Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 00:37


signal cez panely??

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
airpoint
Post subject: signal cez panely??  PostPosted: 04.01.2006 - 18:37 #27267
Basic


Joined: Jan 04, 2006
Posts: 11

Zdravim...
Mohol by mi niekto ochotny poradit so situaciou na obrazku:

http://fotky.azet.sk/fotka.phtml?&ft=6240284

Potreboval by som "len" vediet ze akym sposobom treba zosilnit silu signalu z AP cez panely do notebooku - pretoze doplnat do notebooku nejaku wifi kartu s externou antennou neprichadza do uvahy - notebook musi ostat v tej konfiguracii ako je...

Cize moja otazka znie: Aku antenu vybrat pre dosiahnutie co najsilnejsieho signalu z AP aj napriek panelom???

Vdaka...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bob
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 04.01.2006 - 19:23 #27268
Basic


Joined: Máj 25, 2003
Posts: 264

antena od AP ti nepomoze lebo tvoj notebook nedovisiela k AP potrebujes obojstrany prenos, riesenie k notebooku pripojit externeho klienta pomocou eth rozhrania z externou aspon 24dBi antenou
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: signal cez panely??  PostPosted: 04.01.2006 - 19:46 #27270
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airpoint wrote: ›Zdravim...
Mohol by mi niekto ochotny poradit so situaciou na obrazku:

http://fotky.azet.sk/fotka.phtml?&ft=6240284

Potreboval by som "len" vediet ze akym sposobom treba zosilnit silu signalu z AP cez panely do notebooku - pretoze doplnat do notebooku nejaku wifi kartu s externou antennou neprichadza do uvahy - notebook musi ostat v tej konfiguracii ako je...

Cize moja otazka znie: Aku antenu vybrat pre dosiahnutie co najsilnejsieho signalu z AP aj napriek panelom???

Vdaka...


500 metrov? fuuuf. dal by som k tomu protiotazku - dalekohlad s akym zvacsenim treba pouzit aby si cez tych 8 stien previdel? Smile

musis si na tom baraku postavit retranslak, alebo vytiahnut antenu na miesto odkial bude priama viditelnost.
ziadna velka antena tu nepomoze (mozno keby si na oboch stranach vyhulil kolko sa len da tak by nieco preslo ale ziadna slava by to nebola)..

pripadne mozes spravit retranslak aj v tom baraku s notebookom - v miestnosti kde ma byt notebook pouzit APcko, ist ethernet kablom niekam odkial vidno na druhy dom, a tam dat druhe apcko, s nejakou malou smerovkou...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 04.01.2006 - 20:46 #27273
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

urcite bude treba externu antenu!
obe strany na jedne mozno smerovka a na druhej asi sektor a mozno spolahnut sa na nejake odrazy

potom mozno skusit si vyratat fresnelku ak by to neslo rovno 500m sa da
ja idem 1km cez dom a ap je o 6 poschodi za domom nizsie... (24dbi ja a ap 12omi)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 04.01.2006 - 23:23 #27284
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
s externími anténami no problém.

mám spoj rovno cez barák na jednej strane sector 16V na druhej 24dB PW odozvy 2ms konštantne. anténa je namierená rovno na barák.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rezen
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 04.01.2006 - 23:28 #27285
Basic


Joined: Máj 09, 2005
Posts: 83

a ludom moze rast na hlavach karfioool Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
airpoint
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 05.01.2006 - 00:57 #27297
Basic


Joined: Jan 04, 2006
Posts: 11

ludia... akoze diky moc za prispevky... hmmm... ale poprosil by som Vas trosku viac teoreticke odpovede...

...k tomu notebooku NECHCEM pripajat ziadnu antenu... ani si stavat stoziare kvoli priamej viditelnosti, ani nic take...

