Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 10:30


Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Author Message
bob
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 28.01.2006 - 20:59 #28914
Basic


Joined: Máj 25, 2003
Posts: 264

kazda krabica ma na dvierkach vyrez na odvod vlhkosti ktory musi bit otoceny smerom dolu takze kludne pouzivajte plastove prechodky z gumovym tesnenim. Na zachytavanie zrazanej vlhkosti je dobre pouzit vo vnutry krabici plastovu foliu ktorou prekryjete radio vlhkost sa na nej potom zachyti stecie dole a cez sparu na dvierkach odtecie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rafa
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 28.01.2006 - 21:04 #28918
Basic


Joined: Dec 01, 2004
Posts: 214
Location: Bratislava
keby ta spara na dvierkach fungovala, tak nenajdeme plavajuce radio vo vode...nejako mi to nesedi. Ake krabice maju tu sparu?

Inak s prechodkami by som aj suhlasila. No vacsinou robime diery od oka velke Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 28.01.2006 - 21:06 #28920
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
bob: zaujimave, este ani na jednej som neaky vyrez nestretol... leda zeby si si to poplietol s ulozenim pero-drazka ktorym je vacsina krabic utesnena

a keby si chapal fyzikalke ako sa ta vlhkost tam vyzraza vedel by si ze cela folia ti tam je na ...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bob
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 28.01.2006 - 23:01 #28928
Basic


Joined: Máj 25, 2003
Posts: 264

ano pero drazka a na jednej strane v strede je prerusena zo zarezom, takto su vybavene SCAME krabice http://www.scame.sk/sca_56.htm Podla vyjadrenia vyrobcu je ta drazka urcena na odvod vlhkosti. Folia co som spominal sa vklada v 45 stupnovom uhle zo spodneho okraja k hornemu kraju do krabice, osobne to tak nerobim ale videl som toto riesenie naprikald na originalnych stlpovych krabiciach co pouziva ST a tiez na instalaciach SLOVANETU. Pokial najdes krabicu plnu vody tak je problem asi niekde inde ako v odvadzacej drazke, Doporucujem po uzavreti krabici ju este omotat gumovou elektrikarskou paskou pre dokonalejsie utesnenie. Raz som nasiel u klienta D-COM zamrznuty v lade, problem bol v zle dotiahnutych skrutkach krytu, odporucam pouzivat krabice zo skrutkami z kovu.


Last edited by bob on 28.01.2006 - 23:40; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 28.01.2006 - 23:13 #28929
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

tie scamy pouzivam ale este som si nevsimol tu drazku, skorej by som doporucil napriklad teflonovu pasku natiahnut medzi drazky, ta sa totiz pouziva u vodarov na fitingy... premyslam aj nad tym ze ju zacnem pouzivat na N konektoroch na zavity.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 28.01.2006 - 23:16 #28930
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
bob wrote: ›ano pero drazka a na jednej strane v strede je prerusena zo zarezom, takto su vybavene SCAME krabice http://www.scame.sk/sca_56.htm Podla vyjadrenia vyrobcu je ta drazka urcena na odvod vlhkosti.


skoda ze som to nikde na tom obrazku ani nevidel... a bodku za url si dat nemusel Smile

bob wrote: ›Folia co som spominal sa vklada v 45 stupnovom uhle zo spodneho okraja k hornemu kraju do krabice, osobne to tak nerobim ale vydel som toto riesenie naprikald na originalnych stlpovych krabiciach co pouziva ST a tiez na instalaciach SLOVANETU. Pokial najdes krabicu plnu vody tak je problem asi niekde inde ako v odvadzacej drazke,


