Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 10:59


Ake PoE?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
wifi_ucen
Post subject: Ake PoE?  PostPosted: 17.01.2008 - 22:54 #60786
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Zdravim, bude sa riesit i problem s nedostupnostou elektrickej energie na streche, preto by nebolo zle sa podelit o skusenosti.
Zariadenie, ktore bude treba zasobovat el. energiou je AirCA8-PRO (5V, 2A).

Ja som nasiel napr. toto: http://www.wificentrum.sk/buxus/generat ... ge_id=1104

D.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 17.01.2008 - 23:07 #60789
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
To si nevieš spraviť sam?....hmmm po UTP kabli vilnych parov trebars 48 V stried.,ale potom to usmerniť na 5V a dať tam stabilizator a máš to .
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 17.01.2008 - 23:12 #60791
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Nojo slo by to urcite spravit, ale zasa az taky zrucny nie som :/
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 17.01.2008 - 23:17 #60793
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
http://asm.inshop.sk/inshop/aktivne-sie ... itter.html

AirCA8 utiahne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 17.01.2008 - 23:27 #60795
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Ok tak si to kup.som myslel že dnes každy daky mostíkovy usmernovač zbucha ale skus to len tak volne si zadrotovať na zemi na ten UTP kabel to napajanie daj 2 a 2 droty na + a - a vyskušaj na 20-tich metroch,či ti AP sa rozbehne,popripade zmeraj napatie na vstupe kabla a vystupe pri zaťaži.Ono by ti stačilo aj 12V trafo,len nech ti vladze 2A a na konci aby to malo tych 5V,zase ked je viac,da sa zraziť,napr. dioda ti 0,5V zrazí,dáš doserie kolko potrebuješ,ale nekomplikujme,daj tam povodne trafo a nie 48V-ééé a skus to.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 10:32 #60808
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
stevesk wrote: ›Ok tak si to kup.som myslel že dnes každy daky mostíkovy usmernovač zbucha ale skus to len tak volne si zadrotovať na zemi na ten UTP kabel to napajanie daj 2 a 2 droty na + a - a vyskušaj na 20-tich metroch,či ti AP sa rozbehne,popripade zmeraj napatie na vstupe kabla a vystupe pri zaťaži.Ono by ti stačilo aj 12V trafo,len nech ti vladze 2A a na konci aby to malo tych 5V,zase ked je viac,da sa zraziť,napr. dioda ti 0,5V zrazí,dáš doserie kolko potrebuješ,ale nekomplikujme,daj tam povodne trafo a nie 48V-ééé a skus to.


Medzi WL5460AP a WLA5000AP je zasadny rozdiel v napajani.

WL5460AP sa napaja 12V/0,5A, pricom stabilizator je na doske. Samotne AP vyzaduje vyrazne nizsie napatie, na druhej strane sa da do neho pustit az do 18-20V, takze sa na napajanie da pouzit pasivne PoE a ked nestaci tych 12V, napatie sa da bez rizika cosi zvysit.

WLA5000AP sa napaja 5V/2A, pricom stabilizator je v trafku. Pokial je eth kabel dlhsi, na kompenzaciu strat sa da pouzit jedine aktivne PoE. Niektori uz skusali napajat toto zariadenie po dlhom eth. kabli zvysenim napajacieho napatia, co viedlo k jeho zniceniu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 11:01 #60810
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

suhlas s robertom. pri takom velkom prude, na pasivne PoE to pojde podla mojho skromneho odhadu na max 10m. Cestou je iba aktivne PoE, alebo zdroj dat co najblizsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 15:13 #60819
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Robert wrote: ›http://asm.inshop.sk/inshop/aktivne-sietove-prvky/power-over-ethernet/[id-POE-100SK-1-1FC]-planet-poe-100sk-bundle-injector-splitter.html

AirCA8 utiahne.


