Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 11.05.2024 - 08:35


dve anteny na jedno AP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
alef
Post subject: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 03.11.2003 - 22:56 #4449
Basic


Joined: Máj 06, 2003
Posts: 60

Ahoj gurus,

mam question. Mozem na jedno AP WX-1590 pripojit dve anteny? jednu vsesmerovku, a jednu smerovku? Ak ano, co to spravy so signalom.

A cez co to spojit? potrebuejem ten splitter?

Dakujem.
Alef
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 03.11.2003 - 23:19 #4450
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Presne tak potrebuješ spliter.Zo signálom pojdeš asi o jednu tretinu dole, ake každopádne neoporúčam riešiť takto uplink pre viac userov lebo sa ti to bude správať velmi divoko, t.j. budeš mať dosť blbé odozvy na nete.Odskúšané, nepoužívam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
alef
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 03.11.2003 - 23:34 #4454
Basic


Joined: Máj 06, 2003
Posts: 60

dik za info, toto som potreboval vediet. uz vypustam aj ja.
Dik este raz
Alef
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 23.07.2004 - 14:20 #10306
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
ja som sa tiez pokusal spojit 2 anteny do jedneho AP (sektorovku + parabolu) dal som tam najprv TV splitter 5-2500Mhz s f konektorami a signal mi klesol pomaly o 15% potom som to len zletoval(pajkoval) do kopy a zatial to funguje celkom dobre a signal klesol len o 5%.(som zvedavy do kedy!)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
sup
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 25.07.2004 - 18:38 #10340
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

Ja mam spravene nieco podobne. Problemy nastanu iba v tom pripade, ak natocis obidve anteny rovnakym smerom. Namiesto zlepsenia signalu ti brutalne klesne. Nemam splitter, ale obycajnum pajkovacku a poriadnu izolaciu. Nie je nic lepsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pernik
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 30.09.2004 - 13:40 #12051
Basic


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 13

mate niekto zapojene dve sektorovky, pripadne sektorovku a smerovku na jeden AP? ako to fachci v reale? chcem urobit AP a jednou sektorovkou 90° pokryjem vsetkych okrem mna, lebo som inym smerom ako ostatni. nechcem davat vsesmerovku a rad by som na to pouzil len jeden AP a riesenie "zletujem kable" nechcem pouzit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 30.09.2004 - 22:59 #12058
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
ako daleko si od AP? mozno by re teba bolo riesenim vyuzit bocne/zadny lalok anteny...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 01.10.2004 - 08:44 #12061
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Ja mam spravene AP a sektor + Smerova antena. Najprv som mal zletovane kable ale potom som pouzil spojku T ako je na www.wifishop.sk ide to celkom dobre len ked spojis tie dve anteny tak ti klesne signal cca o 10%. Ale inac to ide bez problemov a pritom to je nadstavene na WDS.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pernik
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 01.10.2004 - 11:41 #12066
Basic


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 13

je to asi 100 metrov priama viditelnost, sektorka bude v okne na stvorcovej vezi, pricom ja vidim na vedlajsiu stenu veze, v ktorej je tiez okno, aby sme antenu videli vsetci, by som musel zohnat horolezecke lana a spustit sa z vrchu veze a nejako pripevnit antenu na roh ale je to asi 40m vysoko a z okien sa na roh neda dociahnut a musi to byt co najmenej napadne aby som nerusil vzhlad veze
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 01.10.2004 - 13:13 #12071
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
pernik: pokial si od tej anteny 100 metrov, tak by som to na tvojom mieste skusil najprv voci tej sektorke a az ked ti to nepojde alebo pojde zle skusal riesit neaky spliter a druhu antenu...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
caco
Post subject: Re: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 11.10.2004 - 21:12 #12245
Basic


Joined: Feb 15, 2003
Posts: 14

alef wrote: ›Ahoj gurus,

mam question. Mozem na jedno AP WX-1590 pripojit dve anteny? jednu vsesmerovku, a jednu smerovku? Ak ano, co to spravy so signalom.

