Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:14


tahanie kablov - know how

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
floppy
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 17.10.2005 - 16:32 #24077
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
Ja uz kable pre istotu po strechach netaham, skrz bytove druzstvo a radsej to robim cez pivnice. Ak je potrebny vzdusny prepoj, ktory som v minulosti robil kablom, dnes na to pouzijem nejaku alternativnu technologiu a zvysok potaham cez pivnicu. Jednak je tam aj lepsi pristup a servisovatelnost, navyse kable tolko netrpia ako na streche a bytove druzstvo je spokojne tiez.

Inak som pouzival ako nosic lanko, nie drot, myslim, ze 4rku alebo 6ku. Potom take tie Uckove svorky a okolo stlpu, kam som to omotal a zaistil dom dal radsej gumu, ktoru som pripevnil paskou a okolo nej dal lanko..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 18.10.2005 - 12:16 #24113
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
akym sposobom dostanete nosne lanko s kablom zo strechy na strechu vzdialene od seba cca 50m? Su na to nejake nastrelovace alebo to hodite ci ako?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 18.10.2005 - 12:33 #24115
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
dá sa aj takto:
uoktvis lanko na jednej strane budovy, zhodíš ho dolu
vylezieš na druhu spustíš pomocné lano
dole spojíš a za pomocné lano vytiahneš

etot vsio ))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 08.11.2005 - 11:16 #25043
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mathew wrote: ›dá sa aj takto:
uoktvis lanko na jednej strane budovy, zhodíš ho dolu
vylezieš na druhu spustíš pomocné lano
dole spojíš a za pomocné lano vytiahneš

etot vsio ))
ano dalo by sa to aj tak, pohodlnejsie a menej napadne by to vsak bolo ak by sa dal kabel nejak prehodit zo strechy na strechu, ma s tym niekto skusenosti? jedna sa tu o vzdialenost cca 30m, existuju nejake nastrelovace?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 08.11.2005 - 13:55 #25065
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Chalan wrote: ›
mathew wrote: ›dá sa aj takto:
uoktvis lanko na jednej strane budovy, zhodíš ho dolu
vylezieš na druhu spustíš pomocné lano
dole spojíš a za pomocné lano vytiahneš

etot vsio ))
ano dalo by sa to aj tak, pohodlnejsie a menej napadne by to vsak bolo ak by sa dal kabel nejak prehodit zo strechy na strechu, ma s tym niekto skusenosti? jedna sa tu o vzdialenost cca 30m, existuju nejake nastrelovace?


A čo takto použiť nejakú obačajnú starú udicu na ryby? Ked vieš hádzať tak to prehodíš aj s prstom v ....
Samo musite byť dvaja

Smile))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 08.11.2005 - 14:20 #25067
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
niesom si isty ci dohodim na 30m Smile v skole mi hod "granatom" nikdy moc nesiel Smile a nerad by som niekomu rozbil okna...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 08.11.2005 - 14:22 #25068
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
zhodis kabel na zem aj s vodiacim lankom bo co tam mas, potom z druhej strechy spagat alebo daco ine co sa ti pri napinani nerozthne a upevnis na lanko a zacnes tahat Very Happy
nastrelovacka SmileSmileSmile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 08.11.2005 - 14:53 #25071
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
S tou udicou je to skvely napad. My sme skusali prehadzovat klbko snury na 20m a nepodarilo sa nam to.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bob
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 08.11.2005 - 16:19 #25077
Basic


Joined: Máj 25, 2003
Posts: 264

a co tak pouzit kusu z lankom ked uz chces strielat Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
alwarez
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 09.11.2005 - 12:24 #25102
Basic


Joined: Máj 22, 2005
Posts: 477
Location: Michalovce
lol a co tak rozbit okna na budove na druhej strane? Smile

Dikobraz: uz vidim jak lezies s udicou na strechu, ked to pojdes robit tak povedz, pridem si ta odfotit Wink)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
krtko
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 09.11.2005 - 13:32 #25104
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 425
Location: Rimavska Sobota
u mna sa osvedcilo riesenie spustit uz naviazany ethernet na lanku z baraku a na druhej strane vytiahnut motuzom hore, pohodicka, technici (dvaja) zvladaju 100m previsy do hodinky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 09.11.2005 - 19:51 #25121
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Chalan wrote: ›niesom si isty ci dohodim na 30m Smile v skole mi hod "granatom" nikdy moc nesiel Smile a nerad by som niekomu rozbil okna...


Ja som prehadzoval svoj prvy spoj z cinziaku na cinziak na cca 15m asi tak, ze som zobral z naseho balkona jednu riadne staru a tazku baganzu /neviem kde sa tam nabrala../, uviazal dake konopne lanko a prehodil..... Smile. Cisto nahodou islo okolo kamarati a ti sa veru riadne na mne nasmiali Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pipko23
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 26.02.2006 - 11:18 #31067
Basic


Joined: Jún 26, 2004
Posts: 113

kubiik wrote: ›
Chalan wrote: ›niesom si isty ci dohodim na 30m Smile v skole mi hod "granatom" nikdy moc nesiel Smile a nerad by som niekomu rozbil okna...


Ja som prehadzoval svoj prvy spoj z cinziaku na cinziak na cca 15m asi tak, ze som zobral z naseho balkona jednu riadne staru a tazku baganzu /neviem kde sa tam nabrala../, uviazal dake konopne lanko a prehodil..... Smile. Cisto nahodou islo okolo kamarati a ti sa veru riadne na mne nasmiali Smile


planujem tahat optiku su dve moznosti jedna je zemou druha vzduchom malo by to byt na sidlisku poradte co vsetko na to treba vybavit
hladal som to tu ale nikde som to nenasiel
dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mashinepistole
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 26.02.2006 - 12:15 #31074
Basic


Joined: Jan 17, 2006
Posts: 237

kubiik o tom pise nieco na druhej strane
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pipko23
Post subject: RE: tahanie kablov - know how  PostPosted: 26.02.2006 - 14:06 #31079
Basic


Joined: Jún 26, 2004
Posts: 113

mashinepistole wrote: ›kubiik o tom pise nieco na druhej strane


super dakujem zajtra volam na urady co na to povedia
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)