Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:35


Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
someboy
21 Post subject: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 17:46 #58385
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

ZDRAVIM,

Po celom dni neuspesneho skusania a ziadneho vysledku by som Vas chcel poprosit o radu ako dalej...

Minule tyzden sme zamerali antenu 5ghz - karta ,,MIKROTIK RouterBOARD R52 miniPCI WiFi 802.11a/b/g,, a k tomu sestsmerovku s kartou
,,CM9 Atheros mini PCI Wifi a,b,g,, pigtaily 30 cm, dnes sme uz len natiahli kable, ale moj problem spociva v tom, ze minuly tyzden som na tejto vsesmerovke zoscanoval jedno AP podla ktoreho sa orientujem na -56 db, ale dnes uz len na 78, a potrebujem pripojit klienta hned vedla - priama vidiltelnost - zdialenost max 30m a na antene micro 8 som tam nameral len 73db!!!, tak som sa teda rozhodol ze skocim este an tu strechu k tomu mikrotiku a prepojil som to z vystupu a do b a teraz mi to uz nenajde ziadnu siet ani na A ani na B pricom predtym som prepinal tie vystupi ked bol este ta sestsmerovka na A a na oboch mi naslo to spominane AP ale slaby signal - 78 na druhej bez anteny 81.



Moze sa stat ze sa mozu navzajom tie karty rusit??



dakujem za kazdu radu a postreh


Last edited by someboy on 02.11.2007 - 19:06; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: Mikrotik - slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 18:10 #58389
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
someboy wrote: ›ZDRAVIM,

Po celom dni neuspesneho skusania a ziadneho vysledku by som Vas chcel poprosit o radu ako dalej...

Minule tyzden sme zamerali antenu 5ghz - karta ,,MIKROTIK RouterBOARD R52 miniPCI WiFi 802.11a/b/g,, a k tomu sestsmerovku s kartou
,,CM9 Atheros mini PCI Wifi a,b,g,, pigtaily 30 cm, dnes sme uz len natiahli kable, ale moj problem spociva v tom, ze minuly tyzden som na tejto vsesmerovke zoscanoval jedno AP podla ktoreho sa orientujem na -56 db, ale dnes uz len na 78, a potrebujem pripojit klienta hned vedla - priama vidiltelnost - zdialenost max 30m a na antene micro 8 som tam nameral len 73db!!!, tak som sa teda rozhodol ze skocim este an tu strechu k tomu mikrotiku a prepojil som to z vystupu a do b a teraz mi to uz nenajde ziadnu siet ani na A ani na B pricom predtym som prepinal tie vystupi ked bol este ta sestsmerovka na A a na oboch mi naslo to spominane AP ale slaby signal - 78 na druhej bez anteny 81.



Moze sa stat ze sa mozu navzajom tie karty rusit??



dakujem za kazdu radu a postreh


neviem co je to zac ta sestsmerovka ale asi vsesmerovka.
dalsia vec ake kable si daval dnes som zistil co dokazu kable zas za paseku narobit 18km 32dbi anteny ful vykon a signal sotva -80 co je dost mizerne este zmenim druhy kabel a dosmerujem antenu dnes to mozne nebolo bol opar ci co to.
ad dva... neustale prepajanie toho maleho zasraneho nabliku na narte ma za nasledok jeho uplne znicenie co vedie k strate signalu, taktiez som sa s tym vytrapil. a dalsia vec mohol si kludne odpalit kartu.
ad 3 nepouzivaj vsesmer radsej sektor
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
someboy
Post subject: Mikrotik - slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 18:19 #58391
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

Ja dufam ze ta karta je OK - teraz som ju prepol na 5ghz a zoscacnujem to na 30 dbi....


este otazocka
co sa stane ked dam na kartu pravým a dam remove?? co vymazem??? rstrtne sa do defaulnych nastaveni??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 19:06 #58392
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
kartu myslim nemozes odobrat len vypnut
ty si inac iny humorista prepnes si kartu na 5GHz a skenujes a aku tam mas vlastne tu antenu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
someboy
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 19:14 #58394
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

cobain wrote: ›kartu myslim nemozes odobrat len vypnut
ty si inac iny humorista prepnes si kartu na 5GHz a skenujes a aku tam mas vlastne tu antenu




no tak mam tam OMNI V12 a WA Outdoor Box s anténou 19dBi 5GHz V pigtail UL.F / RpSMA-F

a mozem nieco odpalit?? tym ze zvysim frekvenciu ? Question
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JohnSK
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 19:59 #58396
Basic


Joined: Nov 16, 2004
Posts: 210

tie miniPCI karty sa odpaluju jedna radost - niekde na nete (asi czfree) bol navod ako ix opravit, ale pokial ich mas v zaruke tak ich reklamuj. jedna sa o daky svab co riesi ktora antena je aktivna..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
someboy
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 20:08 #58398
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

JohnSK wrote: ›tie miniPCI karty sa odpaluju jedna radost - niekde na nete (asi czfree) bol navod ako ix opravit, ale pokial ich mas v zaruke tak ich reklamuj. jedna sa o daky svab co riesi ktora antena je aktivna..




