Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:47


FTP/STP kabel do exterieru

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
kubiik
Post subject: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 11.05.2005 - 15:12 #19410
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Zdravim,

Chcel by som natahat FTP kable po vonkajsku z cinziaku na cinziak. Chcel by som sa spytat, ci by mi niekto mohol doporucit nejake KVALITNEJSIE FTPcko s dobrym tienenim, a kde by som ho mohol kupit.

..pripadne ci sa niekomu podarilo supnut vonkajskom aj 1GB...

dik
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 11.05.2005 - 16:24 #19414
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Ak pride burka tak ti nepomoze ani "kvalitnejsie FTPcko s dobrym tienenim" switche totiz neodpaluje to co sa naidukuje (ak to spravne uzemnis tak sa nenaindukuje nic) ale rozdiel potencialov medzi barakmi a ten kvalitnejsim FTPckom neodstranis, dokonca by som povedal ze sa to este zhorsi ak bude mensi odpor Razz Riesenie je optika, pripadne mozu pomoct bleskoistky (a staci obycajne FTP) - napriklad od APC, mne takto vydrzal barak uz vyse roka, inde uz medzitym pohoreli porty Razz naposledy pocas burky v aprili. Asi dame bleskoistky vsade ...

Inac FTPcko do outdoor prostredia nie je nic ine ako obycajne FTPcko, ktore je este raz zabalene v takom "pancieri", proste tvrda hruba plastova izolacia, kabel je potom hruby asi ako RLA10 Smile , hrozne debilne sa s tym robi. Vyhodu to ma tu ze mozes po tom aj chodit a vydrzi to, moze na to prazit slnko a nerozpadne sa to... Ani netusim kde sa to da kupit ( zeby VUKI ? ), lebo je to drahe, pouzivaju to len "velke firmy" - ja som to prvy krat v zivote videl ked nam SWAN staval uplink k nasmu radiu na stoziari Cool

Quote: › ..pripadne ci sa niekomu podarilo supnut vonkajskom aj 1GB...


jasne s optikou no problem Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mi
Post subject: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 11.05.2005 - 18:25 #19419
Basic


Joined: Mar 08, 2003
Posts: 113
Location: Michalovce
Samonosny kabel UTP s dvojitou izolaciou a ocelovym lankom mam, bezne to pouzivam. Dost zle sa s tym robi, ale prezije to vsetko. A vonku sa podoba na kabel co tahaju telekomunikacie medzi stlpmi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: Re: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 11.05.2005 - 19:56 #19424
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Mi wrote: ›Samonosny kabel UTP s dvojitou izolaciou a ocelovym lankom mam, bezne to pouzivam. Dost zle sa s tym robi, ale prezije to vsetko. A vonku sa podoba na kabel co tahaju telekomunikacie medzi stlpmi.


no a kde a za kolko si to kupil?

..teda okrem vuki...o tom uz viem davno
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Re: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 11.05.2005 - 20:05 #19425
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

mne staci ako som pisal obycajne FTP s DOBRYM tienenim..nemienim vyvalit 15sk/meter. to radsej supnem FTPcko do husiacieho krku ( nemyslim ten do steny - biely).
Poznam a viem ze v par mestach to tak maju potahane a drzi im to. ....jasne ze to treba DOBRE uzemnit a pokial viem, tak par ludi mi vravelo, ze im to v poho facha a uz to prezilo bez poruchy dost dlho. Chcel by som tam supnut aj bleskoistky APC ktore uz mam na par vonkajsich tarsach nasadene...akurat skoda ze su na UTP a nie na FTP kable takze sa s tym treba trosku viac serkat.

