Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:58


problém- umiestnenie antény

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
mathew
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 23.12.2002 - 09:24 #2
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Mám taký menší problem , ktorý v konečnom dolsedku bude asi zaujímať viacerých. Mám neskutočný problem oficialne namontovať anténu na strechu náško paneláku. Domovníčka ma poslala do plynu , že na to potrebudem súhlas bytového družstva. Pritom byty sme na jar odkupovali ale nechali sme ich pod správou bytového družstva(dalej BD). Keď som ale nabehol za tech.námestničkou BD , tá mi z radosťou oznámila , že rada BD sa dohodla, že nebudú povolovať montáž žiadnych antén. Na moje naliehanie mi nakoniec slubila,že si mám dať od všetkých nájomníkov v bytovke( aj zo susedného vchodu !!!) súhlas a potom ho doniesť na BD a keď budúmať sedenie (raz do mesiaca !!!) tak sa s tým budú zaoberať.



Potreboval by som poradiť ako na BD aby mi dalo súhlas. Chem to totiž radšej oficial ,aby som sa vyhol tomu , že mi to nejaký zúfalec z BD príde surovo odmontovať (predsa som za to vyhodil 16.000,-).



Dí k za radu



Mathew [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
admin
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 23.12.2002 - 18:32 #4
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

Podla mojich znalosti (netvrdim ze je to teda naozaj 100%) potrebujes suhlas (povolenie) vlastnika objektu. Dakedy to byva naozaj problem, hlavne ked ludia nevedia o co ide. A dakedy sa aj zbytocne boja = preto obcas zaklamem telom a poviem ze ide o antenu na kablovku



Dalsia metoda je nikoho za nepytat - pokial mas pristup na strechu tak to rovno namontuj. Ludia, ktori sa tam dostanu aj tak netusia ktora antena je na co



Podla platneho telekomunikacneho zakona ma vask kazdy obcan platiaci tel. polatok (asi ho platis?) pravo na zriadenie koncoveho bodu, v licencii daneho od 500MHz do 3GHz, tzn. ze aj keby ti spravca povolenie nedal (si majitel? = tak by mal dat)

mozes sa priamo obratit na stavebny urad, ten ma konecne slovo. Ale na tvojom mieste by som si nerobil nepriatelov hned od zaciatku.



A chyba je zacat jednat s domovnickou )) ta o tom nema nielen ziadnu paru, navyse ani rozhodovaciu pravomoc



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
votrelec
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 25.12.2002 - 13:57 #7
Basic


Joined: Dec 25, 2002
Posts: 22

ok, takze veci sa maju takto: ak chces robit niake zmeny v spolocnych priestoroch co je aj strecha potrebujes suhlas aspon 50% najomcov/ vlastnikov. A je klamstvo ze potrebujes aj suhlas vedlasieho vchodu, to je totalna blbost.
inak ja mam taku skusenost, ze som isiel na bytove druzstvo podat ziadost na povolenie tahania kablov v stupacke, ten paan si to precital chvilu rozmyslal a povedal ze mame to spravit potichucky, ze to ich moc netrapi kto si co kde taha. a ak ta antena splna normu musia ti ju povolit dat.
a navyse ak ste vy najomcovia vlastnikmi celeho vchodu tak bytove druzstvo do toho nema co kecat.

hawk[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 12.01.2003 - 15:44 #17
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Pokial zozbieras nadpolovicnu vacsinu podpisov vlastnikov bytov v dome, tak ti to staci (a bytove drustvo/podnik toto lajstro iba zaregistruju, ak im ho donesies, ak im ho nedonesies, nic sa nedeje). Susdny vchod po tebe mozu chciet, preto, lebo spolocenstvo vlastnikov ktore vlastni dom zahrna viacero vchodov. Tam kde byvam ja je to tiez tak, ale tu na bytovom podniku im stacilo 50.000001% podpisov obyvatelov zo vchodu:-)) Tahanie kablov v stupackach zvycajne nikoho netrapi (len ked ides von, daj ich do listy), avsak ak budes obehavat podpisy na strechu, tak je blbost neprihodit k tomu aj veticku o kabloch (a takto si to tiez zlegalizovat:-)).

