Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 08:16


UMTS antena

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Gouranga
Post subject: UMTS antena  PostPosted: 10.11.2006 - 21:36 #42203
Basic


Joined: Mar 03, 2004
Posts: 39

zdravim, potreboval by som kontakt na nejaky shop kde sa da kupit antena pre kartu http://www.option.com/products/globetrotter_hsdpa.shtml na pasmo UMTS(2100MHz), nasiel som len male 2-3dB antenky ktore sa dodavaju ku karte no to urcite nestaci, pouzivam to na Orange internet v chatovej oblasti a s integrovanou antenou dosahujem signal tak 2/5dieliky co postacuje len pre EDGE pripojenie a aj to maximalne rychlostou 30-50kbps so znacnou nestabilitou. uvazoval som aj nad postavenim anteny, uprava navodu na wifi antenu (2400MHz) tak aby fungovala pri 2100MHz by nemusela byt az taky problem no neviem aky typ konektora ta karta ma nakolko to v manuali nie je a na internete som sa toho tiez moc nedocital, takze neviem ako pripadnu vyrobenu anten pripojit, a kupovat 3dB malu antenku za 800Kc len koli konektoru sa mi zda somarina. thx za vsetky konstruktivne napady a reakcie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: option  PostPosted: 11.11.2006 - 21:20 #42208
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

cau, sam danu kartu uz viac nez 1/2 roka pouzivam.

dodnes ju mam bez externej antenky, vsade v SR sa pripojim na EDGE bez vacsich problemov (napr. trasa BA-PP).

Ak si uz daleko od BTSky (napr. hotel kosodrevina chopok), ide ti to aj tak len na EDGE. UMTS ma vyznam len v BA a vacsich mestach, aj to chodi len centrum.

Konektor na danej antene je typu IPEX /U.FL myslim ze sa da kupit aj extra, ale neviem akej konstrukcie je externa antena.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Gouranga
Post subject: RE: UMTS antena  PostPosted: 11.11.2006 - 21:49 #42210
Basic


Joined: Mar 03, 2004
Posts: 39

som z Dubnice nad Vahom kde 3G internet od Orange funguje v rychlostiach cca 800kbps no nakolko internet potrebujem vyuzivat v cca 3km vzdusnou ciarou vzdialenej chatovej oblasti tak potrebujem externu anten pretoze bez nej mi aj EDGE ide len tych max 50kbps co je bieda. nemohol by si mi zaslat fotku tvojej karty s tym konektorom aby som si to porovnal s mojou? nerad by som kupoval nieco naslepo, totiz tych kariet od Option ktore podporuju HSDPA je viac a nemam istotu ze konektory na vsetkych su rovnake Smile dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: UMTS antena  PostPosted: 11.11.2006 - 22:00 #42211
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ok, vydrz do pondelka, fotak mam v BA.

Mgx
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)