Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 01:04


zahady systemu linux

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
magnum
Post subject: zahady systemu linux  PostPosted: 19.11.2006 - 20:27 #42422
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

v poslednom case ako sa rozsiruje a zvacsuje tento system sa mi stavaju zahadne veci tak sa chcem opytat ako su tieto veci mozne a ci sa aj vam stavaju...

1krat sa mi stalo ze mam istalovany linux slack linux na 64AMD a veselo na nom pracujem ale po instalacii (s firefox-om) mi nesli flashe bo ze vraj m4cromedi4 nerobi pre 64bit. Aj som sa na to vykaslal aj tak ich vacsinou zakazujem ale co to zrazu nevidim? flashe mi idu... nic som neinstaloval, neaktualizoval ... som sice pripojeny na net ale cisto len browsujem ... ako vravim nic som neinstaloval... AKO JE TO MOZNE??? taha si firefox sam nejake updaty bez upozornenia ??? viem ze pod win ano ale pod linuxom je este aj ta volba seda...

ad2
na notebook-u mam kubuntu a je tam citacka pamatovych kariet ricoh. aj tuto som chcel instalnut... dozvedel som sa ze drivre sa linkuju az od kernelu 2.6.17
http://mmc.drzeus.cx/wiki/Linux/Drivers/sdhci
a ja pouzivam 2.6.15 a ani sa nechystam upgradeovat bo 17 este nie su v repositaroch pre smp (na kompilaciu som moooc lenivy pre notas pre mna nema vyznam, este mi aj vyhovuje vsetko v moduloch). Ziadny automaticky upgrade (hm ani manualny) nepouzivam zase nic som neinstaloval, neupgradoval prosto nic len OOo a quanta par dokumentov co som spachal a max tak konzola na ssh a firefox pre web config...
zrazu dnes som si kupil sd kartu tak som chcel len vyskusat ci mi vojde do sachty na NB (kupoval som ju pre uplne ine ucely...) a kua co nevidim KDE mi nuka co ma snou spravit...
fakt nechapem sak ked tam tie drivre nje su ..... a ricoh je to urcite podla lspci

sry za dlhy post ale tomuto fakt nerozumiem a dost ma to desi bo linux pouzivam preto ze si tam viem vsetko odsledovat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: zahady systemu linux  PostPosted: 19.11.2006 - 20:37 #42423
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
magnum wrote: ›
linux pouzivam preto ze si tam viem vsetko odsledovat...


mno tak asi tomu nie je tak Very Happy...
ono s tym ubuntu je to tazke. jedny ho vychvaluju, druhi nadavaju, popripade migruju na ine.. poznam pripady , ktore vdaka najnovsej aktualizacii - programy (balicky, ci ako sa tomu hovori) sa tahali vzdy najnovsie, hoci neboli dobre vyladene a kompatibilne...
no a ubuntu sa snazi byt co najviac user friendly tak mozno preto sa snazi robit jednoduche veci bez ucasti cloveka Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)