Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 23:23


Zlucovac - 5GHz pasmo

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
JohnSK
Post subject: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 22.12.2007 - 11:30 #59852
Basic


Joined: Nov 16, 2004
Posts: 210

Zdravim,

poradte ako skontruovat zlucovac pre 5GHz pasmo.. potrebujem to na DUAL-NSTREME s 1 antenou, konecne mam cas sa do toho pustit Wink

V i4WiFi maju zlucovac ale stoji ~1500 Sk, trosku moc pre moje amaterske testovanie. Viem ze domaca kontrukcia nebude optimalna, ale na odskusanie by to malo stacit..

Dik Vopred

ps: link na produkt na i4: http://www.i4shop.net/cz/iObchod/WebInfo.asp?idprod=5G-AS2
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 23.12.2007 - 18:28 #59872
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

takze abych te nepotesil tak ti hned povim ze na nstreme 2 je to absolutní ptákovina.. na to se rovnou vyprdni a rači si sežeň nějaký skalární ozařovač s dvěma napaječema a ne tyto koninky.. ono je to dobre na priijem nebo na vysilani do dvou antem ale zajmalo by mne jak dosahnes oddeleni obou signalu respektive to aby se ti to navzajem nerusilo.. protoze kdyz bude jedna karta prazit do druhe tak to krásně přehulí ten rx/tx switch na kartě a napred to pojede hur jak obyc spojeni bez netreme a pakse ti stejne zakouri z karet.. jinak aby si mel radost poslu ti obrazek Smile http://www.ltcloud.xf.cz/slucovac.jpg
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 02.01.2009 - 13:25 #72173
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
hrnous, a keby som tem zlucovac pouzil na bouding na jednej antene, myslis ze by to bolo funkcne?

ma to zvas niekto vyskusane?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 02:16 #72210
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mame na sklade (kosice) dva taketo zlucovace ako su na tom linku i4. ked to niekto chce vyskusat tak sa to da pozicat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 10:53 #72213
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
matos1 , pri boudingu si odpečieš takto obidve karty pri Dual NS so štastím iba jednu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 14:30 #72218
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
aha dik, takze v uvahu pripada jedine dualnu antenu pozhanat, ale 60cm sa mi zda byt dost velka na zvonicu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 15:15 #72219
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
matos1 wrote: ›aha dik, takze v uvahu pripada jedine dualnu antenu pozhanat, ale 60cm sa mi zda byt dost velka na znonicu...

to tam potrebujes az tolko mbit?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 15:32 #72220
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
no, od zdroja pretiahnem len 1,2MB/s spoj 5km 2xXR5 co sa mi zda dost malo, jedna strana ta na zvonici je bud rusena od konstrukcii alebo zle je nasmerovana antena...
zvonica -72dBm a druha strana -65dBm
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 16:52 #72226
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
matos1 wrote: ›no, od zdroja pretiahnem len 1,2MB/s spoj 5km 2xXR5 co sa mi zda dost malo, jedna strana ta na zvonici je bud rusena od konstrukcii alebo zle je nasmerovana antena...
zvonica -72dBm a druha strana -65dBm

Co tym chcel basnik povedat ?
Ja som sa pytal, kolko mbit tam potrebujes.
Ak si vyladis spoj tak obycajny nstreme musi potiahnut realnych 32mbit HD.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 18:10 #72231
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
jj, ale ked uz to tam pojdem dat do poriatku tak nech to je dvojnasobne a rozmyslal som prave o tom zlucovaci...
inak poriesim tu dualnu antenu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 19:22 #72234
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
skusme si uvedomit, ze tu hovorime o VF technike, takze dobry zlucovac je kus strojariny a presnosti, take napodobeniny zlucovacov nemozu fungovat. To, ze chinani zacali produkovat lacne zariadenia a ziadne nema v sebe zlucovac ale skor kupis dvojkartovy routerboard svedci o tom, ze je jednoduchsie vyrobit dvojkartove radio. Tiez vyroba dobrych ziaricov do anten je o dobrych vypoctoch a zasa o presnosti a strojarine, nie ze ked dam dolu kryt anteny tak je tam ohnuty drot do tvaru osmicky Smile. Potom necakajme od dvoch rovnakych anten za 400SK rovnake parametre....atd. Ale ak ma niekto chut a mysli si, ze je to OK moze skusit pouzit ten zlucovac a potom nam o tom napisat Smile

este k tomu co pise hrnous, skalarne ozarovace su perfektne ale tiez maju svoje hranice. Ak sa vsak nemylim, tak sklarny ozarovac s dvoma napajacmi je rieseny tak ze jeden je V a druhy H / alebo sa mylim ? / a poto nechapem to pouzitie zlucovaca na jednu antenu? Myslim to co pise JohnSK to akoze mam jednu antenu napriklad v H a do toho budes tlacit cez zlucovac dve rozne radia alebo ako si predstavujes to riesenie, som to asi dost dobre nepochopil s tym riesenim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 21:02 #72235
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
421 wrote: ›...To, ze chinani zacali produkovat lacne zariadenia a ziadne nema v sebe zlucovac ale skor kupis dvojkartovy routerboard svedci o tom, ze je jednoduchsie vyrobit dvojkartove radio....


