Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 23:54


Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Robert
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 21:40 #33220
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
si: Vidim, ze si este starsi sietar ako ja. Pocitacovy rozvod u rodicov som robil necelych 10rokov dozadu, ked si prerabali byt a boli vonku vsetky skrine a pod. Tiez som tam dal tenky koax RG58. Uz vtedy som veril, ze casom do toho dostanem net. Skusobne sa mi to podarilo az pat rokov neskor koncom 2001. Trvaly konekt som zriadil az na jar 2002. To este nebola DSL ani Chello. Vtedy som kupil Z-COM XI-1000 za cca 13tis (vcitane dane). Je to v prevadzke dodnes, akurat som zo dva razy menil PC router. Dokonca aj server je povodny - Pentium III 500MHz. Neskor pribudol aj Windows server. Pred tyzdnom som sa s otcom dohodol, ze tuto "velkolepu" infrastrukturu definitivne vypneme ako totalne moralne zastaralu a energeticky nakladnu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 03.04.2006 - 14:47 #33342
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
U nas cca 35m kabla vytihnutych 3x na stoziar, pretoze nam neustale kradli zariadenia, ide to na tsunami dve smerovky a sektorka a je na tom spustene cele mesto, treba kvalitny kabel s minimalnym utlmom a dobre urobene konektory, jednoznacne odporucam nerobit tzv. pigtali, je to len dalsi zbytocny utlm. Nezabudnite kabel dobre niekolko krat uzemnit, pretoze to potom robi nevysvetlitelne divy a dlho sa spekuluje nad tym co to asi strasi vo vezi. Utlm kablov nebudem rozoberat specifikaciu si vycita kazdy na webe u vyrobcu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)