Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 23:57


Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
keo
Post subject: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 14.06.2007 - 15:18 #53016
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

ALL: Zaujimalo by ma, ci testujete servre na pocet spojeni, operacii - co zvladnu. Napr. kolko klientov zvladne HTTP server, kolko suborov/klientov, zvladne SAMBA naraz /zapis, citanie/, kolko spojeni subezne zvladne POP3, SMTP atd....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 01:18 #53044
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
nie
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fixi
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 08:28 #53049
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
keo: na http pouzi siege. a inak apache zvladne tolko kolko mu nastavis, ide potom o to, ci to bude stihat system Smile. Ja som pred mesiacom skusal na quadcore stroji so 4gb ram beziacom na FreeBSD 7.0-current siege s 2x256 spojeniami. Load bol sice len nejakych 300-400, trochu lagoval ale zvladal to dobre, a dostupnost bola 98-99%. Nechal som mu pozerat indexovy subor, kde bolo blbe phpinfo(). Na mysql je tiez daky test, a tusim sa to sucast balicku, cize to musis tam pozriet. Imho pop3, imap, smtp zvladne tolko kolko mu povies, ale zas to je otazka disku, procaku... Samba detto...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 08:54 #53051
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Kolko mu nastavim, to tazko. Jedna sa mi o testy, kde by som si na zaklade nich mohol urcit minimalnu konfiguraciu pre urcity pocet PC. Mozno 2x256 spojeni ide. Ale co 1000, 2000, 5000 ....?

Jedna sa mi o moznost otestovat maximum stroja pri ktorom sa este chova spolahlivo a porovnat tak jednotlive zostavy.

Btw, je ten SIEGE aj pre Windows ? Pripadne nastroje na testovanie SAMBY pre simultanne spojenia ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fixi
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 09:01 #53052
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
netusim ci je siege pod wokna. Pri 2000+ sucasnych spojeniach na web, by som uvazoval o clustri (weby aj databazy), nie o single PC Smile. Ak chces best performance pre sambu (r/w operacie s diskom, tak kup nejake rychle disky (10k alebo 15k rpm)).
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 09:54 #53060
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Mne sa jedna o otestovanie maxima, ked bude slabsi HW, aby som vedel kolko znesie. Samozrejme pri silnejsom HW, ktory znesie viac, by sa museli nastavit vasie hodnoty.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fixi
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 10:23 #53063
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
sambu mozes otestovat, ze sa tam pripojis so vsetkymi kompami ktore mas k dispozici a zacnes tahat dakych gigovy subor. Na pop3/imap/smtp mozes spravit nejaky php/c/c++/cokolvek skript/program ktory sa bude pripajat na service a kontrolovat maily (otazka na mozno 30min). A ked si lenivy tak pozri cez google, ci uz nie su take nejake veci hotove k stiahnutiu Smile. Ale aj tak sa najlepsie odladuje v ostrej prevadzke, podla realneho zatazenia. Ja vacsinou ked staviam nejaky sever tak ho dimenzujem na 1.5-2x nasobok predpokladanej zataze, nech to ma aku taku rezervu do buducna. A nezabudaj ze pri pouziti databazy je velmi vhodne pouzivat spravne indexy. To ti moze urychlit vyhladavanie pri velkych tabulkach o desiatku sekund, a zatazenie o desiatky percent.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 10:31 #53065
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
podla mna sa zaoberate blbostami... ak nestiha, vymenis za nieco silnejsieho...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 10:50 #53072
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

A za co ho vymenis, ak chces PASIVNE chladene cele zariadenie, ktore pojde napr. do prasneho prostredia /pri pouziti gigabit ethernetu/ ?
Tam si dost limitovany hardverom. Takze takymto testovanim by sa dal najst este ten kompromis medzi dostatocnym vykonom a napr. pasivnym chladenim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fixi
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 10:53 #53073
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
Chalan: nie vzdy to plati... ked to nestiha, tak sa treba pozret ci to je HW alebo zle navrhnuta databaza alebo aplikacia... a ja mu len odpovedam na jeho otazky Smile

Keo: mozes imho pouzit aj ventilatory, ale potom doporucujem prachove filtere:-)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 12:22 #53078
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Filtre zapadnu prachom a to treba cistit. A ak to ma byt spolahlive, netreba sa spoliehat na obsluhu, ze to urobi, vycisti. Takze obmedzenie HW ostava dost velke - a preto to testovanie.

Taktiez by sa tym dali zistovat poruchy, ktore sa vyskytuju iba pri urcitom pocte uzivatelov /urcitej zatazi/.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 12:24 #53079
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Netreba rozmyslat ako to nejde, preco to nerobit, ale ako to robit ... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fixi
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 12:26 #53080
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
v labaku nikdy nenasimulujes realnu prevadzku, ani keby si sa rozkrajal na milion kuskov, a potom ich hodil na gril Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 15:25 #53099
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

v akom prasnom prostredi chces prosim ta pouzit server s tisicami poziadavkov na http/mysql, kopirovanim so samby a podobne kraviny na gigabitovom ethernete? uved mi pls aspon jednu rozumnu situaciu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 15:40 #53104
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
andreas4all: mysi v sile na tom asi budu hrat tetris Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)