Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:24


Projekt RONJA

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 16 < 1234567...16 >
Author Message
Michal
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 13.02.2003 - 07:16 #389
Basic


Joined: Feb 11, 2003
Posts: 3
Location: Dubnica nad Vahom
Z RJ45 do AUI som na nete videl schemu, takze by to malo fungovat i opacne... mozno...

Spravil to jeden manik z CZfreeNET, tak tu uvadzam linky priamo na to:

http://mujweb.cz/www/0highlander0/tp3.eps

http://mujweb.cz/www/0highlander0/tp3.sch

http://mujweb.cz/www/0highlander0/tp3.brd

upravoval: Michal, 13.02.2003 - 07:18[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 13.02.2003 - 11:01 #390
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
skus si rozbehat na tom linuxe sambu a ked sa dobre pohras s jej nastaveniami, tak by si mohol vidiet aj pocitace za routerom (dokonca aj za viacerymi routermi, s tym ze na medzi trase to rozchadzat nemusis, staci na routroch ktore su na sietach s danymi windoze - pozri si take veci ako master browser, anounce a pod...)[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
caco
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 15.02.2003 - 11:23 #414
Basic


Joined: Feb 15, 2003
Posts: 14

Quote:
mno jo, clock ti to sice vypocital na nejakych 3000,ale to ti vypocital len cenu el. suciastok, ale v terajsej dobe sa ta cena blizi cislu 4000 a to je stale v CZK. a dalej tam musis ratat material z ktoreho vyhotovujes krabicky, pripadne plosne spoje, cin, pasty atd...potom potrebujes dalsiu dolezitu vec..kopu zeleza, srobov, zavitnikov, siliconu, sosoviek, rur, farby, riedidla a skratka inych somarin potrebnych na zostrojenie cele monstra, tak aby vyzeralo k svetu a malo bezproblemovy chod. + este nejake opotrebovanie naradia a tak, ale to zalezi z kade to naradie mas. cize cele tie naklady na 1par, cize 2ks, cize 4rury, cize 6 krabiciek s elektronikov, ta u nas na slovensku bude stat tak priblizne 15-16000 korun a este straaasne vela casu a nervov, kym vsetko zozenies, lebo nejake veci su doslova nezohnatelne. a pozri si niekde bud mailing list, alebo tusim to bolo nejake forum na czfree.net a tam skonstatoval clock, ze pod 20000CZK by to pre nikoho nerobil, aj to by ho museli ukecavat..preto som povedal, ze tych 20K je cena pre kamosa , lebo 4K "zisku" za tolko roboty co je na tom, tak za to by ti asi nerobil ani vietnamec



jo a tie diodky az nejake xces, tak kludne sa mozme dohodnut..povedz kolko kusov a ako sa k tebe dostanu.







No ja osobne neviem ako si dospel k tej sume,ale ja osobne som robil jeden pár Ronje.Cena bola okolo 2200sk, je to rok dozadu.Konstrukčne je trochu iná (len s jednou optikou-prímač ,vysielač je pod ním na rúre(veťkosť ako laserové ukazovátko)Vzdialenosť asi 470m.

Krabičky su úplná prkotina.Z bandasky od riedila a pdb.(pocínovaný plech )ich spravíš za pár minút.Dať to dohromady je síce piplačka(týždeň a to sa musím venovať aj žene aj dcerke a chodit do práce)takže cenu vidím tak na 5000sk.Ja to samozrejme robiť nebudem,takže ma o to ani nežiadajte.Venujem sa iným veciam a v marci začínam ešte aj podnikať takže budem vyťaženy na 16 hodín a musím bohužial aj spať

Ozaj ešte ma tak napadá ,zo 3-4 roky dozadu vyšlo niečo ako Ronja v amatérskom radiu z laserovým ukázovatkom. cena do 200sk ale samozrejme pomalšie a na kratšiu vzdialenosť.Kamoš to mal spravene zo susedom o 3 vchody vedla a hra po sieti NO PROBLEM!!!

rád vás stretnem na DARKPARADISE.cz

Ultima online

Warrior-Jojar rytier guildy Unicorn

Mág-Magicius

RAnger-Darkman[addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 23.02.2003 - 12:56 #533
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Aku to ma kapacitu prenosu? Je to nejako licencovane, ci je to volne siritelne?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Deawoo
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 26.02.2003 - 22:23 #561
Basic


Joined: Feb 24, 2003
Posts: 2

Ako bolo spomenute pri vecsom pocte Ronjii by sa aj oplatilo dat spravit tie plosaky firme (vacsia kvalita spojov a cena stupne len o par sto korun) lenze osadzovanie tiez nie je sranda Ale nejaku tu ronju by som mozno zvladol.