Comu sa musis vyvarovat: umiestnovaniu kablov, zariadeni a inych veci do priestorov strojovne vytahu a vytahovej sachty. (na toto ti urcite nikto suhlas neda)[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 14.01.2003 - 10:46 #18
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
To znamená ani do casti strojovne ktorá nie je za pletivom ? Je to totiž oddelené železnou kliedkou. Ja tam mám nejakú škatulu (neviem na čo ) a vedla nej by som dal tú svoju aby AP nebolo von.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 14.01.2003 - 12:12 #19
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Do tej casti miestnosti na streche, kde nie je umiestnene strojove zariadenie vytahu si mozes dat co chces, ale za pletivo k zariadeniu vytahu by si sa ani nemal dostat (malo by to byt dokonca aj zamknute)[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 14.01.2003 - 18:50 #20
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
jasné, za pletivo sa nedostanem myslel som tú mikor miestnosť pred tým.Inak dík za info dúfam , že sa mi to podarí zajtra idem obiehat tých našich magorov vo vchode aby mi to podpísali.



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
RVG
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 17.02.2003 - 13:07 #448
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 17

Mal som vo stvrtok taku debatu s jednym chlapikom co sa trosku vyzna v takychto schvalovaniach projektov a podobne.

Ten mi v podstate povedal ze stym co chcem urobit som az prilis velky optimista.

Preco ?

1, Ja sice ziskam povolenie (podpisy viac ako 50% ludi v baraku) na bytovom druzstve alebo kde to treba, ALE najde sa skoro vzdy nejaky curak v baraku ( my mame tiez takeho jedneho) ktoremu sa to prestane pacit alebo sa mu to nepaci od zaciatku a zacne namietat. Po 2 mesiacoch si vymysli ze sa mu npr. zle spava od kedy sme tam dali antenu a chce ju prec. Prehovori par ludi a ty spravia peticiu a mozme sa ist klzat...Antenu by sme museli dat dole. A to je pri problemoch ako najst miesto kde je vidno nepredstavitelne.

Myslim ze je to veeelmi realne nielen u nas.

2, Vsetko toto je na cierno !! Aj ked mas povolenie od najomcov a bytoveho podniku tak by si este potreboval aj stavebne povolenie, TU a mozno ine ( ja neviem zivotne prostredie alebo co). Opravte ma ak sa myslim alebo upresnite.

3, Ked by som to chcel mat oficialne a pripajat na to ludi ( len lokal lan) tak predsalen v buducnosti by som tam chcel pripojit internet aby sa platilo lacnejsie ( v tom podla mna spociva myslienka skfree,czfree). A aby to bolo oficialne tak treba mat urobeny nejaky projekt ze kde co a ako bude pripojene,prepojene.

4, ak by som to uz mal so vsetkymi povoleniami a projektom tak moze niekto vymysliet ze som vlastne provider internetu a teda by som mal platit este komusi za to ze som provider pripadne sa najde nejaky k.... ako v bode 1,



Poradte nieco k tomuto.Mozno sa v dost veciach mylim.

mgx-ako je to s projektom skfree ? Je to nejako pravne podchytene?



Bojim sa teraz nieco len tak robit...

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 17.02.2003 - 13:50 #449
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

je zaregistrovana ochr. znamka a domeny.



co sa tyka pravneho haluzenia, tak asi by som navrhol zdruzenie s tym, ze to len zabezpecuje organizacnu stranku weci.



co sa tyka montaze a prevadzky a platieb, to uz bude podla mna najlepsie na triku lokalneho "gubernatora". tento model ma rozhodne vela vyhod, navyse je pravne dost blbo napadnutelny.



co sa tyka anten...



ad1

Preco ?

1, Ja sice ziskam povolenie (podpisy viac ako 50% ludi v baraku) na bytovom druzstve alebo kde to treba, ALE najde sa skoro vzdy nejaky curak v baraku ( my mame tiez takeho jedneho) ktoremu sa to prestane pacit alebo sa mu to nepaci od zaciatku a zacne namietat. Po 2 mesiacoch si vymysli ze sa mu npr. zle spava od kedy sme tam dali antenu a chce ju prec. Prehovori par ludi a ty spravia peticiu a mozme sa ist klzat...Antenu by sme museli dat dole. A to je pri problemoch ako najst miesto kde je vidno nepredstavitelne.



