Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 01.05.2024 - 20:46


Zlucovac - 5GHz pasmo

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
icerowicz
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 04.01.2009 - 02:42 #72244
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
Prakticky test zlucovaca - vyborna vec, pokial mas jedno ap a nahadzujes tam napriklad 2 sektorky . Opacne to je uplny blud, pretoze si prazis z jednej karty napriamo do druhej co ti sposobi nenormalne rusenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 04.01.2009 - 09:11 #72246
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no ja mam skusenosti s nasadenim zlucovacov alebo rozbocovacov uz ako to kto nazve. Vobec to nebola sranda vyladit. Hovorim o sireni Tv signalu. Kable od zlucovaca k antenam musel byt totozny, to znamena, ze v nasich podmienkach sme pouzili tie iste konektory a uplne rovnaku dlzku kabla, aby signal prisiel na anteny v rovnakej faze. Problemy vznikali prave v miestach kde sa sektorove anteny prekryvali v priestore. Ak sa dobre pamatam hladal som vtedy nejaku literaturu, kde som sa docital aj nieco o vysielani a prijimani na anteny so zlucovacom. Mam pocit, ze pri dvoch antenach musela byt presne vyratana dlzka kabla, kvoli lambde signalu a anteny musely byt orientovane rovnakym smerom v rovnakom azimute a ich osi museli byt rovnobezne, tak aby prichadzajuci signal napriklad aj slaby sa dokazal na dvoch antenach a cez dlzku kabla a zlucovac v podstate presne poskladat do prijimaca inak dojde k rozladeniu a k nefunkcnosti. To hovorim stale o sektorkach do pristoru, urcite netreba mat taketo opatrenia ak pojde o povedzme 2 paraboly medzi ktorymi je dostatocna izolacia a sami seba nerusia.....
Este dusko ktomu, ze kde sa ti podarilo pomerat tie anteny o ktorych pises alebo su to iba tvoje vnutorne pocity, pretoze na meranie anten nemaju riadne zariadenia ani vo VUS Smile, neviem ako sa ti podarilo dospiet k zaveru, ze limec ti rusi antenu ???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 04.01.2009 - 14:23 #72249
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
si nejaky husty pocuvaj... ako vravim komu niet rady tomu niet pomoci. Kludne si nasadzuj zlucovace, ja by som to urcite enrobil. Uz ta vidim ako meras dlzky kablov s mikrometrom. Tak ako neexistuju 2 rovnake anteny (hoci su vyrobene v tej istej fabrike, na tej istej linke, v ten isty den, tym istym strojom/clovekom), tak neexistuju ani 2 rovnake kable. Pripustam maximalne podobne ale urcite nie rovnake. Potom akakolvek polemika o dlzkach, lambdach a podobne bez prislusneho merania antenneho systemu je zbytocne. A meranim nemyslim meranie dlzky.

Tiez napises nieco co si pocul a aj z toho podas len polovicku informacie potom z toho vychadcza blud. Asi narazas na to ze VUS ma certifikaciu bezodrazovej komory len do 1 GHz. Cim meranie anten pre WIFI 2,4 a 5,4 GHz su mimo certifikovaneho rozsahu, ale to neznamena ze anteny nevedia, alebo nedaj boze nemaju cim merat. Merania tak velkych anten (od 30cm a viac v premere) je rozumne robit a aj sa robia hlavne vonku. Tam problem s komorou odpada. Navyse to co potrebujes merat v suvislosti s nasadenim zlucovaca aj tak musis merat na mieste instalacie, takze spominat VUS je mimo temy. Osobne si o VUS tiez myslim svoje.

A co sa tyka mojho "pocitu" tak ten sa urcite nemyli pretoze tam totiz ZIADNA ochrana proti odrazom nieje. Skratka nic len holy plech. Smile Skus rozobrat andrew parabolu s limcom a hned zistis ten "drobny" rozdiel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 04.01.2009 - 17:10 #72251
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Kedze som Bystrican musim si svojich obranit, VUS na tom tak zle nie je, ako popisujete, fakt neviem co proti nim mate.

Dalsia vec, tak ste ma vybudili ze to s tymi zlucovacmi pojdem odskusat, ale az ked bude teplo, niekde na luku a este dalsia vec - antena ktora ma limec nie je dobra, pretoze je to len obhcadzanie problemu ktora ta antena ma - preto pouzvajte RF elements Wink alebo plne PW, s tymi som nekonecne spokojny.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 04.01.2009 - 17:25 #72252
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
dusky kto je husty nech je husty, kto zasa riedky jeho problem, jednoducho zacali sme tu polemiku o zlucovacoch a to je vsetko. Ja osobne by som zlucovace urcite nenasadil v sieti vo freebande a v pasme kde riesim vysielanie aj prijem signalu. Ty vsak vo svojom prispevku uplne zhadzujes tuto moznost. Tiez som sa este pred rokom smial pokusom o sprevadzkovanie solarneho napajania na vysielaci bez elektriny a dnes ked sa pohla technologia dalej toto vyuzivame uplne bezne. A na tomto fore nie som sam kto ma solar nasadeny, ale tiez sa musel niekto najst kto do toho ako sa hovori kopol. Tiez je tu nemalo ludi, ktory vyuzivaju dualne anteny a tiez nie je s nimi problem, takze naozaj pouzitie tej ci onej technologie je vacsinou na osobnych pocitoch Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 04.01.2009 - 18:51 #72255
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Ja si myslim ze porovnavat FM signal s wifi je somarina, ja by som to teda taktiez nerobil . Ked tak naozaj tu antenu s dualnym ziaricom. Mozu tam nastat kadejake interferencie a skonci to tak ze alebo to pojde horsie ako single alebo odpalis radio. Tie karty proste nie su vyrobene na take kaskaderske kusky, muselo by to byt specialne tak vyrobene a upravene impedancne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 05.01.2009 - 01:38 #72264
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

m-tec wrote: ›Ja si myslim ze porovnavat FM signal s wifi je somarina, ja by som to teda taktiez nerobil . Ked tak naozaj tu antenu s dualnym ziaricom. Mozu tam nastat kadejake interferencie a skonci to tak ze alebo to pojde horsie ako single alebo odpalis radio. Tie karty proste nie su vyrobene na take kaskaderske kusky, muselo by to byt specialne tak vyrobene a upravene impedancne.