Mno suciastky by sa asi dali zohnat z isteho velkoskladu v KE ale este by som to musel prerokovat s jednym clovekom[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airborne
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 27.02.2003 - 11:00 #563
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 19

mno jak som uz davnejsie povedal, plosaky sa vobec neoplatia..zatial neexistuje ziaden poriadny, ktory by existoval a ze je aj dost problem navrhnut take nieco. zastavam clockov nazor, ze najlepsie je to robit ako vrabcie hniezdo. ani ladove plosaky nie su Bugg Free(TM) takze taky nazor, ze spoje by boli kvalitnejsie vobec neberem..moje spoje maju zatial 100%kvalitu a to som uz pred rokom skusal aj plosak..ten vobec nefungoval. ked nahodou budete xciet poradit, obratte sa kludne na mna..prezradim vam knowhow ako sa nalejpsie robi vrabcie hniezdo )[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Deawoo
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 27.02.2003 - 20:03 #568
Basic


Joined: Feb 24, 2003
Posts: 2

Tak keby uz neboli kvalitnejsie tak by boli aspon na kvalitnej urovni.A pisal som to ohladne viacerych kusov inac by len kreslenie a osadzovanie trvalo dost dlhu dobu.

Pre jeden KS ronji sa to neoplati si spravim radsej doma na kolene [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kuty
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 04.03.2003 - 16:21 #614
Basic


Joined: Mar 04, 2003
Posts: 1

Ahoj, zdravim zvlaste Airbona. Na podzim jsem u vas na Mladosti byl, Tove nam udelal sqelou exkurzi .



V nedelu jsme rozchodili prvni Ronju u nas v Tupesach, sviti proste nadherne. Nasel se u nas jeden velmi znaly elektronic, je ted v inval. duchode, ale driv byl vyvojar v Mesitu. Jeho lab je plny osciloskopu, vypada to jak sci-fi



No tak tento clovek paji do vzduchu naprosto krasne a ma v tom i praxi, no problem pro nej. Ohledne tistaku, pokud vim argument proti byl neco jako 'tohle je VF a na tistaku se to rusi'. Frekvence je ale vcelku v pohode, zvlast kdyz ma clovek zkusenosti se satelitama na GHz jako on.



Ackoliv on to bude met spajene velmi rychle, prece jen ve vetsim mnozstvi jde o praci, kterou je zbytecne delat rucne kdyz mame stroje. Zkusim se ho na tistacek jeste preptat...



Kuty



[addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 14.03.2003 - 13:08 #772
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
prva komercna ronja v cechach na www.alphawave.cz. aj ked ta cena...no dajme tomu ze kedze nejde o priemyselnu vyrobu ta je to okej[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airborne
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 09.04.2003 - 22:26 #1256
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 19

ahoj, az mate zaujem, tak si pozrite toto http://ronja.azrael.sk
tam su nejake fotky z instalacii...za xvilu pribudnu nejake namerane hodnoty a testy. mozno aj porovnanie s alphawave ronjou, ktora je vyslovene shit Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: airborne mam na teba par otazok  PostPosted: 29.04.2003 - 15:37 #1593
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

airborne mam na teba par otazok v ohlade ronje mohol by simi dat na teba mail ? moj je ert@orangemail.sk diki
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: ozvy sa airborne  PostPosted: 02.05.2003 - 08:42 #1615
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

airborne mam na teba par otazok na konstrukciu a na ceny v ohlade ronje mohol by simi dat na teba mail alebo iny kontakt ? moj je ert@orangemail.sk diki
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
floppy
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 01.07.2003 - 19:24 #2647
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
Chcem sa spytat, ci uz je vyvinuty plosak pre ronju? Resp. schema aj s navrhom pre plosak? Uz je to tu dost neprehladne..

Aha.. vsimol som si uz, ze teda nie je.. a vlastne kolko vide teraz realna ceny jedneho zariadenia pre ronju? 2200Sk alebo 20.000Sk? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: PostPosted: 05.07.2003 - 09:47 #2681
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

No ja som robil Ronju pred mesiacom ale zial mi este chybaju sietovky takze neviem ci je schopna zivota ale cele ma to vyslo na max 2500SK ale len elektronika a to som uplne vsetko kupoval dokonca aj plechove skatulky. mecaniku este nemam najprv mi to musi chodit na koberci Smile a potom uvidim kolko ma vide optyka a mechanika.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
vlad
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 07.07.2003 - 14:16 #2689
Basic


Joined: Mar 14, 2003
Posts: 51
Location: Senec
zdar
asi to vypada tak, ze si idem zostrojit Ronju. Su tu daaki kolegovia co na tom pracuju momentalne??? Ide hlavne o to aby sme koordinovali spolocne nakupy co je myslim najviac casovo narocne.
vlad ozvite sa mi sem alebo na icq
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 16 < 1234567...16 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)