Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 13.05.2024 - 02:27


BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
sCARAB
Post subject: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 25.06.2005 - 19:21 #21088
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Caute moze mi niekto z vas napisat klady a zapory.............?? ktory z nich je NAJLEPSI??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 25.06.2005 - 20:01 #21090
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Ja davam hlas BriLANu, je stabilny, ma mnozstvo funkcii, intuitivne ovladanie a co je asi najdolezitejsie a cim sa lisi je perfektne prepracovany Network Management System (NMS).

http://www.brilan.com/Screens/main_screens.htm

Nie je to len "suchy" zoznam IPciek na ktore ked kliknem dostanem sa na dany stroj ... Vidis tam stav celej siete "ako na dlani".

Co sa tyka zaporov: v sucasnosti nepodporuje 5GHz karty, nevie dynamicky routing a dynamicky shaping.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 25.06.2005 - 20:22 #21092
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Brilan:
Brilan mame na chrbtici. Z optiky cez brilan distribuujeme dalsim routrom. Je to najstabilnejsia vec co som mal moznost skusat a vlatnit. Ale:
1. Malo funkcii
2. Nie je pritomny NAT, NAT 1:1 a ani nic podobne.
3. V manualy pise ze vie shapovat 128 IP. Nie je to pravda. Vie len 64. Tlacova chyba
4. Slaba podpora HW. Orinoco podporuje len ako klient.
5. V mode klient sa pripoji len na Brilana.
6. 5Giga a ten zvisok co spominal eXplorer.
7. staticke shapovanie. Vobec ziadne moznosti, len pevne nastavit MAC vs.Shape alebo port vs.shape alebo IP vs shape

A najdolezitejsie:
Velmi slaba podpora, ziadne nove verzie. Uz rok slubuju NAT a nic sa nedeje. Je to drahe.

Mikrotik
Mam malo skusenosti, ale s routerboardom to je podla mna stabilne a vykonne. Shapovanie sa nenastavuje intuitivne. Ale zas ma ovela viac moznosti ako BRILAN a STAR-OS.

STAR-OS
Jednoduche ovladanie. Vyrazne viac moznosti konfiguracie ako Brilan. Shaping je velmi jednoduchy ale podla mna celkom icinny. Netvrdim ze vie dynamicky shapovat ale zato ma tzv.parent fronty.Mam to na WRAPOCH a na PC. S WRAPMI je to celkom stabilne ale zas nie az tak ako Brilan. Stalo sa mi ze to zpo cca 60dni UP zdochlo. Podpora k OS je ok ale maju malo skusenosti s HW. S PRISM kartami mi to zdochyna. Testujem AGERE a sprava sa to vyrazne lepsie.

Zhrnutie: tieto OS nedavajte na PC. Lebo ak mate smolu, tak to bude robit problemi. Viem o com hovorim. Na priemyselnych PC je kazdy tento OS velmi stabilny.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 25.06.2005 - 21:26 #21096
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › Nie je to len "suchy" zoznam IPciek na ktore ked kliknem dostanem sa na dany stroj ... Vidis tam stav celej siete "ako na dlani".

Myslim, ze tymto BriLAN robi najvacsi dojem. Problem je vsak ten, ze NMS nefunguje na baze SNMP, takze je problem sledovat prevadzku beznym SW (Nagios, MRTG, SNMP), pokial chcem cosi viac ako len testovanie pingami, ci zariadenie vibec zije.

Quote: ›
nevie dynamicky routing a dynamicky shaping.

Tato funkcionalita ani nie je planovana. Pytal som sa na to autora.

Quote: › Velmi slaba podpora, ziadne nove verzie. Uz rok slubuju NAT a nic sa nedeje. Je to drahe.

Pravda.

Quote: › staticke shapovanie. Vobec ziadne moznosti, len pevne nastavit MAC vs.Shape alebo port vs.shape alebo IP vs shape

Staticke shapovanie nie je dobre vyriesenie. Zariadenie prepusti vyrazne menej, ako je nastavene shapovanie. Dokonca v halfduplexe mi cez linku tieko viac ako pri nastaveni shapovania na fullduplex.

Quote: › V mode klient sa pripoji len na Brilana.

To je pravda. No treba podotknut, ze prenasa MAC adresy nezmenene, t.j. ziadna maskarada MAC, takze sa sprava ako bridge.

Zaver: Je to nepripmerane drahe zariadenie, dost nepouzitelne ako router. Do tazkych podmienok ako bridge je to vsak najlepsia volba. V nasej sieti ho pouzivame na kratsie mestske prepoje v zarusenejsom prostredi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 25.06.2005 - 21:37 #21097
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

brilan> jedine co o tom viem ze je to spolahlive ale draaahe riesenie

staros>

nemam s nim vobec ziadne problemy [klopklop] - jedine co mi chyba, je podpora 5ghz zariadeni aby splnala VP TU
pardon jediny problem co som mal bol, ze sa mi par krat stalo, ze ked som aktivoval nove nastavenia tak mi zblbla zcom626 karta. inak uplna spokojnost.

