Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 08:11


cez co zdielate internet?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
frido13
Post subject: cez co zdielate internet?  PostPosted: 19.12.2005 - 21:32 #26587
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

Prosim poradte mi

cez co odporucate zdielat internet ?

windows + softy ...aky windows + nazov tych programcekou
hardwerovy router .....znacka
linux ...ktora verzia a cez ake programy v nom

mam vazny problem s windowsom neustale mi to pada uz je nacase porobit velke zmeny a rozhodol som sa ze internet budem zdielat cez hardwerovy router mam asus 500g deluxe nevim ako sa to bude spravat dalej mam fedora core 4 a uz aj nad tym som rozmyslal ale do linuxov som moc neni a neviem aky soft by som mal na ne naklopit aby to bolo vsetko bezproblemou funkcne a stabilne

chlapi spolieham na vas thx uz sem v koncich
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mailinator
Post subject: cez co zdielate internet?  PostPosted: 19.12.2005 - 21:48 #26590
Basic


Joined: Sep 22, 2005
Posts: 71
Location: Europa
frido13 wrote: ›Prosim poradte mi

cez co odporucate zdielat internet ?

windows + softy ...aky windows + nazov tych programcekou
hardwerovy router .....znacka
linux ...ktora verzia a cez ake programy v nom

mam vazny problem s windowsom neustale mi to pada uz je nacase porobit velke zmeny a rozhodol som sa ze internet budem zdielat cez hardwerovy router mam asus 500g deluxe nevim ako sa to bude spravat dalej mam fedora core 4 a uz aj nad tym som rozmyslal ale do linuxov som moc neni a neviem aky soft by som mal na ne naklopit aby to bolo vsetko bezproblemou funkcne a stabilne

chlapi spolieham na vas thx uz sem v koncich

search alebo google nepoznas???
pisalo sa to 1 622 150 krat!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
frido13
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 19.12.2005 - 22:00 #26592
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

taku radu ti mozem dat aj ja google to si nechaj ja nechcem robit pokusi ja potrebujem nieco overene a tu urcite su odbornici co mi poradia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
blister
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 19.12.2005 - 22:05 #26593
Basic


Joined: Jan 07, 2004
Posts: 198
Location: Banská Bystrica / UK
Hej to mas pravdu odbornici tu su a ked nechces google, ale overene riesenia, tak:

Code: › http://www.skfree.net/index.php?name=PNphpBB2&file=search&sid=64adbe63e66f62106e93798be37f3176


Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
frido13
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 19.12.2005 - 22:14 #26596
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

dik moc ale tolk casu fakt nemam aby som prehladal cele toto forum mam aj ine veci proste radsej nenapis nic ako toto
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 19.12.2005 - 22:37 #26601
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
frido13: kazde z rieseni ma svoje vyhody aj nevyhody; pokial to chces riesit HW routerom, tak nevyhodou byva zvycajne cena (lacne krabicky z agemu toho vela nezvladnu a nieco slusnejsie cakaj v cenach radove desiatok az stoviek tisic) a to ze ak potrebujes nieco co ten tvoj kusok nevie, tak mas zvycajne smolu, naopak zvycajne sa daju relativne jednoducho nakonfigurovat, je k tomu neaka ta podpora a servis; routre postavene na linuxe (ale aj bsd a inych operacnych systemoch) maju vyhodu v tom ze su (takmer) zadarmo, maju velku skalovatelnost, na druhej strane sa tomu treba viac rozumiet a venovat
co sa tyka vyberu distribucie, tak najdolezitejsie je v com si vies najlepsie poradit resp. v com ti vie poradit tvoje okolie; osobne vsak nieco ako redhat/fedora povazujem za to najhorsie co z linuxov existuje....

PS: pred stavanim siete na woknach tu bolo varovani mysim uz dost, ale tych blbcov co nepocuvaju je evidentne stale dost...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 19.12.2005 - 23:48 #26609
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
hehe, mam vsetko na RH/fedora Smile
co sa tyka routerov, tak je to dost jedno, aj tak si tam kazdy da vlastny kernel, iptables, iproute, wireless toolsy, drivre atd.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
frido13
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 20.12.2005 - 11:13 #26616
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

zase ste my odpovedali len v takych hadankach preco proste nenapisete priamo napr .daj si tam red hat 9 mam to overene mam tam 100 ludi zavesenych plus si tam daj ten a ten soft a je to vybavene
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 20.12.2005 - 12:31 #26619
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
frido13: pretoze to je jedno, jadro a toolsy sa pouzivaju v podstate rovnake (teda maju rovnaky povod, to ako ich kto patchne a skomplikuje je uz druha vec) a zavisi hlavne od toho ako si to budes vediet nastavit (resp. ako to bude vediet nastavit ten, co ti s tym bude vediet pomoct)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 20.12.2005 - 12:34 #26620
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

mne sa zda ze su niake distribucie na disketu
co vedia routovat a iptables

napr : http://www.zelow.no/floppyfw/

http://www.linuxrouter.org.

