Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 18:00


RB + CM9 + zhorsovanie signalu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Author Message
cobain
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 17.06.2007 - 13:20 #53224
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
sef bud rad ze len 5 poznam ludi co im to odpaluje pravidelne za tieto dva mesiace menili uz hadam 15 kariet
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
PCnity
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 17.06.2007 - 15:21 #53229
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
Myslim ze velmi podobny problem ma aj prowider Real-Net Wink Aspon teda casto je AP po burke down...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 17.06.2007 - 18:27 #53231
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ak je po burke Ap down je to nieco ine ale toto ti jednoducho zoslabne signal a niektori klienti sa nepripoja
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 17.06.2007 - 18:38 #53232
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Tento problem nastastie neriesim.. hned na zaciatku som investoval do sektorov a zatial mi este neodislo ani jedno radio *klop*klop*
Zato riesim teraz ine haluze...Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Lubig
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 18.06.2007 - 09:38 #53238
Basic


Joined: Aug 27, 2004
Posts: 125

tulo wrote: ›Nie je tu niekto od elektriky? Vcera som robil jeden bod je tam RBcko napajane cez PoE 2x CM9 na JJ24 a Elboxrf, Bol som spoteny ako krava a ked som sa dotkol anteny JJ alebo konzoly na ktorej je zavesena a bol som oprety o hlinikovy rebrik, citil som ako ma to kope slabo ale predsa. Nemal som merak ze by som to zmeral kolko tam je, podotykam ze je to na stene asi 7m nad zemou cize som to v podstate uzemnil ked som sa chytil konzoly jednou rukou a druhou rebrika. Samotne RB je v plastovej krabici cize nema spojitost s konzolou - len cez pigtail a JJ antenu alebo Elboxrf antenu.


Ak tam mas spinany adapter (lacnejsi) moze byt prerazeny a napatie ti
preraza cez rb-cko.Nieco taketo som zazil pri wrape s adapterom
za 350sk.vymen adapter.Nameral som na nom okolo 80V striedavych.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 18.06.2007 - 10:12 #53239
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Lubig wrote: ›
tulo wrote: ›Nie je tu niekto od elektriky? Vcera som robil jeden bod je tam RBcko napajane cez PoE 2x CM9 na JJ24 a Elboxrf, Bol som spoteny ako krava a ked som sa dotkol anteny JJ alebo konzoly na ktorej je zavesena a bol som oprety o hlinikovy rebrik, citil som ako ma to kope slabo ale predsa. Nemal som merak ze by som to zmeral kolko tam je, podotykam ze je to na stene asi 7m nad zemou cize som to v podstate uzemnil ked som sa chytil konzoly jednou rukou a druhou rebrika. Samotne RB je v plastovej krabici cize nema spojitost s konzolou - len cez pigtail a JJ antenu alebo Elboxrf antenu.


Ak tam mas spinany adapter (lacnejsi) moze byt prerazeny a napatie ti
preraza cez rb-cko.Nieco taketo som zazil pri wrape s adapterom
za 350sk.vymen adapter.Nameral som na nom okolo 80V striedavych.


Su adaptery ktore nepotrebuju zemniaci kolik to su tie ktore maju na stitku dva stvorce co vlastne znamena ze ma dvojitu izolaciu. Za tychto podmienok je mozne ze to kope lebo primar a sekundar impulzneho zdroja je premosteny kondenzatorom malej kapacity kvoli nejakemu ruseniu ci potencialom a pokial sa tam nachadza faza a rebrik bol uzemneny dokaze to za urcitych okolnosti kopat. Ten isty pripad je napriklad aj televizor a jeho antenny vstup (tiez ma len dvojzilovu snuru) a ked sa hore dotknete jednou rukou koaxu a druhou anteny tak to dokaze pekne triast. Za urcitych okolnosti vas dokaze kopnut aj 48V na PoE. Preto je napr. vo vodojemoch povolene len 24V. A nezabudnite ze nekope napatie ale prud ktory preteka. Napatie je potrebne len k dosiahnutiu toho prudu (ohmov zakon).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 18.06.2007 - 22:35 #53262
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
je mozene pouzit CM9 miniPCI kartu v ASUSU WL-500gP?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 18.06.2007 - 22:41 #53263
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
bakula wrote: ›Preto je napr. vo vodojemoch povolene len 24V. A nezabudnite ze nekope napatie ale prud ktory preteka. Napatie je potrebne len k dosiahnutiu toho prudu (ohmov zakon).

To ze je to povolene je velmi pekne, prejdi sa trochu po okoli, takmer na kazdom vodojeme je 230 V, ci uz mobilny operator alebo ISP...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 18.06.2007 - 23:37 #53264
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
airbilly wrote: ›
bakula wrote: ›Preto je napr. vo vodojemoch povolene len 24V. A nezabudnite ze nekope napatie ale prud ktory preteka. Napatie je potrebne len k dosiahnutiu toho prudu (ohmov zakon).

To ze je to povolene je velmi pekne, prejdi sa trochu po okoli, takmer na kazdom vodojeme je 230 V, ci uz mobilny operator alebo ISP...


na dvoch mam hore aj ja 220V no co uz mam sa zabit ?
ale na jednom som musel dodrzat podmienky a ist 40 m cez ethernet a 18V zdroj ale aj tak ho pojdem vymenit za 48V Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 19.06.2007 - 09:34 #53267
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

cobain wrote: ›
na dvoch mam hore aj ja 220V no co uz mam sa zabit ?


Nemusis ono ta to zabije samo ked sa nahodou dotknes Smile
ale dufam ze nie nikomu to nezelam ale vodojem je z elektrikarskeho pohladu dost nebezpecne prostredie, zelezo, voda a dobre ukostrene ale je osobna vec kazdeho ako si ceni svoj zivot. Vacsi problem je ze ked sa taketo nieco stane tak to druzstvo si to poriadne obserie (zalezi aj od zmluvy). Dalsia vec je ze vodojem ma mat pravidelnu reviziu a pochybujem ze to nejaky revizak zozerie taketo nieco...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 19.06.2007 - 10:03 #53268
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
bakula wrote: ›
cobain wrote: ›
na dvoch mam hore aj ja 220V no co uz mam sa zabit ?


Nemusis ono ta to zabije samo ked sa nahodou dotknes Smile
ale dufam ze nie nikomu to nezelam ale vodojem je z elektrikarskeho pohladu dost nebezpecne prostredie, zelezo, voda a dobre ukostrene ale je osobna vec kazdeho ako si ceni svoj zivot. Vacsi problem je ze ked sa taketo nieco stane tak to druzstvo si to poriadne obserie (zalezi aj od zmluvy). Dalsia vec je ze vodojem ma mat pravidelnu reviziu a pochybujem ze to nejaky revizak zozerie taketo nieco...


no na tom jednom kde sa robia revisźie to mam v slaboprude, a tie ostatne reviziu nevideli od padu komunizmu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: RB + CM9 + zhorsovanie signalu  PostPosted: 19.06.2007 - 10:17 #53269
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
zavisi aj od toho ako mas tu silnoprudovu instalaciu spravenu, mozes take mat aj v rozne "vhodne" agresivnom prostredi akurat na to aby si vyhovel norme budes musiet pouzit na to dimenzovane drahsie materialy...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)