Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 14:54


Linux AS

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
kotol
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 12.01.2008 - 20:13 #60558
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

este je tu moznost zebry

ale uvidime.. co to povie skusim a napisem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
networking
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 13.01.2008 - 21:16 #60594
Basic


Joined: Nov 18, 2007
Posts: 11

zdravim, nechces na to pouzit cisco ? to ti bude zarucene fungovat. mam par modelov za par korun - pozri na www.networking.sk/vypredaj a ak budes mat zaujem posli mi mail.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 14.01.2008 - 00:04 #60601
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

no neviem co to zelezo zvladne 80000 packetov za sekundu

to je dnes uz smetie...

mne ide o router na pc platfotme... keby ze nema six podmienku cisco tak ho nemam...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 14.01.2008 - 00:06 #60602
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
no yo ta podmienka SIXu je fakt "demokraticka", to akoby neexistovalo nic ine a velmi casto lepsie ako je Cisco
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
networking
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 14.01.2008 - 22:40 #60633
Basic


Joined: Nov 18, 2007
Posts: 11

no neviem ci si si pozrel pozorne tie veci, ale cisco 3750 [ktore je aktualny model] nazyvat smetim je prinajmensom sympaticke ... viem o podmienkach sixu a najprv sa mi zdali tiez brutal ale vzhladom na rozny hw co beha po svete je to asi jedina cesta minimalizacie problemov ... skratka cisco je standard ktory funguje a je vseobecne akceptovany, takze preco robit zbytocne pokusy ? preto som ti ponukol prave tie cisca - domnievam sa ze ked ho pouzivaju rozny isp aj v sixe tak by mohol stacit aj na tvoje veci ale je to samozrejme na tebe, len som chcel poradit ..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
hanaks
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 14.01.2008 - 23:09 #60635
Basic


Joined: Aug 25, 2005
Posts: 77

kotol wrote: ›no neviem co to zelezo zvladne 80000 packetov za sekundu

to je dnes uz smetie...

mne ide o router na pc platfotme... keby ze nema six podmienku cisco tak ho nemam...


odvazne tvrdenie ze "smetie". priepustnosť cez backplane je 32Gbps a pri routovaní (vlastne to je L3 switching) bez problému 1Gbps wirespeed - overené v prevádzke. jeden z tých vydarenejsich cisco switchov. jediny problem - cena. ale to je u tych lepsich veci asi normalne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 15.01.2008 - 00:16 #60641
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kotol wrote: ›este je tu moznost zebry

ale uvidime.. co to povie skusim a napisem


zebra je predchodca quaggy, uz sa nevyvija.... tam je to este horsie... potom je tu este BIRD, cesky OSPF projekt ktori robili styria studenti.. v stadiu zufalstva nad quaggou som bol ochotny vrazit sponzorske prachy do BIRDu nech to nejak doplacaju aby to islo, ale ked som zistil ze jeden z tych chalanov je tusim sef NIXu (ceske peering centrum), a dalsi su uz tiez kde tade, tak som na to hodil bobek... sami autori BIRD neodporucaju pouzivat, co k tomu viac... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
networking
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 15.01.2008 - 00:34 #60643
Basic


Joined: Nov 18, 2007
Posts: 11

Smile dakujem ze mi dal niekto za pravdu . a teraz k cene - je mi jasne ze cisco ponuka vsetko za pekne palky-ja to chcem predat, takze to ponukam za zlomkovu cenu, co je samozrejme o dost vyssia ak to niekto porovnava s repotecom z bgs .. ale teraz vazne, ak mate niekto zaujem o takuto masinku napiste mi a spravim vam prekvapivu cenu, je to 100% funkcne - aktualne to bezi v plnej prevadzke, ak mate vazny zaujem je samozrejme mozne si to vyskusat. moznost predaja optickych SFP modulov. skratka jedinecna sanca ziskat profi zariadenie za par korun .. btw kolko ste videli pokazenych cisco hw ? ja nastastie este ani jedno a to mi uz preslo rukami zopar cisco veci ..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 15.01.2008 - 08:13 #60649
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

networking wrote: ›no neviem ci si si pozrel pozorne tie veci, ale cisco 3750 [ktore je aktualny model] nazyvat smetim je prinajmensom sympaticke ... viem o podmienkach sixu a najprv sa mi zdali tiez brutal ale vzhladom na rozny hw co beha po svete je to asi jedina cesta minimalizacie problemov ... skratka cisco je standard ktory funguje a je vseobecne akceptovany, takze preco robit zbytocne pokusy ? preto som ti ponukol prave tie cisca - domnievam sa ze ked ho pouzivaju rozny isp aj v sixe tak by mohol stacit aj na tvoje veci ale je to samozrejme na tebe, len som chcel poradit ..


