Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 07:50


Ake PoE?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 21:47 #60848
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Mozem dat doucovanie... Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 21:51 #60850
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Mr. Green ok beriem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 18.01.2008 - 22:36 #60856
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
No joo mostíkový usmernovač asi kolko sa dymenzuju tie diodky (polovičny prud)by mal každy vedieť a drbnuť tam ten stabilizator na koniec na 5V a 2 A hadam až take umenie nie je,ale jasné že to musí napájať trafo s patričnym vykonom a aby na konci kabla došlo dostatočne napatie,bo s prierezom žil pri UTP nič nespravíš len zdvojíš tie drôty volne,taže skusmo dake 17V trafo s 800mA stried.,trebars od starych ISDN routrov by ti mohlo v pohode na 20m utiahnuť a mikrotiky čo to maju integrovane to PoE u seba na doske,to nie je nič ine než čo si s praviš sam a zmestíš to do ETH krabičky trebars.Mne ide na 0,6 drote OVIS na 50m PoE spolahlivo a bez žiadnych stabilizatorov a usmernovačov,proste tam davam jednosmerny prud hned na začiatku a na konci je ešte dostatočny vykon pre to AP,ale lepšie je asi vieme dať tam vyššie napatie striedave a pri AP to sejmout a usmerniť eto vsjo.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 00:15 #60864
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
chlapci , nic vam v tom nebrani aby ste si to postavili a vyskusali, a potom len zbadate co vas prekvapi. odporucam, pokial clovek naozaj nevie do coho ide, radsej pouzit nejake original odskusane zariadenie.
PS: kupte si autonabijacku na mobil za 60Sk a mate tam komplet spinany regulator. staci to vykuchat z krabicky, zmenou jedineho odporu si nastavite vystupne napatie ake potrebujete a cele to hodite do zmrstovacej buzirky. alebo jednoduchou zmenou zapojenie cievky dosiahnete to ze bude vystupne napatie bude stabilizovane napr 12V a na vstup moze ist 7-18V, takze vas nemusi trapit strata na kabli Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 00:51 #60866
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
http://navody.bbxnet.sk/
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 01:08 #60868
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Kukam ze ta Vasa komunitna siet v BB je celkom dost rozbehnuta:) Snad tam budem raz aj ja:D
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 01:58 #60869
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

hmm... keby ste to chceli stabilizovat cez 7805 alebo tak... ked ma pamat neklame, tak v plastovom puzdre (take male s troma nohami a jednou dierou na skrutku) to ide bez chladenia do 100 mA, a v kovovom puzdre (take vacsie cele kovove s dvoma dierami a dvoma nohami) bez pridavneho chladenia do 1A. a ze to vypeka, a zerie jak keby nikdy nejdelo, tak to je svata pravda. v tych aktivnych POE sa na to pouzivaju znizovacie menice ktore maju ovela lepsiu ucinnost a hlavne nepecu, ale stoja tolko, ze ked si to spravis, tak samotne suciastky vyjdu cca tolko, co cele POE.