A cez co to spojit? potrebuejem ten splitter?

Dakujem.
Alef

no takže ja som spojil dve anteny spolu konektorom T/do 150sk/voči sebe 90 stupnou na AP asus 500b.oproti tomuto AP som ja zo svojím AP a všesmerovkov asi 1km a na jeho AP sa napaja další kamoš asi 800m na ovisa 1120ap v režime client
spojene su dve plechovky Smile)
pokles som nejak nezbadal/asus ani nejak neumožnuje meranie/ping je stale rovnaky cca.:2-6ms na tom ovise chytí signal aj za oknom aj ked tam ma blbý uhol.takže žiadny výrazný pokles.moj odhad je že to môže byť 5-10% takže kecy že treba dať spliter alebo dva zariadenia kludne vypusti. jedno T mam tam dokonca aj jedno L a facha ako prasa.Takže za par korun je po probléme
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chamurapi
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 02.03.2005 - 10:02 #16779
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

viaceri pisete ze pri pouziti dvoch anten sa znizuje signal. Chcem sa spytat co je teda lepsie v mojom pripade.
Popis:
mam dve AP, ktore chcem spojit WDS. Na jednom je vsesmerovka, kedze tam mam klientov blizko a z kazdej strany, na druhom mam zaujem klientov vacsinou z jedneho smeru.
Uvazujem dat na druhy 1.) vsesmerovku
2.) smerovku voci vsesmerovke ktora zabezpeci WDS a sektorovku voci klientom, ktora bude ziarit v opacnom smere ako smerovka
Bude taketo spojenie dvoch anten vyhodnejsie oproti vsesmerovke, ked sa signal znizi?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 03.03.2005 - 00:36 #16822
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

hm, ono ja neviem ci to robi dobre tomu AP pokial pouzijete len Tcko a nie splitter. Ono ten splitter ma v sebe korekciu odporov kedze kazda antena ma vystupny odpor 50Ohm, teda neviem si celkom zivo predstavit co to spravi ked tam data paralelne dve - nebude to robit bordel? Neklesne potom ten vystup na 25Ohm ? Tym sa sialene znizuje kvalita signalu a citlivost (podla mna)

Btw ked uz o tom hovorime - ono vlastne ked nieco vyslete oboma antenami (to iste) tak to budu potom obe chytat - jedna od druhej. to musi byt strasny bordel.

Ja sa priznavam, ze som to kedysi skusal, ale mam s tym VELMI VELMI zle skusenosti.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 03.03.2005 - 01:54 #16826
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Ferimex predava sketorky s H polarizaciou, vnutri to nie je nic ine ako 2, 3 alebo 4ri 90 stupnove sektorky ktore su prepojene, uz si nepamatam ci je tam nejaky spliter alebo je to jednoducho pripojene na Tcko.

Ciste teoreticky v tom nevidim problem, az na impedancne neprisposobenie... Co sa tyka spatneho prijmu to je asi take iste ako ked antena chyta odraz ibaze silnejsi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: dve anteny na jedno AP  PostPosted: 03.03.2005 - 02:43 #16828
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

...odraz silnejsi...ale cisto teoreticky sa to moze celkom neprijemne zacyklit a budes sa rusit viacej ako si myslis...ja teda neviem urcite, ale radsj by som investoval tych par korun do nejakeho lacneho AP ako riesit to tymto sposobom - zbytocne sa to komplikuje a v buducnosti sa to bude MUSIET prerabat aj tak - zo skusenosti viem, ze prerabka je 10x horsia ako do toho naraz vrazit trosku viacej penazi. Ked zacnu problemy len sa okolo toho bude zbytocne vela behat. Mam nahodene sice len 4 hlavne pristupove sajty (site), ale ked mam aspon jednu prerabat s nejakou prkotinou tak mi je nanic a miniem viacej penazi uz len na ten poondiaty Slovnaftacky benzin Smile

ale to je len moj nazor Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)