.. ako som pisal, povolenie na vystavbu koncoveho bodu (anteny a zvodu) ma kazdy zo zakona o telekomunikaciach. vyklad nehovori, ze musi ist o tel, rozhlas alebo radio...

...ak zle spava, tak nech ti doda sudnoznalecky posudok, navyse to ide na rovnakom pasme ako ex. kablovka. zle spavat moze, jedine ak mu palis do hlavy 10kw.



2. najprv si precitaj poriadne telekom. zakon, ak mas stoziar menej ako 4m stav. povolenie nepotrebujes. povolenie TU nepotrebujes vobec, nakolko plati GL (generalna licencia)



3. projekt skfree a czfree funguje. mne osobne sa teda nechce platit pravnika len kvoli tomu aby mal niekto pocit ze zastresuje skfree. co sa tyka zdruzenia, ktore by riadilo a organizovalo cinnost (nieco ako poradny zbor) tak to by mozno bola fajn myslienka...

4. ak si provider, jedine co musis je zaplatit poplatok za poskytovanie datovych sluzieb. ak ludi pripojis ty na siet ako datovy gubernator, mal by si ho zaplatit tiez. my sme ho za nas uhradili, je to 2000sk jednorazovo.



zhrnutie: vobec sa neboj, na namontovanie anteny mas pravo



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tii
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 23.02.2003 - 15:15 #535
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 37

Moze vedenie vysokeho napatia cca 400 kilovoltov rusit pasmo 2,4 GHz, konkretne wifi samozrejme? Vysielace nebudu v bezprostrednej blizkosti vedenia.

Som toho nazoru ze by to nemal byt problem.

Ako to vidite vy?[addsig]
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 23.02.2003 - 15:26 #538
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Nemalo by to mat neaky citelny vplyv na prevadzku zariadeni. Vyskusat si to ale nemas ako, pretoze nedokazes dane vedenie vypnut (a vonkoncom nie bez zmien pomerov v okoli ) aby si vedel povedat ako sa ti zmenila kvalita linky



[silove elektricke vedenia bez ohladu na napate pracuju na frekvencii 50 Hz co musis uznat je velmi daleko od ~2 400 000 Hz kde pracuju mikrovlnky ][addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tii
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 23.02.2003 - 15:34 #539
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 37

Quote:
Nemalo by to mat neaky citelny vplyv na prevadzku zariadeni. Vyskusat si to ale nemas ako, pretoze nedokazes dane vedenie vypnut (a vonkoncom nie bez zmien pomerov v okoli ) aby si vedel povedat ako sa ti zmenila kvalita linky



[silove elektricke vedenia bez ohladu na napate pracuju na frekvencii 50 Hz co musis uznat je velmi daleko od ~2 400 000 Hz kde pracuju mikrovlnky ]





Ano, ja som si plne vedomy tej rozdielnosti pasiem. Radsej som sa opytal ze ako sa veci maju, lebo "isti ludia" tvrdia ze to je problem!

[addsig]
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 24.02.2003 - 23:10 #548
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
No mam jeden spoj ktory ide z jedneho baraku na druhy ponad cestu a 100 kV vedenie a funguje... problemy skor robi krpata antena na jednej strane, hranicna viditelnost - lize to roh budovy a zarusenost pasma [addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 25.02.2003 - 18:29 #551
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Ja pražím priamo cez 22kv na vzdialenosť 2km. Kvalita linky 100%[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: problém- umiestnenie antény  PostPosted: 09.04.2003 - 12:44 #1236
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

Ja myslim ze by to nemal byt problem i ked myslienka ze 50 Hz je od 2.5 GHz daleko je trochu chybna. Rozne srsanie moze vyvolat aj vyssie harmonicke, teda preco nie aj 2.4 GHz? Ale vzhladom na smerovost anten by to aj tak nemal byt problem.
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)