Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 26.04.2024 - 08:20


sprava a administracia userov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
Aman
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 06:56 #46823
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

zdravim,
mame spraveny jeden soft (mozno tu uz zopar ludi videlo zakladnu verziu). Je to vlastne robene na mieru pre nasu siet, ale vacsina veci (95%) sedi na vsetky siete. Teraz sa doraba automaticke generovanie a tlacenie faktur, kontrola platby cez banku a podobne kraviny. Tieto administrativne veci nas zozierali doteraz a tak sme si nechali spravit taketo nieco.
Ked sa to osvedci a bol by o to sirsi zaujem, tak sa to bude pravdepobne aj predavat, len treba okolo toho este vybavit kopu papierovaciek. Neviem si este predstavit cenu, ale bol by som rad keby tu zopar ludi, ktory by o to mozno aj mali zaujem napisalo ich odhad ceny, ktoru by boli ochotny za nu zaplatit. Len pre zaujimavost uvadzam, ze taketo nieco ponukali na predaj aj na skoleni MK v Bojniciach. No tam to cele bezalo na PHP, toto je windowsova aplikacia (mozno sa neskor prerobi na web). To co nam tam ponukali bolo na moj vkus velmi neprehladne a komplikovane (podla mna sa tam vyznal len ten kto to naprogramoval) a pytali za nedokoncenu verziu 8000 ceskych korun a ked to bude final, tak mali predstavu okolo 20 000 ceskych korun.
Toto bude jednoduche, prehladne, moznost dat dorobit (ubrat) nejake veci, bude to vlastne kompletna databaza userov, tlacenie faktur, kontrola platieb a par dalsich blbosti...
Keby bol zaujem, tak ocakavam este nejake napady a poziadavky, ktore by clovek mal na ten softik. Co by ste chceli aby to proste robilo...
Upozornujem, ze neocakavajte od toho take nieco, ze sa na to prihlasi user a pozrie si svoje zaplatene/nezaplatene faktury, grafy a tak... Po spusteni programu si vypyta vami zadefinovane heslo, cela databaza je samozjrejme sifrovana a je urcena len pre vas - nie pre userov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 08:53 #46825
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Aman wrote: ›zdravim,
mame spraveny jeden soft (mozno tu uz zopar ludi videlo zakladnu verziu). Je to vlastne robene na mieru pre nasu siet, ale vacsina veci (95%) sedi na vsetky siete. Teraz sa doraba automaticke generovanie a tlacenie faktur, kontrola platby cez banku a podobne kraviny. Tieto administrativne veci nas zozierali doteraz a tak sme si nechali spravit taketo nieco.
Ked sa to osvedci a bol by o to sirsi zaujem, tak sa to bude pravdepobne aj predavat, len treba okolo toho este vybavit kopu papierovaciek. Neviem si este predstavit cenu, ale bol by som rad keby tu zopar ludi, ktory by o to mozno aj mali zaujem napisalo ich odhad ceny, ktoru by boli ochotny za nu zaplatit. Len pre zaujimavost uvadzam, ze taketo nieco ponukali na predaj aj na skoleni MK v Bojniciach. No tam to cele bezalo na PHP, toto je windowsova aplikacia (mozno sa neskor prerobi na web). To co nam tam ponukali bolo na moj vkus velmi neprehladne a komplikovane (podla mna sa tam vyznal len ten kto to naprogramoval) a pytali za nedokoncenu verziu 8000 ceskych korun a ked to bude final, tak mali predstavu okolo 20 000 ceskych korun.
Toto bude jednoduche, prehladne, moznost dat dorobit (ubrat) nejake veci, bude to vlastne kompletna databaza userov, tlacenie faktur, kontrola platieb a par dalsich blbosti...
Keby bol zaujem, tak ocakavam este nejake napady a poziadavky, ktore by clovek mal na ten softik. Co by ste chceli aby to proste robilo...
Upozornujem, ze neocakavajte od toho take nieco, ze sa na to prihlasi user a pozrie si svoje zaplatene/nezaplatene faktury, grafy a tak... Po spusteni programu si vypyta vami zadefinovane heslo, cela databaza je samozjrejme sifrovana a je urcena len pre vas - nie pre userov.


