Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 18:12


Power over Eth.

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
majklxxx
Post subject: Power over Eth.  PostPosted: 03.05.2006 - 21:48 #34643
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
Mam Ovisa 5460, ktory vyuziva na komunikovanie s PC 4 vodice (oranzovy,oranzovo-biely,modry,bielo-modry) a kedze kabel ma 8 vodicov, tak tie zvysne by som chcel pouzit na napajanie APecka. Spravil by som to tak, ze tie zvysne vodice budu len obalene v jednom kabli a nic nebudu mat spolocne s Koncovkami, tj odcvikol by som ich od nej. Tie 4 vodice by som spojil do dvoch parov 1+1 (napr +) a dalsi par 1+1 (-) aby sa zvysila prudova hustota. Lenze teraz otazka je ze ci to pojde na 20m LAN kabla a to tak:
1. budem pustat do tych parov vodicov original jednosmerny prud z trafka dodavaneho ku Ovisu, cize prud bude prechadzat cez 40m drôtu (20m tam, 20m naspat)...
zvladne taku velku vzdialenost prejst prud bez nejakej velkej straty ?
nebude treba namiesto original trafka pouzit o paru voltov vyssie napätie, aby som pocital aj so stratmi (napr 24V)?
2. na zakladni budem pustat do tych drôtov ~ prud o hodnote napr 24V (230V by prerazilo izolaciu), ktore v cieli usmernim mostikom a stabilizujem => LAN kabel je kruteny, cize vznikla by uz tam indukcnost a ktora by spôsobovala indukovanie napätia v ostatnych vodicoch (datovych) a tym by ich rusila resp by to induk. napätie mohlo znicit Radio, je to tak?
3. kolko zvladnu Amperov (resp mA) 2vodice spojene spolu ?

Aky iny spôsob (nie ten original za 1500sk) pouzivate a ide?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 00:16 #34653
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
V prvom rade nspoliehaj sa na to ze WL5460AP vyuziva len 4 vodice, presvedcil som sa o opaku! ( resp ano vyuzivaju sa 4 vodice a zvysne su volne, ale mal som s tym problem).
ked uz nechces tahat 220V priamo k AP tak radsej tienenu dvojlinku dobre tvrdy zdroj a podla vzorcov vypocitat jeho parametre (vzorce z hlavy neviem povedat uz som to davno neratal, ale najdes ich v tabulkach[tie sive]) zdroj k tomu je 12V 0,8A
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 00:20 #34654
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

....uz to tu X Y Z krat bolo pisane.... ale mam dobru naladu cize neva Razz ...

opravim ta -> tie sitne kabliky co pribaluju k ovisom neber v uvahu. komunikacia prebieha cez oranzove a zelene pary (zapojenie 1,2,3,6)

pasivne poe robim uz dlho. po dva pary popajkujem dokopy, rozcvaknem kablik na adapteri, jeden par+ druhy minus. prepolovania sa bat nemusis - ovis to znesie. Mne to takto fici na original adapteri (12V/800mA) cca25 metrov pokial ma pamata neklame. Ovis by mal tusim zniest do 24V, sam si to potom v sebe stabilizuje na to kolko potrebuje. ak chces is na dlhsiu vzdialenost -> silnejsi zdroj, repsektive cim viac V a menej A . Ak zapajas klienta a chces usetrit adapter - presvedc klienta nech si to da zapojit rovno z PC zdroja na zlty (12V) a cierny kablik(GROUND).

tusim ze tie kabliky zvladnu do 2A ale neskusal som Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 07:38 #34658
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

pojde to... mame aj my takto robenych klientov...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 08:22 #34663
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
cca 57m kablu a zapojenie origi zdrojom... Slapeto to uz vise pol roka bezproblemu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 09:06 #34666
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

cobain wrote: ›V prvom rade nspoliehaj sa na to ze WL5460AP vyuziva len 4 vodice, presvedcil som sa o opaku!.....


Smile) tak toto mi objasni Smile)
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 09:10 #34667
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
airnet wrote: ›cca 57m kablu a zapojenie origi zdrojom... Slapeto to uz vise pol roka bezproblemu...