myslys ze je odpalena ked tam nascanujem 5ghz? Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 21:09 #58399
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

no tak mam tam OMNI V12 a WA Outdoor Box s anténou 19dBi 5GHz V pigtail UL.F / RpSMA-F



... mne to pride ze ta omni je na 2,4 ghz pasmo ???? a box je 5GHz pasmo alebo sa mylim????

ak je to tak to si iny borec Smile ak je ta omni 5G antena tak mas pravdepodobne zrusenu kartu co je bohuzial vseobecne znama choroba CM9 kariet v kombinacii so vsesmerou antenou
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
someboy
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 22:04 #58404
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

tulo wrote: ›no tak mam tam OMNI V12 a WA Outdoor Box s anténou 19dBi 5GHz V pigtail UL.F / RpSMA-F



... mne to pride ze ta omni je na 2,4 ghz pasmo ???? a box je 5GHz pasmo alebo sa mylim????

ak je to tak to si iny borec Smile ak je ta omni 5G antena tak mas pravdepodobne zrusenu kartu co je bohuzial vseobecne znama choroba CM9 kariet v kombinacii so vsesmerou antenou



TA OMNI je 2,4
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 22:13 #58405
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
someboy wrote: ›
tulo wrote: ›no tak mam tam OMNI V12 a WA Outdoor Box s anténou 19dBi 5GHz V pigtail UL.F / RpSMA-F



... mne to pride ze ta omni je na 2,4 ghz pasmo ???? a box je 5GHz pasmo alebo sa mylim????

ak je to tak to si iny borec Smile ak je ta omni 5G antena tak mas pravdepodobne zrusenu kartu co je bohuzial vseobecne znama choroba CM9 kariet v kombinacii so vsesmerou antenou



TA OMNI je 2,4

vo vseobecnosti som ta aj tak stale nepochpil co vlastne prepinas a co kde skenujes ?
rb532 ma trebars dve karty wlan1 a wlan2 predpokladajme ze na wlan1 mas ten box 5GHz a na wlan2 mas vsesmer omni. napriklad na ja 5 GHz zoskenujem sotva 5 sieti no na 2.4 ich zoskenujem cez 30 akurat ze 2.4 skenujem na wlan2 a 5ku skenujem na wlan1 nikdy nie naopak.
odpalovanie svabu bolo rozoberane aj tu na tomto fore| skusal som ho dat dole skoncilo to katastrofalne karta je vhodna akurat ako vymedzujuca podlozka pod nohu stola alebo ako privesom na kluce|
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
someboy
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 02.11.2007 - 22:50 #58411
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

takze wlan1 tam to mam spojene na tych 5ghz, ale mna zaujima wlan 2 na ktorej je pripojena ta vsesmerovka, ked si na wlan2 prepnem a alebo b 2,4 ghz tak mi tam nenajde ziadnu siet, ked ju prepnem na 5 ghz tak mi tam nascanuje tu moju wlan1,


tak zajtra skusim pozhanat druhu kartu a uvidim co to povie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 03.11.2007 - 10:02 #58417
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
someboy wrote: ›takze wlan1 tam to mam spojene na tych 5ghz, ale mna zaujima wlan 2 na ktorej je pripojena ta vsesmerovka, ked si na wlan2 prepnem a alebo b 2,4 ghz tak mi tam nenajde ziadnu siet, ked ju prepnem na 5 ghz tak mi tam nascanuje tu moju wlan1,


tak zajtra skusim pozhanat druhu kartu a uvidim co to povie...


v prvom rade vymen kabel k antene a zaroven vymen aj IPAX ku karte, v karte nepredpokladam ze by bola chyba teoret. I ked clovek nevie co sa stalo. ale tak skus radsej aj kartu. no a este taka drobnost mas spravne prepnute konektori na karte ? ak mas CM9 abo neco take tak kludne moze byt ze mas konektor B a antenu mas pripojenu na A. aj toto je jedna z moznosti co nas zle.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JohnSK
Post subject: RE: Mikrotik Rusenie?? slaby signal, resp ziadny...  PostPosted: 15.11.2007 - 11:03 #58825
Basic


Joined: Nov 16, 2004
Posts: 210

someboy wrote: ›
JohnSK wrote: ›tie miniPCI karty sa odpaluju jedna radost - niekde na nete (asi czfree) bol navod ako ix opravit, ale pokial ich mas v zaruke tak ich reklamuj. jedna sa o daky svab co riesi ktora antena je aktivna..




myslys ze je odpalena ked tam nascanujem 5ghz? Rolling Eyes


Odpaleny je svab ktory riesi vyber A/B anteny.. signal je preto horsi, nascovanovat mozes co xces ale horsie hodnoty signalu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
6 Post subject: CM9  PostPosted: 17.11.2007 - 16:10 #58839
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

To som riesil aj ja. Bud tam daj CM10 alebo nejake Senao. Ak nie tak tam nedavaj vsesmerovku ale sektorku hoci 2 kusi na Tcko. Mne tak odpalilo 5 CM9 a tiez som najprv tomu neveril. Karty uznaju na reklamacii. Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)