Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 03:22


RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
Robert
Post subject: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 26.08.2007 - 21:46 #56459
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Chcel by som sa spytat, ci sa planuju nejake RB so silnejsim procesorom. V ponuke stale vidim ako najsilnejsi len RB532A so 400MHz CPU. Nie je to najhorsie, ale bodlo by cosi v aspon 800MHz-1GHz, kde by sa dalo ocakavat aspon 30mbit/s FD.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 26.08.2007 - 22:02 #56460
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Videl som to niekde na webe, urcite budu ale nikto nevie kedy, ja myslim, ze do vianoc...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 26.08.2007 - 23:37 #56465
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

v prvom kvartali tusim mikrotik prezentoval nove vyvojove PCB. pozri u nich na webe alebo na czfree.

v najblizsej dobe sa ocakava prva najslabsia varka MK do CR . Je to na PowerPC platforme, procesor tusim 333MHz, su aj nejake benchmarky na mikrotik stranke.

chcel by som to testnut na nejakom nstreme-dual co to bude robit....

taktiez sa caka na dodavku alixu (tusim od pcengines ) co je nastupca wrapu. tie by vsak mali byt na x86 architekture.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 26.08.2007 - 23:53 #56467
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

RB333 sa uz da zohnat... napr v i4 uz ponukaju prve vzorky...
http://www.i4wifi.cz/default.asp?cls=st ... ;stiid=688
Cenovo to nie je uplne najhorsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 06:48 #56468
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

Robert wrote: ›Chcel by som sa spytat, ci sa planuju nejake RB so silnejsim procesorom. V ponuke stale vidim ako najsilnejsi len RB532A so 400MHz CPU. Nie je to najhorsie, ale bodlo by cosi v aspon 800MHz-1GHz, kde by sa dalo ocakavat aspon 30mbit/s FD.



ked nechces cakat na nove rb, tak investuj do tohto...

http://shop.cznet.cz/p90-mini-itx-mobile-lv-675/

na stanke maju aj testy s nstream dual... ze vraj to ide ako dabel Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 13:00 #56472
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Ahoj robert, mame predsa dosku s 1GHz procesor, na ktorej momentalne konci testovacia prevadzka. Ak mas koruny urcite sa vieme dohodnut.....a kde by si to chcel nasadit? Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 13:25 #56473
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

o akej doske je rec? a kolko koruniek tam treba?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 13:35 #56474
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
je to doska dovezena z vonku, konkretne z chiny tak ako vsetko co sa da u nas kupit a je vhodna pre mikrotik cena je momentlane niekde okolo 10tis
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 14:27 #56476
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

nic v zlom, ale je to velmi vysoka cena...to co som spominal ja je dostat pod 10 tisic a je to dostat v cechach. v pripade reklamacie, je to rychlejsie a ma to na sebe dve minipci sloty
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 14:33 #56478
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Aman wrote: ›nic v zlom, ale je to velmi vysoka cena...to co som spominal ja je dostat pod 10 tisic a je to dostat v cechach. v pripade reklamacie, je to rychlejsie a ma to na sebe dve minipci sloty


som si ani nevsimol ze ta doska ma priamo na sebe minipci sloty idem to kuknut este raz a poriadne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 15:13 #56481
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

cobain wrote: ›
Aman wrote: ›nic v zlom, ale je to velmi vysoka cena...to co som spominal ja je dostat pod 10 tisic a je to dostat v cechach. v pripade reklamacie, je to rychlejsie a ma to na sebe dve minipci sloty


som si ani nevsimol ze ta doska ma priamo na sebe minipci sloty idem to kuknut este raz a poriadne


ma... a dokonca tam je aj jeden klasicky pci slot - napchas tam rb14 alebo rb18 a ides... co viac ti chyba k zivotu? napajanie sa da riesit po ftp kabli - je to dostat tiez v tom istom e-shope. ram + cpu ti tam predaju tiez. nie je podla mna co riesit... ale treba si uvedomit, ze cena je urcite okolo 10 litrov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 15:23 #56484
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Aman wrote: ›
cobain wrote: ›
Aman wrote: ›nic v zlom, ale je to velmi vysoka cena...to co som spominal ja je dostat pod 10 tisic a je to dostat v cechach. v pripade reklamacie, je to rychlejsie a ma to na sebe dve minipci sloty


som si ani nevsimol ze ta doska ma priamo na sebe minipci sloty idem to kuknut este raz a poriadne


ma... a dokonca tam je aj jeden klasicky pci slot - napchas tam rb14 alebo rb18 a ides... co viac ti chyba k zivotu? napajanie sa da riesit po ftp kabli - je to dostat tiez v tom istom e-shope. ram + cpu ti tam predaju tiez. nie je podla mna co riesit... ale treba si uvedomit, ze cena je urcite okolo 10 litrov


pani ziadne POE.....toto potrebuje ATX zdroj... ak uz poe tak uz iba menicom z ATX zdroja, pustit do dakej tlstej dvojlinky co pojde popri FTPcku 12V xyA, a hore pri PC v krabici z 12V zmenit na normal napajanie do dosky

zatial vzdy pri pri RB14 a jednom PCI slote som sa stretol iba s tym, ze karty zdielali IRQcka (respektive povacsine iba jedno pre vsetky karty) co je nepouzitelne ak cez to chces tlacit vyssi tok dat....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 16:02 #56485
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no toho sa obavam toho IRQ akurat som objavil jednu dosku kde je 5PCI ale hned nato vyskocil problem c 2 a to je to na socket AM2
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 16:22 #56486
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

kubiik wrote: ›zatial vzdy pri pri RB14 a jednom PCI slote som sa stretol iba s tym, ze karty zdielali IRQcka (respektive povacsine iba jedno pre vsetky karty) co je nepouzitelne ak cez to chces tlacit vyssi tok dat....


pri mk s kombinaciou atheros kariet az tak zdielanie IRQ nevadi... ide to v pohode. mam miesta, kde sa to proste neda prestavit a niekde to samo rozhadze - zalezi asi od dosky, alebo neviem...

ale mam miesta, kde su na jednom IRQ aj 4 karty a bezproblemov slape vsetko... problem nastava ked pouzijes ine karty, napriklad prims.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: RB so silnym procesorom (aspon 800MHz - 1GHz)  PostPosted: 27.08.2007 - 16:51 #56487
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Aman wrote: ›
kubiik wrote: ›zatial vzdy pri pri RB14 a jednom PCI slote som sa stretol iba s tym, ze karty zdielali IRQcka (respektive povacsine iba jedno pre vsetky karty) co je nepouzitelne ak cez to chces tlacit vyssi tok dat....


pri mk s kombinaciou atheros kariet az tak zdielanie IRQ nevadi... ide to v pohode. mam miesta, kde sa to proste neda prestavit a niekde to samo rozhadze - zalezi asi od dosky, alebo neviem...

ale mam miesta, kde su na jednom IRQ aj 4 karty a bezproblemov slape vsetko... problem nastava ked pouzijes ine karty, napriklad prims.


hej zalezi od dosky....
otazka je na kolko mas tie karty vytazene. kolko ti tadial tecie traffic minimalne, resp standardne....a kolko maximalne. Neverim tomu, ze ked to slahnem na vytazenejsi bod, tak to neskolabuje.

Co mam pristupove body ja, tak sa pripravujem na to, ze mi tadial potecie 8mbit up/down, co mam na terajsich vytazenejsich bodoch
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)