Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 14:04


Projekt RONJA

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 16 < 12345...16 >
Author Message
mgx
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 05.02.2003 - 22:14 #204
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

hmm... dobre.



hned ako to lada postavi a posle, ja to dam na ronja.skfree.net a napisem ti.

kedy to bude to neviem, lebo odo mna to naozaj nezavisi



Mgx[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 05.02.2003 - 22:20 #205
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

fuuu....normalne ma obisla zima, skoda len ze fotky su privelke, chcelo by to optimalizaciu photoshopikom.



Skusim nafotit nejake nase tatranske antenky v zime ale neviem ci to stihnem...



Mgx[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airborne
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 05.02.2003 - 23:02 #207
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 19

jo sak hovoril som, ze ix budem musiet troska upravit..mam ix daleko viac, len ix treba trosku poupravovat. este teraz jednu bastlim v dielni konstrukciu, len nejaky nam ukradol farbu, tak som to nemohol dokoncit a ako chudobny student nemam moc cash na dalsiu takze cakam kym ju ten dobrodinec vrati, nex to mozem doladit a pekne namalovat toto bude fajkt ukazkovy kus a predsizne spraveny. dufam ze finalne bude vyzerat tak ako si ho ja predstavujem. podarilo sa mi z toho odstranit vsetky zvary a pritom zachovat pevnost a tuhost konstrukcie. sak ako strojari hovoria, najlepsi zvar je ziadny zvar [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 05.02.2003 - 23:05 #208
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
pocuj airborne a co tag robit ronje komercne? mne osobne sa neoplati ronju stavat (z casovych dovodov) ale rad by som ju napr vyskusal takze co tag zaratat si suciastky + nieco za pracu a dat navrh?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 05.02.2003 - 23:08 #209
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
hmm ked sa to podari spracovat na 100mbit ethernet (a bude to vediet aj preniest neaku podobnu kapacitu:-)) tak to uz bude na kratke spoje urcite velmi zaujimave

hmm a tie fotky by sa zislo vopchat do niecoho a pootacat a spravit k tomu neaky index s nahladmi (inac to je na relativne dost pomalej linke, pri prezerani mi to nedalo viacej ako 40 kB/s co pri danej velkosti znamenalo dost cakat na natiahnutie jednotlivych fotiek (niektorych majucich aj vyse 700kB))[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airborne
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 05.02.2003 - 23:11 #210
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 19

ja to uz tak "komercne" trocha robim..nieco bolo pre kamosov, nieco bolo pre firmu. ale neviem ci si cital aj nejake prispevky co pisal clock, ale ronja je dost pracovne narocna.. jednak zhananim suciastok a jednak material a dalsia vec..cize najblizsia schodna hranica, na ktorej sme sa viacery vratane clocka zhodli, ze sa to neoplati robit pod 20K.. takze je to na tebe, az mas zaujem, neni problem ti to spravit.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airborne
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 05.02.2003 - 23:19 #212
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 19

ide to pomaly, lebo je rozladena ronja..nemam cas a chut sa teraz s tym hrat, lebo sa mi aj baterky pokazili do vysielaciek..ale teraz makam na skuskach..ked dorobim tie, tak opravim ronju a bude to hned lepsie..ale aj editnem tie fotky na mesi format, aby to bolo pozeratelne a aj s nejakym lepsim indexom..a asi ich hodim na jeden stroj kde je 100mbit lajna, takze to by mohlo byt v pohode.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airborne
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 06.02.2003 - 10:11 #215
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 19

mno jo a hura na skusku po prebdenej noci [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 06.02.2003 - 15:48 #221
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
no ja som sa bavil s clockom asi pred rokom apol (alebo pred rokom uz neviem presne) a vtedy mi vyratal cenu ronje na 3000 czk pre dva body. samozrejem bez prace. takze neviem odkial mas tych 20000? to je za pracu trosku dost;o). inak staviame to aj my s kamosom ale problem je v cockach. mohol by si dake poskytnut ty?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 06.02.2003 - 15:53 #222
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

nazdar.



ak myslite cocky (sosovky), tak vseobecne sa pouzivaju 130mm vietnam lupa powered, ale treba si to vypocitat na vzdialenost ktoru potrebujete...