hmm zaujimavy nazor. ale asi to bude o niecom inom.

v Cine mas aj kopec strojarskyh firiem ktore vyrobia presne to co porebujes v HIGH END kvalite, nieje to ani Cinou ani strojarskou dokonalostou cinanov. (Mimo temy ale aj tak doporucujem precitat tieto 2 clanky: http://www.marigold.cz/item/ve-fabrice-sveta , http://www.marigold.cz/item/kvalita-a-n ... e-produkce )

Skor je to cele o tom v akom pasme ma vobec zmysel komponent ako zlucovat pouzivat. tak priklad 1:

vysielac napriklad Kamzik na nom je antenna sustava na sirenie FM radia, tie iste anteny su pouzite na vysielanie niekolkych radii. Preco?

1.No v prom rade preto ze sa jedna o sirenie signalu jednym smerom od vyseilaca k rozhlasovym primacom (uz nie naopak)
2.FM radio vysiela na pevne stanovenej frekvencii na ktorej je jedno radio samo bez dalsich ruseni. Dane frekvencnym planom, koordinaciou...
3.Cena vysielacej antennej sustavy v pomere k zlucovacxa/splitra je cca 100:1

priklad2 : wifi spoj pracujuci vo volnom pasme:

1.antena(zariadenie) musi signal nielen vysielat ale aj primat (akykolvek signal iny nej odpoved na vyziadany paket je rusenie - toto plati hlavne pre vlastny signal ktory sa odrazi naspat v antene/zlucovaci). Pricom primanie aj vysielanie je na rovnakej frekvencii.
2.zariadenie pracuje vo volnom pasme kde okrem "vlastneho" signalu je kopec dalsieho bordelu o ktorom nema znysel sa sirsie rozpisovat (vsetci to poznate)
3.cena novej antenne sustavy a zariadenia oproti zlucovacu maximalne 3:1 (Ale kludne to mozne byt aj 1:2)

ked si zoberiem tieto veci do uvahy tak by som bol blazon ak by som niekam pchal nezmysly ako zlucovat alebo hybrid akym je obojpolarizacna antena).

samozrejem existuju situacie kedy je NUTNE pouzit zlucovat aj vo free band-e ale to co som napisal vyssie stale plati(rozumne to urcite nieje).

este trocha z historie, este sa pamatam na casy ked wifi PCI karta stala 16000 SK (Samsung) antena cca 6000 Sk (CSAT 24) spliter cca 1500 Sk vonku bolo cca o 100.000 wifi zariadeni menej. Vtedy spliter az taky zly napad nebol. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 03.01.2009 - 22:14 #72236
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
takze uz nam ostava iba zvazit situvaciu, kedze nasledky uz pozname Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 04.01.2009 - 00:59 #72241
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no po precitani duskovho prispevku musim prehodnotit pouzitie zlucovaca, ak pouzivame nstream tak vysielanie a prijimanie je na roznych frekvenciach, cize bod 1. u duska neplati. To, ze system pracuje vo volnom pasme nam nevadi, na eliminovanie rusenia pouzijeme smerove anteny napriklad aj s limcom, pravdaze uzko smerove. Uvazujeme ze zlucovac nepouzijeme na streche kde je dalsich 150 anten v 5ke Smile. Bod 3 pomer ceny je tiez na zvazenie pretoze su miesta kde platime za kazdu antenu nemale peniaze a cena antenneho systemu nie je len nadobudacia cena ale v reale aj cena za prenajom. Ak usetrim 2 anteny tak pri standartnej cene 1000SK za kus u nas v Ziline mam za 2 roky prevadzky usetrenych 48tis co je k cene zlucovaca uz zaujimavy pomer. Ja som si totizto nazaciatku neuvedomil, ze hovorime o dualnstream ale som stale uvazoval o 2 antenach a jednom vysielaci. To som este pomyleny z televizie kde sme osadzali viacero anten na jeden vysielac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 04.01.2009 - 01:21 #72243
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
...komu niet rady tomu niet pomoci.

...421 doporucujem este raz precitat predposlednu vetu. z mojho predchadzajuceho prispevku. takze este raz: Ano su miesta kde je NUTNE pouzit zlucovac ale urcite to nieje rozumne.

a na margo tych "smerovych" anten s limcom, neviem ci sa niekto z Vas niekedy pozeral na to ako je vyriesene "tienenie" limca proti odrazom z vnutra anteny? Ja osobne takuto samorusicku pozivat urcite nebudem. Zatial som mal tu cest u J&J a ProWAX s rovnakym vysledkom - nic tam nieje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)