Musim ti oponovat ono sa to zdalo neprehladne ale mne sa to zapacilo a asi budem kontaktovat Klimu ohladom toho este, tvoje riesenie som nevidel ale rad si ho pozriem.
Prednosti toho co ukazoval klima, bezi ako webova aplikacia, uzivatel ma pristup na kontrolu, sekretarka zada zakaznika do systemy technik ma informaciu na e-mail. autogenerovanie faktur a sparovavanie, vytlaci ti zmlvu vseob podmienky proste co potrebujes, ale verim ze si pozriem aj ten tvoj system
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 09:11 #46828
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

cobain wrote: ›
Musim ti oponovat ono sa to zdalo neprehladne ale mne sa to zapacilo a asi budem kontaktovat Klimu ohladom toho este, tvoje riesenie som nevidel ale rad si ho pozriem.
Prednosti toho co ukazoval klima, bezi ako webova aplikacia, uzivatel ma pristup na kontrolu, sekretarka zada zakaznika do systemy technik ma informaciu na e-mail. autogenerovanie faktur a sparovavanie, vytlaci ti zmlvu vseob podmienky proste co potrebujes, ale verim ze si pozriem aj ten tvoj system


ma to prednost akurat to, ze to bezi na webe a ze uzivatel sa moze prihlasit na kontrolu ci zaplatil alebo nie.
Nechapem tejto tvojej vete, kde je tam vyhoda a naco to je dobre:
sekretarka zada zakaznika do systemy technik ma informaciu na e-mail

autogenerovanie faktur budeme mat, spravovanie budeme mat, tlacenie zmluv je najmenej spravit. Ale nevidim tam zmysel. Ja mam zmluvy vopred vytlacene a doplnim perom u zakaznika potrebne veci a podpise to a da mi to na mieste a hned po zapojenie. Ale nie je problem to tam spravit a hned pri vyplneni potrebnych veci ti da moznost tlacenia. Ale budes so sebou nosit tlaciaren? Alebo si myslis ze najprv to vytlacis doma, posles zakaznikovi a on ti to este bude posielat naspat??? Podla mna zbytocne komplikovane... ale da sa spravit.
Co sa tyka tlacenia, tak to bude tlacit cokolvek a akokolvek.
Napriklad teraz sa doraba taka vecicka, ze ti dovoli vytlacit zoznam ludi za daneho AP, danej anteny, pripadne danej lokality (mesto, dedina), alebo komplet celeho zoznamu tvojich userov. Vsetko sa vytlaci v prehladnych tabulkach, kde je meno, priezvisko, bydlisko, cislo zmluvy, datum zapojenia, ip zariadenia, ip pc, mac a podobne kraviny...

jedine co to asi nebude mat, je to, ze to nebude bezat na webe.
A planujeme dorobit aj taku vec, ze pri generovani faktur sa vynecha tlacenie, ale sa vygeneruju faktury do pdf suborov a poslu sa priamo na preddefinovane e-maily uzivatelov. Ale v tom tiez nevidim vyznam na nasej sieti, lebo prakticky kazdy user ziada zaslanie postovej poukazky. Keby to necham na nich, tak to 90% z nich dodrbe a vyplni blbosti a neviem kto potom platil...

Ale hovorim, nie je problem to doriesiet akokolvek...

Cakam na dalsie napady ktore by sa tam mohli dorobit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 09:32 #46833
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Ja by som potreboval jednu vec, kedze nevystavujem faktury len za internet, ale aj kopec inych, tak ako to riesi tento system ? Ide mi hlavne o cislovanie.
Teda bud vie tvorit aj ine faktury, alebo tie vytvorene v nom vyexportovat do mojho uctovnictva.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 09:34 #46834
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Ale nevidim tam zmysel. Ja mam zmluvy vopred vytlacene a doplnim perom u zakaznika potrebne veci a podpise to a da mi to na mieste a hned po zapojenie. Ale nie je problem to tam spravit a hned pri vyplneni potrebnych veci ti da moznost tlacenia. Ale budes so sebou nosit tlaciaren? Alebo si myslis ze najprv to vytlacis doma, posles zakaznikovi a on ti to este bude posielat naspat??? Podla mna zbytocne komplikovane...