a zlucovac za 1500 z i4 nie je upraveny impedancne? (neviem, pytam sa..).. lebo impedancne neprisposobene bude zrejme skor hlupe T-cko za 70 korun, od zmlucovaca za 1500 by som cakal aspon o cosi viac... ? Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 05.01.2009 - 21:31 #72305
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Impedancne prisposobeny asi bude ale tie predchadzajuce prispevky skor hovorili o fazovom posuve dvoch signalov kde to moze niektore signali uplne zrusit a niektore zas zosilnit, ale tebe to asi vysvetlovat nemusim. Takze v konecnom dosledku to moze fungovat uplne super (ked to rusiaci signal dojde v protifaze a uplne sa zrusi) alebo uplne na hovno (to bude asi ten opacny pripad ked uzitocny signal zrusi a rusenie zosilni).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 05.01.2009 - 23:23 #72316
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
bakula wrote: ›Impedancne prisposobeny asi bude ale tie predchadzajuce prispevky skor hovorili o fazovom posuve dvoch signalov kde to moze niektore signali uplne zrusit a niektore zas zosilnit, ale tebe to asi vysvetlovat nemusim. Takze v konecnom dosledku to moze fungovat uplne super (ked to rusiaci signal dojde v protifaze a uplne sa zrusi) alebo uplne na hovno (to bude asi ten opacny pripad ked uzitocny signal zrusi a rusenie zosilni).

fazovy posun je v hre ak ide o vysielanie z jedneho radia do dvoch "paralelnych" anten, tu sa hovori najma o rieseni dvok radiovych kariet na jednu antenu, co je trosku iny pripad - ide o hulenie si do karty priamo po kabli, podotykam ze circulatori maju slusny utlm voci tym kartam navzajom.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 06.01.2009 - 01:57 #72317
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
dusky1 skus sem hodit nejake foto tej andrew-u paraboly s limcom, zaujima ma to a nemal som este tu cest vidiet freebandovu antenu od andrew-u teda okrem sita. Ja do freebandu nerobim dlho. Videl som od nich anteny na licencovane spoje ale to je ina cenova kategoria a aj ine frekvencie. Skus teda hodit sem nejake foto tych limcov ci uz pre 5GHz alebo aj 2,4. Dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 06.01.2009 - 12:30 #72327
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

gyro wrote: ›podotykam ze circulatori maju slusny utlm voci tym kartam navzajom.


Tak cirkulatori sa pouzivali volakedy na 2,4 ked si potreboval zregulovat vykon na antene ale nie citlivost a tiez vlastne maju v jednom smere vacsi utlm ako v druhom. Ci ale existuju cirkulatori na 5G neviem (osobne som take nieco nevidel). Pasmo 2,4 je ale dost uzke na 5G to tak nie je a pokial viem tak aj niektore merane anteny sa vyrabaju ladene hore na pasmo alebo dole.

Mam jednu dual-polaritnu antenu a na nej su dve radia na tej ktora bezi je nastaveny vykon na 5dbm na druhej ked spustim scan signalu tak to naskenujem zo signalom -84 co zda ze je super a pokial pouzijem karty ktore maju na vstupe dobry filter a kanali budu dalej od seba tak by to mohlo chodit. Druhu budem spustat asi o mesiac zatial som vacsiu priepustnost nepotreboval ale je tam rezerva do buducnosti.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 06.01.2009 - 13:31 #72329
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ja tiez protrebujem spravit nstreamovy spoj na jednej antene. Na jednejs strane mozu byt dve, no na druhej z dovodu najmu moze byt antena len jedna, Tie lacne zlucovace z i4wifi mam kupene, ale znami mi vravel ze jemu vobec nefungovali, dvojpolarizacny ozarovac nechcem, pretoze nechcem menit antenu.

Edit: na trhu je dostupny cirkulator ktory funguje pre pasma 4 - 8 GHz izolaciu medzi kartami zabezeci 20dB-elovu.
Pripadne aj pre pasmo 2 - 6GHz, ale tam je typycka izolacia len 15dB
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 06.01.2009 - 13:40 #72330
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

gyro wrote: › Tie lacne zlucovace z i4wifi mam kupene, ale znami mi vravel ze jemu vobec nefungovali


Ked nemas doma srobovak tak ti jeden poslem Smile Tak to rozober a daj foto...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 08.01.2009 - 08:38 #72374
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
bakula wrote: ›
gyro wrote: › Tie lacne zlucovace z i4wifi mam kupene, ale znami mi vravel ze jemu vobec nefungovali


Ked nemas doma srobovak tak ti jeden poslem Smile Tak to rozober a daj foto...

No cakam a skrutkovac nikde.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Zlucovac - 5GHz pasmo  PostPosted: 08.01.2009 - 10:03 #72375
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro wrote: ›ja tiez protrebujem spravit nstreamovy spoj na jednej antene.


uff co to tu citam ? gyro pouziva Mikrotik ? Shocked
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)