..chcel som iba vediet ze ak to niekto ma vonkajskom vo vacsom rozsahu potahane ci pouziva konkretnu znacku kablov...

co sa tyka optiky...nemienim vyvalit 100k za kompletny opticky backbone ked viem, ze ludom to facha aj na metalike bez problemov aj ked s mensim rizikom....

alebo ked mi ma kto pozicat tych 100k ...nie je problem Smile za pol roka mu to vratim aj s rozumnymi urokmi Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: Re: RE: Re: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 11.05.2005 - 23:47 #19431
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
kubiik wrote: ›alebo ked mi ma kto pozicat tych 100k ...nie je problem Smile za pol roka mu to vratim aj s rozumnymi urokmi Smile


poohiadni sa v bankach a inych financnych instituciach, pokial viem tak ponukaju uz rozne uvery aj za relativne prijatelne uroky...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pipko23
Post subject: Re: RE: Re: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 26.02.2006 - 10:45 #31064
Basic


Joined: Jún 26, 2004
Posts: 113

si wrote: ›
kubiik wrote: ›alebo ked mi ma kto pozicat tych 100k ...nie je problem Smile za pol roka mu to vratim aj s rozumnymi urokmi Smile


poohiadni sa v bankach a inych financnych instituciach, pokial viem tak ponukaju uz rozne uvery aj za relativne prijatelne uroky...


poradil by mi niekto kde zohnat kably na optiku za dobru cenu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 26.02.2006 - 11:15 #31065
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
www.ies.sk


Last edited by Dikobraz on 26.02.2006 - 11:19; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mailinator
Post subject: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 26.02.2006 - 11:15 #31066
Basic


Joined: Sep 22, 2005
Posts: 71
Location: Europa
www.vuki.sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pipko23
Post subject: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 26.02.2006 - 11:24 #31068
Basic


Joined: Jún 26, 2004
Posts: 113

Dikobraz wrote: ›www.ies.sk


Optický kábel 8 vlákno 9/125 Central Loose tube Fizzer 29 Sk za meter

je to dobra cena alebo sa to da kupit aj lacnejsie

este jedna otazka kolko Gbit po tom kabli pretlacim

dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 26.02.2006 - 11:37 #31069
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ked uz sme pri optike... poradite cenovo dostupny sposob (= tisice az desatticise korun jednorazovej investicie na vybavenie), ako na kable davat konektory? a ake prevodniky (v akej cene) k tomu? viem ze sa daju objednat kable s konektorami na mieru ale radsej som ked si to mozem urobit sam (resp. ked to mozu urobit nasi montaznici)..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 27.02.2006 - 07:05 #31118
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

neviem si predstavit,ze by som dal za kilometrovy spoj 30 000.. len za kabel.. plus prevodniky.

dalsia vec co ma odradza od optiky je ,ze ked mi niekto presekne utp, tak pridem ,zamotam do seba,, zaizolujem a hotovo... pri optike kym vybavim zvaraca to moze trvat niekolko hodin ,dni.. ak niesu uz nove sposoby home-made.
v kazdom pripade kabel ako optika nieje nijak specialne chranena,,takze to exterieru treba a nu nieco vymysliet.

pipko23: ak tam pouzijes nejake predpotopne prevodniky tak aj 10Mbit/s ak pouzijes 1gbit tak 1.. ak pouzijes multimode, tak do 500m, ak single mod,tak do 10Km.
pri multimode vsak musis pouzit inu optiku 50 alebo 62,5.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole
Post subject: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 27.02.2006 - 11:17 #31143
Basic


Joined: Jan 17, 2006
Posts: 237

www.flextor.sk
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 27.02.2006 - 14:58 #31170
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

mashinepistole: no to uz neznie az tak zle... da sa spravit zvar (bud dva dokopy,alebo koncovky) aj bez profesionalnej firmy ? predpokladam ,ze zvaracka bude brutal draha,, su aj nejake "zavitove" ine sposoby "zvaru" ? .

ide o to ,ze ked uz by som natiahol optiku ,ci sa o nu budem schopny starat,,alebo budem musiet volat firmu..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole
10 Post subject: RE: FTP/STP kabel do exterieru  PostPosted: 27.02.2006 - 15:47 #31175
Basic


Joined: Jan 17, 2006
Posts: 237

Ak dobre kukam do ceniku www.ies.sk , tak je tam cena za m8sk bez dph G5: multimódové vlákno 50/125 OM2 . To sa my zda celkom dobra cena Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)