Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:32


tahanie kablov - know how

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
si
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 14.08.2005 - 22:09 #21941
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
predpokladam ze neake normy na to budu, ale myslim ze asi nebudu zavazne pre kazdeho (minimalne ale budu existovat neake "vnutropodnikove" a pod. normy...)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 14.08.2005 - 22:29 #21942
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
Palino wrote: ›ja pozivam ocelove lanko ako nosne a okolo neho omotavam FTP kabel, lanko staci 1.6mm na kratsie vzdialenosti, na vacsie ako 50m radsej uz 3.15mm. Ked robim to tensie nepouzivam ani ziadne spanovaky, za tie roky som si nasiel svoje techniky, ale tie asi fakt len z obrazku by sa dali pochopit, mozem hodit neskor. Treba ratat s tym ze lanko casom povoluje a vznika vacsi previs. Myslim ze samonosny kabel by bola pekna vec ale omnoho drahsi, takto ma meter vedenia vyjde 4,50+6,50Sk.

airnet: ta hranica je daleko dalej Smile


Norma hovori 90m... Ja som to rozchodil uz aj na 200m kotulke, No tam su uz aj zaujimave hluky a pod... Teda ak Ti to nieco hovori!!! Pokial chce fleg robit spolahlivu siet, ja by som to na pol ceste zopakoval...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Electron
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 14.08.2005 - 22:33 #21943
Basic


Joined: Apr 28, 2005
Posts: 34

no neviem, ci vobec norma dovoluje tahat kable vonkajsim prostredim...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JAKLA
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 15.08.2005 - 08:05 #21947
Basic


Joined: Jún 06, 2005
Posts: 15

skorej tam bude problem s tahanim po verejnych priestranstvach, ak to ma byt ako "zakon kaze"
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 16.08.2005 - 10:14 #21971
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
serte na to fakt odbocujete od temy. chalani to chcu po po telekomackych stlpoch. povolenie nemaju. nechcu. ja to tam len natiahnem preadzkovat si to budu sami.
najprv skusim tych 100-120metrov vjednom kuse ak to nepojde polke dam dalsi switch. inak uz som nieco idel u sicka na streche ale rad by som si pozrel aj foto inych instalacii
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 16.08.2005 - 11:54 #21973
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
fleg wrote: ›serte na to fakt odbocujete od temy. chalani to chcu po po telekomackych stlpoch. povolenie nemaju. nechcu. ja to tam len natiahnem preadzkovat si to budu sami.
najprv skusim tych 100-120metrov vjednom kuse ak to nepojde polke dam dalsi switch. inak uz som nieco idel u sicka na streche ale rad by som si pozrel aj foto inych instalacii

ja by som rad videl foto sickovej instalacie (blava je pre mna daleko)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 16.08.2005 - 11:55 #21974
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
ja som nevidel foto ja som to cekoval s nim priamo na streche;o)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
EditorPO
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 16.08.2005 - 21:18 #21982
Basic


Joined: Aug 24, 2004
Posts: 206
Location: Prešov - Sekčov
PK1 je samonosny kabel (PK=polny kabel, 1=jednozilovy). Je to zvazok viacerych medenych dratov a jedneho oceloveho, obalene buzirkou zelenej farby. Ma vybornu nosnost a odolnost voci poveternostnym vplyvom. Pouziva sa v armade. Existuje aj PK2, dvojzilovy. Zvladne aj 100m previs, ale netreba to prehanat Smile. Ma dlhu zivotnost a mozno by sa nim dalo riesit aj napajanie. A teraz elektrikari necitajte: ja ho pouzivam aj na 220V Smile. Da sa zohnat v roznych vojenskych vypredajoch, alebo ak mas znameho v armade, tak u spojarov. Na byvalych vojenskych cvicistiach su toho kilometre Smile.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 16.08.2005 - 23:28 #21986
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
u nas v BB v kovosrote su toho tiez kilometre, 2km balenie stoji 50 SK Laughing tak nejak to vychadza podla vahy Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 17.08.2005 - 10:51 #21991
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

ja pouzivam samonosne lanka ktore su pozinkovane
nedaleko mojho bydliska je kovosrot...skusim sa popozerat po tych PK1 kabloch - diki za tip.
Nikdy som kable neobkrucal okolo lanka ale pouzival som stahovacky. Praskali mi ale aj cierne aj biele. Teraz pouzivam kabliky z TPkablov, kedze mam dooost nepotrebnych par-metrovych zostatkov.