... vec sa ma totizto tak ze typek o ulicu dalej ma tiez nejake APcko a tiez na neho nevidim priamo ale cez dom (tehla) a predsa ho s tym notebookom viem connectnut - stale mi to sice pada na 1mega ale predsa...
(s tym typkom sa ale neviem stretnut - furt je mimo Sad takze neviem zistit co za hw ma)

... cize povedzte mi plz prakticky aky material by som mal pouzit na stavbu AP(antena, kabel,...) aby bolo teoreticky mozne co najviac zvysit sancu ze ten signal cez tie panely prejde a notebook ho zachyti??

vdaka vam... Smile sklanam sa pred vasimi vedomostami... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 05.01.2006 - 01:05 #27299
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

neviem presne kde som videl peknu parabolu plnu... sice mala zisk 30db ale co uz. mala aj uctihodne rozmery, priemer cca 1.3m a tusim v spotenych statoch sa pradavaju aj zosilnovace. tak to potom mozes aj svietit tou parabolu.

no co ti poradit, pokial nie je priama vyditelnost moc toho nenarozmyslal. neviem presne ako to mas, ale skus popozerat ci nie je mozne predsa len nejako ju zabezpecit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airpoint
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 05.01.2006 - 12:37 #27315
Basic


Joined: Jan 04, 2006
Posts: 11

ok... vdaka za odpovede...

polozim teda otazku inak:

existuje nieco ako outdoor AP??

uvazujem teda ze by som to poriesil tak ze na moju strechu (pod strechou je notebook) umiestnim vysoko nejake AP1 ktore bude mat priamy vyhlad na AP2 - tym padom by som vyriesil tu budovu medzi AP1 a AP2 - to by bolo fpoho...
- a potom by uz urcite bolo lahsie aj conectnut wifi notebook > AP1 > AP2

- ale existuje nejake zariadenie ktore proste hodim na strexu (cisto bez kablov) a zabezpeci mi lepsi signal v byte pod strexou??

- som lama ale mam pocit ze je to hlupost - uz len preto lebo minimalne nejaky el.prud kazde zariadenie potrebuje... ci nie?

- ak by nahodou niekto predsa len vedel konkretny vyrobok bol by som vdacny za link...

diky moc...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airpoint
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 05.01.2006 - 12:40 #27316
Basic


Joined: Jan 04, 2006
Posts: 11

... vola sa to REPEATER resp. WIFI RANGE EXTENDER - teraz som zistil... Smile

... uz len zistit ci existuje aj nejaka vecicka ktora takto funguje aj bez nutnosti tahat nejake kable zo strexy do bytu (to je moj najvacsi problem - TO TOTIZ NEPRIPADA DO UVAHY)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
DK
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 05.01.2006 - 13:03 #27317
Basic


Joined: Apr 30, 2005
Posts: 240
Location: Dolny Kubin
No ved jasne, funguje. Ale tej elektrike sa nevyhnes. Ledaze by si to napajal solarnym panelom Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airpoint
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 05.01.2006 - 13:24 #27323
Basic


Joined: Jan 04, 2006
Posts: 11

hmm... ako tak surfujem tak zacinam mat aj ja taky pocit ze tej elektrike sa nevyhnem... hmmm... kurnik ale musi existovat nejake "elegantne" riesenie!!

ci nie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 05.01.2006 - 13:41 #27324
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
pre teba je jedine riesene externe ap s externou antenou a potom kabel k nb ale pustis ap vo wds rezime a bude ti zaroven robit ap pre nb. ale bezproblemove riesenie je dalsie ap v byte a pripajal by si si na neho. nic ine nevydumas
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airpoint
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 05.01.2006 - 14:03 #27327
Basic


Joined: Jan 04, 2006
Posts: 11

fleg wrote: ›pre teba je jedine riesene externe ap s externou antenou a potom kabel k nb ale pustis ap vo wds rezime a bude ti zaroven robit ap pre nb. ale bezproblemove riesenie je dalsie ap v byte a pripajal by si si na neho. nic ine nevydumas


hm - ale toto predsa viem aj ja!!!
preto sa pytam vas...

toto co tu pisete to vsetko viem!! to nepotrebujem!

ja potrebujem vyriesit situaciu: z bytu kde je notebook ziadny kabel!!!! ani von ani dnu!! ziadne kable!!! ziadne!!! bez kablov!!!! Evil or Very Mad

len WIFI Cool

kto vie nieco o alternativnych moznostiach napajania outdoor wifi zariadeni???

Na tej streche funguje este klasicky velky stoziar s roznymi tv antenami - odtial keby som nejak dostal el.prud???

ma s tym niekto nejake skusenosti??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: signal cez panely??  PostPosted: 05.01.2006 - 15:59 #27336
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
nepovedal si ako daleko si od tej strachy. ak mate hore anteny mate tam aj zosilovace a tym padom tam mas aj elektriku. ale ked byvas par poschodi pod antenou tak ti snad nepomoze ani 24db paliaca cez poschodia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)