Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:20


Anteny na 5GHz s dualnym ziaricom do tazkych podmienok

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Robert
Post subject: Anteny na 5GHz s dualnym ziaricom do tazkych podmienok  PostPosted: 22.06.2007 - 10:11 #53471
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Uvazujem nad vybudovanim retransu v klimaticky velmi tazkej lokalite (cca 1500 mnm). Retrans by mal spajat dve mesta, vzdialenosti su 15km a 13km, teda nie az take velke. Chcel by som vsak mat full duplex, ale rad by som tam navalal co najmenej zeleza. Za tychto okolnosti vyplyva nutnost pouzit kvalitnu antenu s radomom a dualnym ziaricom, do ktorej by sa malo dat odporove vyhrievanie. Zatial viem len o roznych parabolach (otvorenych) pripadne samostatnych dvojitych ziaricoch, ktore sa davaju do satelitnych TV antenoch. Taketo riesenie mozem zvolit ako "quick hack", ale v decembri/januari takmer s istotou koncim (pokial nebude taka mizerna zima ako posledne).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: Anteny na 5GHz s dualnym ziaricom do tazkych podmienok  PostPosted: 22.06.2007 - 14:31 #53486
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Robert wrote: ›Uvazujem nad vybudovanim retransu v klimaticky velmi tazkej lokalite (cca 1500 mnm). Retrans by mal spajat dve mesta, vzdialenosti su 15km a 13km, teda nie az take velke. Chcel by som vsak mat full duplex, ale rad by som tam navalal co najmenej zeleza. Za tychto okolnosti vyplyva nutnost pouzit kvalitnu antenu s radomom a dualnym ziaricom, do ktorej by sa malo dat odporove vyhrievanie. Zatial viem len o roznych parabolach (otvorenych) pripadne samostatnych dvojitych ziaricoch, ktore sa davaju do satelitnych TV antenoch. Taketo riesenie mozem zvolit ako "quick hack", ale v decembri/januari takmer s istotou koncim (pokial nebude taka mizerna zima ako posledne).



http://*REKLAMA*.sk/index.php?l=Products&s=ProductDetails&Product=2036

Ale pre teba asi maly zisk....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Anteny na 5GHz s dualnym ziaricom do tazkych podmienok  PostPosted: 22.06.2007 - 15:40 #53488
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

perfektne anteny su plne paraboly PW, maju v ponuke aj jednu 28dB s dulanou polarizaciou. link ti vsak nedam, su v ponuke vo viacerych obchodoch v SK.
cena je vsak okolo 10k za kus ak sa dobre pamatam
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Anteny na 5GHz s dualnym ziaricom do tazkych podmienok  PostPosted: 22.06.2007 - 15:56 #53490
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › http://*REKLAMA*.sk/index.php?l=Products&s=ProductDetails&Product=2036

Ale pre teba asi maly zisk....


To vyzera velmi dobre. Vzhladom mi to velmi pripomina Trango AP, resp. Trangolink. Podla udajov na stranke Trango Broadband ma Trangolink vstavanu antenu 18dBi a dosah 10mil (16km) pri rezerve 10dB.

Kedysi sme mali prenajatu trasu na baze Tranolink, ktora zhodou okolnosti sla cez presne ten isty stoziar. ISP, odktoreho bola prenajata, mi vsak tvrdi, ze zisk tych vstavanych anten je 23dB. Nerozumiem tomu. Trangolink je dost maly, takze by somtiez tipoval skor tych 18dB.

Z vlastnych skusenisti viem, ze anteny 27dB na 17km pri vystupnom signale na konektore 50mW stacia na rychlost 54mbit/s na fyzickej vrstve. Teoreticky by som si mohol vystacit aj s 18dBi najednej strane, pokial by som to kompenzoval silnou parabolou (33-35dB) na druhej strane ako aj kartami so silnejsim vystupnym vykonom (nebite ma kvoli nedodrziavaniu limitov).

Otazka na ludi,ktori prevadzkuju Trango, ale su tam v reali silne anteny?

Skusim si to este hodit do WLAN kalkulacky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Anteny na 5GHz s dualnym ziaricom do tazkych podmienok  PostPosted: 22.06.2007 - 17:51 #53495
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Tie intergrovane v TrangLink10ke su 18dB...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Anteny na 5GHz s dualnym ziaricom do tazkych podmienok  PostPosted: 22.06.2007 - 19:38 #53497
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
zelmar wrote: ›Tie intergrovane v TrangLink10ke su 18dB...


Otazka je, aky vykon na konektore ma Trangolink. Mam dojem, ze to je cca 200-250mW.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Anteny na 5GHz s dualnym ziaricom do tazkych podmienok  PostPosted: 22.06.2007 - 20:17 #53498
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
pokial ma pamat neklame tak v pasme UNI 14dB a v hornom 23dB
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)