co sa tyka vzdialenosti:
100m je norma pri cat5e ak sa nemylim Smile, funguje to aj ale aj dalej, je lepsie pouzivat na dlhsie prepoje kable typu "drot" nie "lanko"
vsetko to tu uz bolo Xkrat rozpisane.

co sa tyka tahania kablov a povoleni:
na TU som sa v minulosti pytal na tahanie kablov po vonku a povedali ze ok -je to telekomunikacny kabel, a ze od nich netreba ziadne povolenie. Povolenie treba od vlastnika pozemkov/stoziarov/budov nad ktorymi/po ktorych to bude tahane. Taktiez treba povolenie od mesta - konkretne mestskeho architekta- ktory bude chciet od teba vyjadrenie vlastnika pozemkov/stoziarov/budov, pripadne este ti da lajster na ohlasenie drobnej stavby ci tak nejak.

2si: co sa tyka kabelazi od "profi firiem":
Vcera som X-ty krat videl "kvalitne" prevedenu kabelaz u nas v meste od jednej nemenovanej ale velmi vplyvnej firmy z naseho mesta na cinzaku. Kabelaz typu switch v strojovni vytahu na streche. Diera ako svet v stene cez ktoru boli tahane kable sirinu-marinu po streche poprivezovane o hromozvod a pustane len tak po stene baraku k jednotlivym ucastnikom....

...uz mi tam chybal jedine spiderman, ale toho som tam nenasiel Smile)
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
KiLLER
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 16.10.2005 - 09:49 #24016
Basic


Joined: Okt 22, 2004
Posts: 71
Location: snv
caute... potreboval by som 100m nejakeho nosneho lanka alebo kabla... neviete kde to zohnat? a cim lacnejsie aby to bolo
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fixi
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 16.10.2005 - 10:10 #24018
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
KiLLER wrote: ›caute... potreboval by som 100m nejakeho nosneho lanka alebo kabla... neviete kde to zohnat? a cim lacnejsie aby to bolo

skus mrknut na www.vuki.sk ....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 16.10.2005 - 10:27 #24019
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

Zdravim lidi,
dnes som len tak nahodou nasiel doma kotuc PK1. Odblankoval som ho, ale nemyslim si, ze by mohol nahradit ocelove lanko. Ma v sice v sebe 2x 0.45mm ocel. drot + 5x 0.4 mm Cu drot. Neviem sice aku to ma celkovu pevnost, ale tahanie vzduchom na vzdialenost 30m + nejaky ten previs + zaveseny TP kabel bude pre neho dost. Co si o tom mysliste ???
BTW: Ocelove lanko som kupoval minuly rok v jednej predajni zaoberajucej sa lanami a retazami. Ceny sa pohybuju cca od 8 - 15 SK/m pri hrubke od cca 1.5 - 4mm ak ma pamat neklame.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
alwarez
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 16.10.2005 - 10:35 #24020
Basic


Joined: Máj 22, 2005
Posts: 477
Location: Michalovce
Ja pouzivam chranicku s nosnym lankom Fles - netreba prepatove ochrany Smile predava to IES, myslim ze aj v hagard halle to maju

 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: tahanie kablov - know how  PostPosted: 17.10.2005 - 16:13 #24076
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
fleg wrote: ›potrebujem know how na tahanie kablov. cize kde a za kolko sa daju kupit nosne lanka, ako sa uchytavaju do ok, ako sa napinaju, kde sa daju kupit samonosne tp kable (prip ceny)....stacil by strucny popis pripadne detailne fotky uchyteni
jedna sa totizto o specificky pripad tahanie tp kablov po starych drevennych stlpov telekomunikacnych medzi 4 rodinnymi domami.

ja kupujem kabel STP(tieneny) ako nosne lanko pouzivam spanovaci dôt(maju ho v kazdom zeleziarstve), je to ovela lacnejsie ako lanko a ma tendencie sa dobre ohybat, je pozinkovany a je pruzny. spoje mam cez 1km a spajam takto dalej(uz druhy rok) hrubka drôtu je 2mm stoji cca 80m 100sk nakupuje sa v kg(jeden kruh cca 2m)
jednoducho je to dat aj dokopy! proste to tahas vedla seba a kazdych cca 60cm to obviazes s drôtikom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)