zelezo na ktorych mi to bezi:
1) MB ECS 789 CG, 128MB RAM,
1xSparklan s prism chipsetom v mode AP ( cca 10 klientskych AP ci uz sieti alebo ludi)
1xAtheros5212 v klient mode
uptime 117days

2) MB ECS 789 CG, 128MB RAM, (predtym duron 1100, doska GB k7triton )
1xAtheros5213 v klient mode
- uptime 80days

3) MB daky PCCHIPS, 128MB RAM
1xAtheros5212 v AP mode
1xAtheros5213 v AP mode
1xZcom626 v AP mode ...( cca 10 klientskych AP ci uz sieti alebo ludi)
- uptime 50days ( raz pri burke vyhodilo na cinzkaku poistky a bol vypadok..inak stabilny)

velmi jednoduche intuitivne ovladanie


mikrotik>
mam s nim skusenosti iba ako s branou do internetu.
velmi dobry user-friendly interface Smile
mal som preoblemy s nastavenim shapingu Sad

rozmyslam ze by som ho nasadil ako AP s routerboardom...ale neviem ako je na tom so shapingom ci by to zvladalo....
...nemam skusenosti ani nepoznam ludi co ho takto pouzivaju..ak kupim am vediet ako to slape
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 25.06.2005 - 22:38 #21100
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Chalani diky za rozsiahle INFORMACIE. pytal som sa preto na tie OS systemy pretoze v linuxe som uplny pako a planoval som to dat na ROUTERBOARD 535, takze som uvazova e niecom takomto.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
divad
Post subject: RE: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 26.06.2005 - 11:53 #21112
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 129

Ntusi z vas niekto ze ako sa nastavuje BALANCING pod mikrotikom ? A ake ste mali problemy so shapovanim?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: Re: RE: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 26.06.2005 - 12:14 #21113
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

divad wrote: ›Ntusi z vas niekto ze ako sa nastavuje BALANCING pod mikrotikom ? A ake ste mali problemy so shapovanim?


balancing nnetusim co je- mozno mas na mysli shaping..ale mal som s tym pod mikrotikom nejake problemy, a nekofiguruje sa to tak jednoducho ako pod linuxom (sh skriptiky) Smile teda mozno sa to da ale neviem ako, ja som tam vkladal zaznam po zazname manulane a aj tak mi to neslo podla predstav... to bolo cca pred rokom..
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
divad
Post subject: RE: Re: RE: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 26.06.2005 - 12:53 #21116
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 129

teraz mam verziu 2,8 a je tam spusta moznosti na obmedzovanie. Dokonca ma funkciu burstovania! A dokonca viem obmedzovat rychlost na P2P a zvlast na porty a aj na proxy.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: Re: RE: Re: RE: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 26.06.2005 - 13:19 #21119
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

divad wrote: ›teraz mam verziu 2,8 a je tam spusta moznosti na obmedzovanie. Dokonca ma funkciu burstovania! A dokonca viem obmedzovat rychlost na P2P a zvlast na porty a aj na proxy.


...to bolo aj pred rokom na verzii ktoru som mal ale jej cislo si uz nepamatam....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
divad
Post subject: RE: Re: RE: Re: RE: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 26.06.2005 - 13:30 #21120
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 129

tak kde bol problem?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 26.06.2005 - 15:16 #21122
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Ako som uz pisal. V mikrotiku nie je az tak user friendli Shaping. Ale zas ma vela funkcii. Musis sa najprv potrapit a urcite ti to pojde. Potom to uz bude jednoduche
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
divad
Post subject: Re: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 26.06.2005 - 15:59 #21123
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 129

Dikobraz wrote: ›Ako som uz pisal. V mikrotiku nie je az tak user friendli Shaping. Ale zas ma vela funkcii. Musis sa najprv potrapit a urcite ti to pojde. Potom to uz bude jednoduche


Mas pravdu, ale maju fantasticku technicku podporu!!! Nastavia ti co a ako to potrebujes aj cez vzdialenu správu!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Re: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 26.06.2005 - 19:23 #21124
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Ja som mal problem s Mikrotikom, ked som chcel shapovat na rozhrani, kde bolo NAT. Nebolo mozne klasifikovat pakety podla zakaznika, lebo shaper ich videl este pred de-NAT. Samozrejme, dalo sa to shapnut na vystupe, ale bol tu ten problem, ze som mal az dve vystupne rozhrania, tak som potreboval obdobu IMQ.

Presne tak isto sa sprava Linux, len tam sa to da roznymi sposobmi obist (hackovanie zdrojaku, markovanie paketov a pod.). Mikrotik je vraj nejaky Linux, akurat tam nie su take moznosti konfigurovat to.

Uvedeny problem som diskutoval aj na tomto fore, no nedostal som odpoved. Nakoniec som skoncil u PC routrov so Slackware za 2000,-Sk namiesto HW routra s Mikrotikom za 15tis.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: BriLAN vs MIKROTIK vs Star OS  PostPosted: 26.06.2005 - 21:05 #21125
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Ked dobre pamatam tak virtualne rozhranie je mozne spravit aj v MIKROTIKU
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)