pozrel som datasheety len toho co je na uvode... ak je to pravda ze to je wirespeed l3 tak sorry beriem spat Smile

no kukam na to... ja som pozeral na tu 3640 tu 3750 som tam ani nevidel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 15.01.2008 - 08:37 #60651
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

no a ako kukam na to malo by to mat 48 100/1000Mbps porty ty tam mas ze 48 stoviek...

to je tento model
Cisco Catalyst 3750G-48PS-E (WS-C3750G-48PS-E)
alebo tento
Cisco Catalyst 3750G-48PS-S (WS-C3750G-48PS-S)
?

a cena?

dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 15.01.2008 - 11:01 #60653
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
networking wrote: ›Smile dakujem ze mi dal niekto za pravdu . a teraz k cene - je mi jasne ze cisco ponuka vsetko za pekne palky-ja to chcem predat, takze to ponukam za zlomkovu cenu, co je samozrejme o dost vyssia ak to niekto porovnava s repotecom z bgs .. ale teraz vazne, ak mate niekto zaujem o takuto masinku napiste mi a spravim vam prekvapivu cenu, je to 100% funkcne - aktualne to bezi v plnej prevadzke, ak mate vazny zaujem je samozrejme mozne si to vyskusat. moznost predaja optickych SFP modulov. skratka jedinecna sanca ziskat profi zariadenie za par korun .. btw kolko ste videli pokazenych cisco hw ? ja nastastie este ani jedno a to mi uz preslo rukami zopar cisco veci ..


kolko ja hned dva, ked som kedysi zacinal robit v tesku spravcu siete, vypadla stava a po skapani poslednych UPS a zufalych pokusoch nahodit generator {ked som zbadal elektrikara som myslel ze satal pri vyfuky tatry tak bol cierny} sme na obchodaku boli bez stavy nasledne ked to vsetko nabehlo dva zacali svietit ako vianocne stromceky. Jeden sa porucal uplne a v druhom sa menila nejaka riadiaca jednotka ten co to menil vravel ze to polo sposobene velkou zatazou na ten switch
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 15.01.2008 - 11:26 #60654
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
HP ProCurve prvky maju realnu dozivotnu zaruku, nielen do casu kedy sa prestane vyrabat dany model. Netreba ziadne care a support packy, pokial nie je pozadovana SLA na cas vymeny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
networking
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 15.01.2008 - 21:26 #60674
Basic


Joined: Nov 18, 2007
Posts: 11

Jedna sa o Cisco Catalyst 3750-48PS-E (WS-C3750-48PS-E), ma 4SFP do ktorych je mozne osadit gigabit [1000] porty metalicke alebo opticke - mam opticke multimode original cisco [tie sa tam pouzivaju] takze ak je zaujem je to mozne predat aj s nejakymi SFP modulmi podla poziadaviek [aj keby ste chceli 1000 metalicke nie je problem kupit cisco alebo OEM]. Na vsetkych 48portoch ma POE - pouziva sa to pre VoIP telefony. ak mate zaujem poslite mi email a napiste cenovu predstavu-dohoda ista.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
networking
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 15.01.2008 - 21:28 #60675
Basic


Joined: Nov 18, 2007
Posts: 11

este som zabudol ze to ma Enhanced Multilayer Image Software (EMI) installed - takze da sa povedat ze full features - napr. ako router a pod.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
networking
Post subject: RE: Linux AS  PostPosted: 15.01.2008 - 21:33 #60677
Basic


Joined: Nov 18, 2007
Posts: 11

radsej este spomeniem ze keby to malo 48x1000 tak to nove stoji vyse 250tis takze to je ina cenova kategoria .. za take to prave idu menit Smile preto sa toto predava .. toto co je na predaj ma 48x100 + 4x 1000 SFP sloty do ktotych viete dat bud optiku alebo metaliku. radsej to napisem hned aby nevznikli nedorozumenia ..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)