Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:38


Dodavana antenka ku wifi zariadeniam

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Author Message
majklxxx
Post subject: RE: Dodavana antenka ku wifi zariadeniam  PostPosted: 03.04.2006 - 00:15 #33304
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
JohnSK wrote: ›
neviem ake pouzivas AP.. ale noise -100dB je super. V Ziline na zaciatku bol noise okolo -98dB, potom to islo dole vodou aj na hodnoty -80dB Sad

A co sa tyka sily signalu, zalezi od citlivosti AP/karty. Napr LinkSys WRT54G este ide pri -93dB na 1mbit (SNR=100-93=7dB), pri cca -70 dB (SNR=100-70=30dB) uz ide na 54mbit. Samozrejme ak pri signale -93dB je sum -90dB tak to nepojde vobec.

A ten pelendrek -- skus ho strcit napr. do obalu z Pringles a nasmerovat na kamosa.Samozrejme kupovana antena je ovela lepsie riesenie, najma aby si nerusil ostatnych.


no ja myslim ze to Noise mi karta nemera, pretoze ako som spominal vzdy je tam -100 ..... este mi treba pohladat co to je SNR Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Dodavana antenka ku wifi zariadeniam  PostPosted: 03.04.2006 - 00:42 #33309
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
SNR je signal to noise ratio. Vyjadrene v dB rozdiel medzi signalom a sumom. Pokial mas tento udaj, noise nepotrebujes. Pre spravnu funkciu je SNR dolezitejsie ako nosie v absolutnom vyjadreni.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: Dodavana antenka ku wifi zariadeniam  PostPosted: 03.04.2006 - 09:40 #33320
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
Robert wrote: ›SNR je signal to noise ratio. Vyjadrene v dB rozdiel medzi signalom a sumom. Pokial mas tento udaj, noise nepotrebujes. Pre spravnu funkciu je SNR dolezitejsie ako nosie v absolutnom vyjadreni.


no SNR mi ukazuje NetStumbler priblizne 15dB ... nie je to nejak malo ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rafa
Post subject: RE: Dodavana antenka ku wifi zariadeniam  PostPosted: 03.04.2006 - 10:33 #33322
Basic


Joined: Dec 01, 2004
Posts: 214
Location: Bratislava
15dB je dost malo, niektore radia chodia az od 20dB pre nizku citlivost.
Ak mas signal 60 a SNR 15, to znamena ze sum mas 75 co su hrozne podmienky...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Dodavana antenka ku wifi zariadeniam  PostPosted: 03.04.2006 - 10:51 #33324
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
ku kazdemu wifi zariadeniu je datasheet kde si mozes pozriet aky silny signal potrebuje na konkretnu rychlost. snr 15 je podla mna uplne v pohode a ked este das klientovi natvrdo 2Mb (co ja bezne robim) tak nie je problem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)