Sice utiahne ale nevopchas tam tie kabliky... Tie airca maju hrubsiu stredovu tycinku na plosaku.... Ale inak pojde ok
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 18:24 #60829
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Objednal som ten Planet 100SK, potom sem hodim nejake skusenosti s tymto aktivnym PoE. Dufam ze budem spokojny;)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: PoE  PostPosted: 18.01.2008 - 18:42 #60830
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Confused za 1800Sk si radšej objednam druhe AP a ohladne napajania,zase ja mam Elektrotechn.školu a počítali sme trafa,navijali,vyrabali plošaky,ohmov zakon tiež ovladam,takže si to viem zbuchať keď to potrebujem.Určite trafo zase navijať nebudem,da sa lacno kupiť a da sa aj daky usmernovač iste zbuchať so stabilizatorom na 5V a 2A,ono je lepšie to usmerniť u toho AP hore na streche,to musí byť každemu jasné si myslím prečo,základy by tu mal každý ovládať z napájacích zdrojov,takže zaklad je dať do toho vedenia trebars aj 18V a na konci to zmerať,drbnuť tam usmernovač so stabilizatorom na 5V a mam do 400SK PoE a nie za 1800Sk a ked sa dakomu valaju trafa v pivnici,tak aj lacnejšie,do 100Sk určite.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 21:00 #60842
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
No ja neviem ale aktivne poe od 3 do 12V maju napriklad tu http://w-l-a-n-s-h-o-p.sk/index.php?l=P ... oduct=1988


za 800kil komplet...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 21:15 #60843
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
stevesk: Ked mas elektrotechnicku skolu, tak by si si mal vediet spocita aky stratovy vykon bude na tom stabilizatore a aky velky chladic mu budes musiet dat aby si ho neupiekol. akykolvek linearny usmernovac pouzit tak maximalne do prudu 200-300 mA, pri rozumne velkom chladici, inak si na nom mozes robit prazenicu Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 21:31 #60844
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
menge wrote: ›stevesk: Ked mas elektrotechnicku skolu, tak by si si mal vediet spocita aky stratovy vykon bude na tom stabilizatore a aky velky chladic mu budes musiet dat aby si ho neupiekol. akykolvek linearny usmernovac pouzit tak maximalne do prudu 200-300 mA, pri rozumne velkom chladici, inak si na nom mozes robit prazenicu Very Happy


ty zase neprehanaj. Ano bude to vypekat ale zase na prazenicu to stacit nebude. Tie adaptery sice maju 2A ale ja som zatial apcko ktore by si tie 2A zobralo nevidel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 21:38 #60845
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Vsetky adaptery maju pisanu spickovu hodnotu, ktoru zvladnu, tzn. ze ak tam ma 2A a 5V tak tato hodnota ani nevypoveda o spotrebe zariadenia. Hovori iba, aky vystup dokaze to trafo podat. Vzdy sa veci predimenzuvaju. Tzn. ze podla vzorca P=U*I by tam vysla spotreba 10W, no tomu tak nikdy nie je. Spotreba je asi na nejakych max 70%.

EDIT: no kto by bol zvedavy kolko "papa" jeho elektronicky milacky, staci pripojit Ampermeter do cesty a je to. Hned mate spotrebu. Ale verim tomu ze to tu kazdy vie:)

EDIT2: cena toho Planetu je cca 1400 s DPH, nie 1800
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 21:45 #60847
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
wifi_ucen wrote: ›Vsetky adaptery maju pisanu spickovu hodnotu, ktoru zvladnu, tzn. ze ak tam ma 2A a 5V tak tato hodnota ani nevypoveda o spotrebe zariadenia. Hovori iba, aky vystup dokaze to trafo podat. Vzdy sa veci predimenzuvaju. Tzn. ze podla vzorca P=U*I by tam vysla spotreba 10W, no tomu tak nikdy nie je. Spotreba je asi na nejakych max 70%.

EDIT: no kto by bol zvedavy kolko "papa" jeho elektronicky milacky, staci pripojit Ampermeter do cesty a je to. Hned mate spotrebu. Ale verim tomu ze to tu kazdy vie:)

EDIT2: cena toho Planetu je cca 1400 s DPH, nie 1800


ja nie ja som to uz pozabudal tieto veci kua
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)