Slape aj na 75 metrov.
Jedine co robilo problem bol W3000G s originalnym adapterom, ktory je len 12V/0,5A. Ked som ho vymenil za 12V/0,8A tak vsetko islo super.
5460 mam v sieti napajane len cez ethernet, kto by tahal vsade 220 V
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 14:22 #34684
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
chalani nejake foto ako to mate prepracovane by sa nenaslo? u zakaznika sa to nekazi? teda pri jeho PC presnejsie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 14:43 #34685
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
cobain wrote: ›chalani nejake foto ako to mate prepracovane by sa nenaslo? u zakaznika sa to nekazi? teda pri jeho PC presnejsie

Ake fotky by si chcel ?
Normalne rozstrihnes kabel. Ak nechces pajkovat tak to rob ako ja cez svorkovnice. Skrutis dva pary kablov a dobre zatiahnes, na zaver zalepis izolackou a fungujes. Vyhodu to ma, ak ten AP nahodou zamrzne, tak zakaznik len vytiahne adapter co ma v byte a nemusi sa trepat niekam na poval....
A nekazi sa to vobec.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 15:05 #34687
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no zaujima ma to ze ci neodhcadzaju rj 45 koncovky a celkovo to riesenie ak zakaznik obcas odpoji sietovy kabel atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 15:06 #34688
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
airbilly wrote: ›
Slape aj na 75 metrov.


to ma zarazilo ze az na tolko metrov to pojde takmer bez ztraty prudu (alebo s malymi stratami) ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 15:44 #34690
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
cobain wrote: ›no zaujima ma to ze ci neodhcadzaju rj 45 koncovky a celkovo to riesenie ak zakaznik obcas odpoji sietovy kabel atd

Ak zakaznik casto odpaja kabel, tak sprav vyvod na napajanie cca 2 metre pred koncovkov.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 15:46 #34691
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
majklxxx wrote: ›
airbilly wrote: ›
Slape aj na 75 metrov.


to ma zarazilo ze az na tolko metrov to pojde takmer bez ztraty prudu (alebo s malymi stratami) ...

Myslim ze aj na 100 metrov by to malo ist, ved ked tadial mozu ist data. To je tiez nejake napatie a straca sa az po 100 metroch.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 15:49 #34692
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
airbilly wrote: ›
Myslim ze aj na 100 metrov by to malo ist, ved ked tadial mozu ist data. To je tiez nejake napatie a straca sa az po 100 metroch.


bo hej, lenze ked sa pozeram na data tak tam priblizne sa jedna o striedavy prud (ress jednosmerny - Tečie prud (1) a netečie (0)) a striedavy sa da na dlhsie vzdialenosti prenasat...

nech sa odbornici vyjadria ..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Power over Eth.  PostPosted: 04.05.2006 - 16:04 #34694
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
tam sa nejedna ani tak o to ci striedavy alebo jednosmerny, ale o to ze na prenos dat nepotrebujes neaky vyrazny elektricky vykon a tak prudy vo vodicoch su male a male su tym padom aj straty vo vodicoch.
vo velmi velkom zjednoduseni si zober ze ten vodic je vlastne neaky odpor R (ak by sme to chceli uvazovat v striedavom, museli by sme uvazovat nie s odporom ale s impedanciou; okrem toho ten odpor/impedancia sa bude menit napriklad s teplotou vodica a ta zas bude zavisiet od teploty okolia, prechadzajuceho prudu a teplotnej vodivosti okolia) a na odpore plati, ze ubytok napatia dU = R * I, takze napriklad nech odpor vodica R = 2 ohm, tak pri prechode prudu 0.5 A stratim na vodici 1V, kdezto pri prechode prudu 2A stratim 4V, napatie na vystupe je rovne napatiu na vstupe (to co da zdroj) - straty po ceste; takze cim vyssi prud cez to budem tlacit, tym menej V mi vylezie na konci;
teraz troska principialny pohlad - z tohto dovodu je pri rovnakom prikone zariadenia lepsie tlacit don vyssie napatie a nizsi prud ako naopak....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)