je ich plno...

alebo si nakopni slacka

povol IP forwarding nahadz IPcky na sietovky pridaj default GW
a fungujes...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: cez co zdielate internet?  PostPosted: 20.12.2005 - 14:10 #26626
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

frido13 wrote: ›Prosim poradte mi

cez co odporucate zdielat internet ?

windows + softy ...aky windows + nazov tych programcekou
hardwerovy router .....znacka
linux ...ktora verzia a cez ake programy v nom

mam vazny problem s windowsom neustale mi to pada uz je nacase porobit velke zmeny a rozhodol som sa ze internet budem zdielat cez hardwerovy router mam asus 500g deluxe nevim ako sa to bude spravat dalej mam fedora core 4 a uz aj nad tym som rozmyslal ale do linuxov som moc neni a neviem aky soft by som mal na ne naklopit aby to bolo vsetko bezproblemou funkcne a stabilne

chlapi spolieham na vas thx uz sem v koncich



no moj oblubeny sofVEERrrrrrrrrrrr
je linux 2.x.x s zapnuty NAT alebo niekedy som lenivy tak zoberiem
PICObsd alebo monowall a v peknej webovej konzolke si vytukam
co vytukat ide
a co nejde to necham tak ..

dufam ze moja odpoved ta potesila..

a ked som velmi lenivy tak mam na routry aj xfree + qvwm
bezny user nerozozna rozdiel od w9x


dobra rada ze,,,

inac ten BART obrazok vyssie to vystihol Smile) Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fixi
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 20.12.2005 - 15:44 #26628
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
tusim este nieco aj ako IPcop [http://www.ipcop.org/] je na to ako stvorene... nerobil som na tom, takze neviem povedat, ale vyzera to dobre
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: router  PostPosted: 20.12.2005 - 17:14 #26633
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

http://www.pfsense.com/index.php?id=27


no dobre .... nebudeme taky zly aj toto je take ze vyklikas ...a mas...
a tiez to vyzera dobre.. Cool
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: cez co zdielate internet?  PostPosted: 20.12.2005 - 22:45 #26645
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

frido13 wrote: ›Prosim poradte mi

cez co odporucate zdielat internet ?

windows + softy ...aky windows + nazov tych programcekou
hardwerovy router .....znacka
linux ...ktora verzia a cez ake programy v nom

mam vazny problem s windowsom neustale mi to pada uz je nacase porobit velke zmeny a rozhodol som sa ze internet budem zdielat cez hardwerovy router mam asus 500g deluxe nevim ako sa to bude spravat dalej mam fedora core 4 a uz aj nad tym som rozmyslal ale do linuxov som moc neni a neviem aky soft by som mal na ne naklopit aby to bolo vsetko bezproblemou funkcne a stabilne

chlapi spolieham na vas thx uz sem v koncich


pre kolko uzivatelov? pre aku linku? ake technologie (wifi/ethernet) ? ake su dalsie poziadavky?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
frido13
Post subject: RE: cez co zdielate internet?  PostPosted: 21.12.2005 - 16:57 #26691
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

zatial mame linku 512Kbit a je nanej zavesenych cez 30 uzivatelou vsetko je riesene cez wifi klienti 11 kovy snazime sa jednotlive siete od seba odroutovat ,mame napojene 3 dediny kazda ma vlastnu subnet .....zatial to je riesene tak ze jeden server 700MHz routuje 4 rozhrania a dalej to posiela na druhy ktory rozdeluje cisto len internet ,NAT ,statistiky,bandwitch ,atd
moja predstava je taka ze ten jeden pc oslobodit od toho routovania ,vymenit ho za router najlepsie taky na ktorom by sa dalo pre jednotlive lan rozhrania pridelit kazdemu inu ip,alebo router na kazdom konci jednotlivej subnety a routre potom medzi sebou prepojit switchom ... a ten druhy tam nechat postavit nan linux este nevim aky a nech tam su priority na http ,statistyky a dalsie veci. a hlavne nech to je stabilne....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)