kondenzacia vody ako iste vies prebieha na plochach ktore su chladnejsie ako atmosfera vokol nich (fyzikalku sa mi teraz vysvetlovat nechce), t.j. na radiu ti urcite voda neskondenzuje lebo pocas prevadzky je teplejsie ako okolie a ak je vypnute tak ma teplotu okolia (nie nizsiu)
skondenzovat moze na stenach krabice, pokial sa tak ale stane, tak diera na spodku krabice mi zabezpeci ze to odtecie a zaroven zabezpeci ze sa v krabici nebude nachadzat viacej vody (vo vsetkych skupenstvach dokopy) ako je mozne rozpustit pri danej teplote v danom objeme vzduchu (t.j. ze tam bude len voda vo forme plynu - teda nekondenzujuca para) lebo cez ten otvor prebieha aj vymena plynov a v ramci koncentracneo spadu sa ti to odtial dostane von
pokial krabicu zatvaras v lete v horucave a dusne pred burkou a pocas burky sa ti prudko ochladi, mozes si byt isty ze v tej krabici budes mat slusnu mlacku Smile


bob wrote: ›Doporucujem po uzavreti krabici ju este omotat gumovou elektrikarskou paskou pre dokonalejsie utesnenie.


to musi byt velka sranda chodit take servisovat... ked na to aby si skontroloval ako sa maju zariadenia to chces otvorit...

bob wrote: ›Raz som nasiel u klienta D-COM zamrznuty v lade, problem bol v zle dotiahnutych skrutkach krytu, odporucam pouzivat krabice zo skrutkamy z kovu.


hmm no prave dnes sme nad jednou takou 4 pitchovali ako chore vrany, zaskrutkovat to tam poriadne neslo takze mozme len dufat ze kryt je dostatocne pritlaceny ku krabici, s plastovymi som taku srandu este ani raz nezazil...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bob
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 28.01.2006 - 23:44 #28931
Basic


Joined: Máj 25, 2003
Posts: 264

No ja osobne som problem z vlhkostou v SCAME krabiciach este nemal niekedy je asi teoria ina ako prax alebo mam stastie Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 28.01.2006 - 23:51 #28933
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
bob: ja som este problem s vlhkostou v krabici ktoru som instaloval nemal bez ohladu na pouzitu krabicu Smile (a v terene ich mam desiatky, ak nie stovky...)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rafa
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 29.01.2006 - 10:59 #28951
Basic


Joined: Dec 01, 2004
Posts: 214
Location: Bratislava
nenatahujte sa tu uz tolko vy dvaja Smile
No chcem len povedat, ze sme instalovali druhu SCAME krabicu s kovovymi skrutkami a zatial ani jedna nesla poriadne utiahnut a bohovali nad tym vsetci chlapi, ktori sa o to pokusili Wink
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rafa
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 29.01.2006 - 11:07 #28955
Basic


Joined: Dec 01, 2004
Posts: 214
Location: Bratislava
Inak podla nas najlepsie su krabice ABB, no v poslednom case ich v Galikovi&Veselom uz nemaju.
Kde ich kupujete?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 29.01.2006 - 22:57 #29035
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
SI ? ty si co studoval ? Mam pocit ze fyziku Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 29.01.2006 - 23:00 #29037
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
gyro: diplom mam ze strojny inzinier Smile ale take zakladne prirodne zakonitosti mi nie su az tak moc vzdialene a neaku tu logiku tiez zvladam Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
12 Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 30.01.2006 - 10:19 #29065
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
rafa wrote: ›Inak podla nas najlepsie su krabice ABB, no v poslednom case ich v Galikovi&Veselom uz nemaju.
Kde ich kupujete?



Pravdepodobne chces nejaku fy z BA vsak?

v I-centre :

ABB, SCAME, GEWIS (tie ABBcka som tusim mal na objednavku)

a davnejsie som kupoval ABB krabice aj v Hagarde.

keby sa ti ich nepodarilo zohnat tak mi daj vediet... Wink
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 30.01.2006 - 12:28 #29085
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

offtopic: prosil by som moderatorov zmenit nazov. premenovat ten cechizmus na pekne rydzo slovensku skatulu. dakujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Elektroinstalacna škatuľa IPxx -ktoru pouzit??  PostPosted: 30.01.2006 - 14:44 #29095
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
andreas4all: ked sa niekedy objavis v mojej blizkosti, nezabudni mi pripomenut ze ta mam ogrcat
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)