, tak si kup HW SIP VoIP telefon s Eth portom, ceny zacinaju od 2500sk

* = (okrem skype, ktory ponuka aj hovory pc-2-phone, ale ten zasa nie moc dobry na konferencne hovory)
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: Hlasový server  PostPosted: 09.03.2005 - 10:28 #17211
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

Super hned si idem postahovat spominaný software. Idem testovat velmi pekne dakujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
michalci
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 02.11.2005 - 12:25 #24824
Basic


Joined: Feb 26, 2005
Posts: 140
Location: Pieštany,vidiek
chcem sa spytat nejake zakladne info ohladom linuxu

takze mam volne PC PIII 600 , 256Ram , 15Gb HDD

chcel by som tam dat linux , moje poziadavky su :

priviest na tento PC internet (aDSL) , na PC chcem rozdelit sirku pasma (povedzme pre 10 userov) , dalej pripojim PC na AP a budem zdielat tento "rozdeleny" net , chcel by som dalej DHCP server , mail server , web server , urcite nejaky "voice" server (najskorej TeamSpeak) , pripadne ak by sa dalo nejaky server na chat (IRC a pod.) , este casom urcite nejaky P2P blocker

zaujima ma ktora distribucia linuxu by bola pre mna najvhodnejsia , pripominam ze som uplna lama v linuxe
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zok
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 02.11.2005 - 12:27 #24826
Basic


Joined: Feb 04, 2005
Posts: 175
Location: Gan
mozes skusit aj Asterisk, je to VoIP server a tusim je aj pre redhat mozte spolu volat cez soft "TalkExpres" tusim su tam aj konfery atd ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 02.11.2005 - 14:53 #24834
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
michalci: to co si vymenoval by nemal byt problem rozbehat asi na ziadnej bezne dostupnej distribucii, kedze vsak vravis ze si uplna lama tak by som ti asi odporucal najst niekoho vo svojom okoli kto je uz mensia lama a pouzit to co ti on odporuci (a co teda asi aj pouziva)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 02.11.2005 - 15:31 #24842
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Ja pouzivam TeamSpeak ale podobny je aj Ventrilo - skusal som a tiez celkom Gut. Daju sa tam realizovat aj konferecne hovory.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 28.11.2006 - 08:01 #42729
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

ALL:
teamspeak funguje cez server ako ustredna, alebo dokaze spojit 2PC medzi sebou priamo, bez tretej strany ?

Hladam nieco, co by sa dalo vyuzit na telefonovanie po LAN z PC na PC bez komunikacneho servera. Pri pouziti konferencie s komunikacnym serverom /vo firme/ a pripadne, ak by som chcel komunikovat s niekym cez internet. Najlepsie, ak by existoval i HW telefon. Z PC na pevnu/mobil nepotrebujem..

Taky HW telefon cez LAN /RJ45/ by sa hodil napr. aj pri instalacii siete, kde by priamo mohli dva telefony komunikovat bez dalsich zariadeni cez LAN,WAN.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Hlasový server  PostPosted: 28.11.2006 - 09:10 #42735
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
teamspeak funguje ako server a klienti ktori sa nan napajaju... je to super vec
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)