uplne cool by bola fresnelka z meotaru alebo niecoho podobneho hadam



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 06.02.2003 - 16:06 #223
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
no a est ek diodam. niekto tu spominal ze ich ma dost. my sme zatedy zohnali len ponuku na ober 60 kusov;o). takze mohol by dakto poskytnut par kusov? za rozumnu cenu aspon dufam[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airborne
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 06.02.2003 - 17:12 #226
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 19

mno jo, clock ti to sice vypocital na nejakych 3000,ale to ti vypocital len cenu el. suciastok, ale v terajsej dobe sa ta cena blizi cislu 4000 a to je stale v CZK. a dalej tam musis ratat material z ktoreho vyhotovujes krabicky, pripadne plosne spoje, cin, pasty atd...potom potrebujes dalsiu dolezitu vec..kopu zeleza, srobov, zavitnikov, siliconu, sosoviek, rur, farby, riedidla a skratka inych somarin potrebnych na zostrojenie cele monstra, tak aby vyzeralo k svetu a malo bezproblemovy chod. + este nejake opotrebovanie naradia a tak, ale to zalezi z kade to naradie mas. cize cele tie naklady na 1par, cize 2ks, cize 4rury, cize 6 krabiciek s elektronikov, ta u nas na slovensku bude stat tak priblizne 15-16000 korun a este straaasne vela casu a nervov, kym vsetko zozenies, lebo nejake veci su doslova nezohnatelne. a pozri si niekde bud mailing list, alebo tusim to bolo nejake forum na czfree.net a tam skonstatoval clock, ze pod 20000CZK by to pre nikoho nerobil, aj to by ho museli ukecavat..preto som povedal, ze tych 20K je cena pre kamosa , lebo 4K "zisku" za tolko roboty co je na tom, tak za to by ti asi nerobil ani vietnamec

jo a tie diodky az nejake xces, tak kludne sa mozme dohodnut..povedz kolko kusov a ako sa k tebe dostanu.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airborne
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 06.02.2003 - 22:45 #233
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 19

jo a k tomu zvyseniu dosahu..tak laserova dioda to vobec neriesi. a to z par technickych dovodov. jenak ze na diodu na strane vysielaca nemozes pouzit sosovku, lebo by si porusil konzistenciu paprsku a tym padom by to bolo cele na nic. a dalsia vec, ze laserove diody okolo 10mW, co odpoveda zhruba diode co je v ukazovatku, pripadne trocha lepsie dosvietia tak maximalne zhruba na 500m.

dalsie nedostatky, ktore by sa prejavili, keby aj zozenies diodu prislusneho vykonu, tak jednak by bola draha a jednak by si potreboval hodinarsky presnu konstrukciu, ktora my musela mat obrovsku pevnost a ladenie by sa muselo krokovat v stotinacha lebo tisicinach stupna. si predstav luc siroky povedzme 5mm, co s nim spravi posun o 0,5stupna na vzdialenosti 2km..je to jednoduchy vypocet, ale zistis,ze na druhej strane by to uletelo radovo o desiatky metrov. takze na take vzdialenosti sa najvhodnejsie javy stale vysokosvietiva dioda, ale trebalo by sa pohrat s jej umiestnenim, tvarom rury, kvalitou sosovky a inymi veci, lebo ako som uz pisal, ja som sa zaoberal uz takymi vecami a len tak pre zaujimavost,az si to dobre pamatam, tak pri standardnej sosovke 130mm sa z tej diody vyziari iba okolo 8% svetla, co je dost malo a aj tak to spravi km..takze az mate niekto zaujem o nejake taketo dialkove prenosy, tak rad s nim prediskutujem moje znalosti a skusenosti. mozno sa mi konecne spravi podarit aj prototyp [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 06.02.2003 - 23:55 #234
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
uhm som strojar a ekonom napoly takze v optike zase 2xdoma nie som. takze ak si z ba mozme sa stretnut tu. diody by som chcel 4. aha. a cena?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airborne
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 07.02.2003 - 00:08 #235
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 19

si strojar? hehe, ja tiez..rezany matfyzakom..byvam v mlynskej doline, takze az sa nachadzas niekde pobliz, tak sa ozvi, neni problem sa meetnut..a tie diody vypocitat mi kolko to cashuje..ale tusim tak okolo 50sk jedna.. uz neviem presne ake bolo clo a tak..ale mozno menej..sak ti dam vediet[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 16 < 12345...16 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)