Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:24


kolko dB ma "plechovkova" antena ?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 5 < 12345 >
Author Message
Sleyo
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 27.11.2003 - 15:36 #4818
Basic


Joined: Apr 28, 2003
Posts: 117

BIQUAD je jednoduchy na vyrobu... Uplne asi to najlacnejsie co je - Plechovku horsie zozeneis ako veci na QUAD...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 28.11.2003 - 07:27 #4833
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
ale potrebujes velmi dobru pajku aby ti to vsetko zlepilo
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 01.12.2003 - 00:31 #4862
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

biquad mi fungoval so 100% signalom na 10m ... na 300m nic Surprised(.. quatroquad mi bezal na 400m s 97% signalom... pouzil som na jednej strane vsesmerku a na strane druhej ten moj vytvor.. vsetko bezalo v pohode asi tak tyzden... odvtedy mi vyrobene anteny funguju vzdy iba chvilu (1-2h) a potom zacnu byt nestabilne,, raz ide (super signal) a potom zasa dlho dlho nejdu vobec... ked som to vymenil za normalnu kupenu tak to bezi stale bez problemov... (i ked s nizsou kvalitou signalu ,, asi tak 90% :O)).. )

plechovicu som neskusal .... mate aj vy taketo skusenosti ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 01.12.2003 - 07:09 #4863
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
tento tyzden by som mal odskusat biquad(11x11cm) na vzdialenost asi 150 metrov, dam vediet ako to pojde
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 27.12.2003 - 20:37 #5135
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
takze som uz odskusal moju doma robenu antenu. zatial ide a vyzera to tak ze celkom dobre. podrobnosti napisem neskor ked to cele viac otestujem
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 27.12.2003 - 23:03 #5137
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

ja mam zase dobre skusenosti s plechovicami. v nezarusenom pasme voci vsesmerovke v pohode aj na vzdialenost cca 2km. takze niet o com Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mi
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 27.12.2003 - 23:19 #5138
Basic


Joined: Mar 08, 2003
Posts: 113
Location: Michalovce
Suhlasim s kongom, mam za sebou vyrobu niekolkych plechoviek, vsetky bezia super, dokonca signal mam lepsi ako s 19 dB original antenou. Vyrobne naklady minimalne, podla mna nie je problem kupit plechovky v ziadnom meste. Dokonca som vyriesil uz aj problem zo zakrytovanim. Ak by bol zaujem (a ja si najdem trocha casu), mozem poslat moj navod aj z rozmermi ktore som pouzil.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 27.12.2003 - 23:37 #5139
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

Mi,
mas uplne pravdu. Tiez som plechoviek postavil asi 8ks a vsetky su fakt. super. Pri poslednej som dosiel na nahradu draheho koaxu RG213 za lacny koax Smile Taktiez uz upustil od N-konektorov a rozdiel je fakt nebadatelny Smile))
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 28.12.2003 - 02:19 #5140
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
heh, jeden sialenec dokonca pouziva jak klasicku RG58, tak aj klasicke BNC konektory, a funguje mu to ,, (nejak Wink )

ale mne sa vcelku osvedcili 17 dBi (zevraj) antenky od stela dorados,
vyzeraju sice strasne (50x50cm sito ), ale svoju funkciu plnia fajne, a stoja len okolo 1400 bez DPH
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 28.12.2003 - 09:51 #5141
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

kabatus wrote: ›heh, jeden sialenec dokonca pouziva jak klasicku RG58, tak aj klasicke BNC konektory, a funguje mu to ,, (nejak Wink )

ale mne sa vcelku osvedcili 17 dBi (zevraj) antenky od stela dorados,
vyzeraju sice strasne (50x50cm sito ), ale svoju funkciu plnia fajne, a stoja len okolo 1400 bez DPH

...ale mas rozdiel ked zaplatis 1400 bez DPH ako ked za plechovicu aj s konektorom max. 100 SK
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sup
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 28.12.2003 - 14:46 #5146
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

Ja mam na jednej strane plechovicu pripevnenu na parabolu (60Cm) a na druhej strane trell quad, vsade som pouzil obycajne 50ohmove kable a chodi to na vzdialenost 2km.
Podla mne sa neoplati vyhadzovat peniaze za original antenu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 28.12.2003 - 14:48 #5147
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
sup: ved pockaj, ked budes potom musiet vyhadzovat peniaze za pokutu od telekomunikacneho uradu Smile

[to ze to chodi nehovori nic o tom aky bordel to robi vokol seba a ako s tym ovplyvnujes ostatnych]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sup
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 28.12.2003 - 20:44 #5152
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

Od telekomunikacneho uradu pokutu nedostanem, pretoze je to pasmo 2,4Ghz, ale keby ju aj davaly, tak mam pre istotu antenu za kominom Smile
Bordel v pasme urcite nerobim, pretoze to je smerova antena a v nasom meste je sotva 10 WL klientov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 28.12.2003 - 20:56 #5153
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
sup: pasmo 2.4 GHz je tzv. nelicencovane pasmo, to ale neznamena ze si tam mozes robit co chces. Hmm a antena za kominom... tusim ze mi ktosi v casoch ked som robil u jedneho nemenovaneho ISP nieco take spominal, ze anteny sa na kominy montovat nesmu...
a to ze to je smerova antena (teda mala by byt) nic neznamena, premeral si jej vyzarovacie vlastnosti ? (resp. nechal si si ich premerat ?) A nepoznam mesto, v ktorom by bolo "len" 10 klientov... A keby ich bolo hoci aj "len" 10, ani to ta neopravnuje v tom pasme robit bordel...

PS: nemam nic proti tomu, ked si niekto na domace pouzitie zbastli plechovku, ale nepaci sa mi tvoj pristup, ktory vyznieva asi tak, ze vsetcia co pouzivaju homologizovane anteny su k....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: kolko dB ma "plechovkova" antena ?  PostPosted: 28.12.2003 - 21:03 #5154
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

si,
nechcem sa do vas montovat, ale nie kazdy si moze dovolit kupit najlacnejsiu antenu za 2000SK, pokial je este student a nezaraba. Ale casom vsetko musi prist, v tom s tebou suhlasim. mozem ti povedat, ze su take mesta, kde je len 10 klientov. iba tolko z mojej strany Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)