Nie len ze do firmy pride klient vyplni objednavku sekretarka zada do systemu, technik si vecer vytlaci zmluvy a na druhy den ide na montaze....

jedine co to asi nebude mat, je to, ze to nebude bezat na webe.
tak potom nieco sietove aspon aby som sa dostal do toho z domu z kanclu alebo z domu od kolegu

A planujeme dorobit aj taku vec, ze pri generovani faktur sa vynecha tlacenie, ale sa vygeneruju faktury do pdf suborov a poslu sa priamo na preddefinovane e-maily uzivatelov. Ale v tom tiez nevidim vyznam na nasej sieti, lebo prakticky kazdy user ziada zaslanie postovej poukazky. Keby to necham na nich, tak to 90% z nich dodrbe a vyplni blbosti a neviem kto potom platil

u mna sa ide presadzovat tvrdo riesenie faktura bud v papierovej podobe + 50sk (popripade ina suma) alebo elektronicka podoba FA v PDF a zakaznik bude platit prevodom na ucet inac nebude platbu mozne akceptovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 09:37 #46836
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
cobain: my si za papierovu fakturu uctujeme "postovne" Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 09:47 #46837
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

airbilly wrote: ›Ja by som potreboval jednu vec, kedze nevystavujem faktury len za internet, ale aj kopec inych, tak ako to riesi tento system ? Ide mi hlavne o cislovanie.
Teda bud vie tvorit aj ine faktury, alebo tie vytvorene v nom vyexportovat do mojho uctovnictva.


no presne toto sme mali aj my problem... mame normalny uctovnicky program v ktorom si vytlacim normalne faktury za cokolvek... ale toto robi len faktury za net - plne automaticky, bude ta to stat mozno 5-6 kliknuti mysou. pri zadavani si vyberies cislo faktury od ktorej mas zacat (nemozu sa opakovat cisla faktur v uctovnictve...), zadas datum ktory ti ma hodit na faktury, pripadne este splatnost (ale s tym si nie som isty...)
ak mas inu predstavu, tak napis aku a doriesime aj to ked treba... je to v stadiu vyvijania (chalan na tom robi vo dne v noci - je rychly), takze ak mate nejake napady ktore sa mozno zidu aj nam na siet, tak sem s tym...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 09:49 #46838
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

si wrote: ›cobain: my si za papierovu fakturu uctujeme "postovne" Smile


to riesis dobre... v miestach kde posobime to uz zavies nemozem (nebolo by to pekne odomna), ale na novych to budeme riesit tak isto!!!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 09:51 #46841
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

este som zabudol povedat, ze ked sa da prikaz na tlacenie, tak ti najpr vyhodi zoznam vsetkych userov a ty zvolis (fajkami) komu tlacit a komu nie. neskor to chcem spravit tak, ze pri pridavani usera si zadam ci sa mu ma posielat faktura alebo nie a potom pri tlaceni nemusim odfajkovavat userov (ked ich mate zopar tisic tak to moze trvat isty cas - ja taky problem vsak zatial nemam, hehehe)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 09:55 #46843
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Aman tak to implementuj hned ze pri zadani usera ti to da dotaz na tlac alebo el podobu FA. cislovanie FA ma nejak nebantuje bo net bude fakturovat jedna firma a ostatne druha
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 10:02 #46845
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

uz sa stalo... volal som chalanovi... dorobi to tam este dnes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 10:35 #46852
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
hm no mam chut dnes to ist pozret aj tak nemam co na praci bo prsi (myslim vecer)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 10:55 #46855
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

cobain wrote: ›hm no mam chut dnes to ist pozret aj tak nemam co na praci bo prsi (myslim vecer)


no po veceroch nie som doma... kocka sa vrati domov a som u nej... ale spravime asi nejaky demo programik na vyskusanie niektorej beta verzie. kedze zaklad bol hotovy uz davnejsie, tak ostatne dorobi dufam za 1-2 dni a potom to odskusam. pripadne potom mozem hodit screenshoty
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 11:36 #46859
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
hm no popripade ked bude zle pocasie a nebudes na montazi tak sa dohodneme a dobehnem ved to mam dasa povedat na skok
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 28.02.2007 - 11:40 #46862
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

cobain wrote: ›hm no popripade ked bude zle pocasie a nebudes na montazi tak sa dohodneme a dobehnem ved to mam dasa povedat na skok


jasne, ale cinkni pred tym...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)