ked stale mate chut experimentovat, tak pripomeniem ze stabilita zariadenia velmi zavisi prave od zdroja. najma od toho, ci dokaze dodat v spicke tolko, kolko treba. na napajanie compexov sme kupovali zdroje ktore nam nasa partnerska firma vyvinula presna za tymto ucelom... po case sa mi znepacila cena okolo 1000 korun na kus, za nejaky hlupy zdroj, tak som to zadal este jednemu cloveku, nech opajcuje compexacke POE (nam bolo treba iba extractor + doplnit ho o usmernovac pretoze k zariadeniam privadzame 12voltov striedavych). pouzilo sa identicke zapojenie ako v compexackom POE, okliestene o posielanie napatia cez datove vodice. vlastne z toho zostalo katalogove zapojenie toho znizovacieho menica (sa mi zda ze LM2496). prototyp sme v labe niekolko dni nechali bezat, bol OK, vyrobilo sa dalsich asi 40 kusov s investiciou okolo 15 tisic ked si pamatam... potom sme ich nasadili na novych instalaciach, nasledoval asi tyzden tuhnutia a behania a vymienania vsetkeho mozneho... co pohltalo dalsie tisice... az sa proste nezvratne ukazalo ze tie zdroje su naprd, ze proste na nich compexy niekedy tuhnu, nikto nevie preco. dal som na nich spravit testy, premerat, prekontrolovat sprava zlava... aj tej firme co nam vyvijala tie povodne zdroje... setko je po vsetkych testoch OK, napriek tomu compexy tuhnu. kedze vytuhnutie sa dostavi po par hodinach az dnoch prevadzky na streche, a v labe sa to nepodarilo zopakovat, nikto dodnes neprisuiel na to, preco sa to deje. dalo by sa to zisit na osciloskope, pozriet priebeh, ale ziadny osciloskop ktory je k dispozici nedoakze nasamplovat taky dlhy vstup, maximalne par sekund... a to zas nie je mozne sediet na streche a osciloskopom a dufat ze sa to zakusne. tak som to cele aj s investovanym casom odpisal ako stratu a nakupil som dalsie 1000korunove zdroje ktore su su sice pomaly 2x vacsie ako compex ale mam s nimi uptime aj rok... taze len tolko k tomu ked sa chce setrit za kazdu cenu. myslinka "urobim si POE sam lacnejsie" pada na hubu po prvom odpalenom zariadeni alebo prvom vytuhu a nutnosti vyjazdu. a ze sa jedno alebo druhe skor ci neskor stane, tak na to berte jed Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 02:05 #60870
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

To pixall: si ma potesil, ze to nebudu vyhodene peniaze;)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 11:35 #60882
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
wifi_ucen wrote: ›To pixall: si ma potesil, ze to nebudu vyhodene peniaze;)


Toto nie je experimentovanie ale hotove overene riesenie na sieti s 2500 klientmi http://navody.bbxnet.sk/, ziadne 7805 a podobne tepelno stratove zalezitosti tam niesu pozuite ale aktivne, pulzne POE.

Pixal pises zbytocne zdlhave prispevky s vypovednou urvonou troch riadkov.

Napajaci zdroj stoji ca 300 korun (aj cez nas) a suciastky mozno 150 sk na "POE ADD" a 20 sk na POE Switche, je to cista robota, stabilna.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 11:44 #60885
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

gyro wrote: ›
Toto nie je experimentovanie ale hotove overene riesenie na sieti s 2500 klientmi http://navody.bbxnet.sk/, ziadne 7805 a podobne tepelno stratove zalezitosti tam niesu pozuite ale aktivne, pulzne POE.

Pixal pises zbytocne zdlhave prispevky s vypovednou urvonou troch riadkov.

Napajaci zdroj stoji ca 300 korun (aj cez nas) a suciastky mozno 150 sk na "POE ADD" a 20 sk na POE Switche, je to cista robota, stabilna.


No vsetko je to pekne, ale ako sa to sprava v exteriery? Nemali ste problemy s niecim tykym ako su el. vyboje, ze by sa Vam to indukovalo na tych metelickych vedeniach a sem tam odpalilo nejaky switch?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 11:46 #60887
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Toto riesenie, je neskutocne stabilne, brezilo to niekolko burok a nikdy nic nzhorelo, pri povodnom napjani horeli switche ako najate.
Ako vravim mame ich nasadenych niekolko stoviek a NIKDY nebol ziadny problem.

Raz jediny raz ked udrel blesk do domu, tak zhorel zakaznikovi aj televizor, pocitat, veza, no a nam POE. Ale taky zasah by nevydrazalo nic.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 11:51 #60888
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

No snad sa bavime o tom istom navode POE1 switch. Myslim, ze by to bolo velmi dobre riesenie ak su domy par desiatok metrov od seba. Stale som bol za pripajanie kazdeho uzivatela cez AP na vlastnom dome. Mozno keby sa pouzili aspon FTP kable, dali by sa s tym usetrit nemale prostriedky a zvysit vykonnost celej siete.

Edit: Aku vzdialenost sa ti podarilo najviac prekonat? A kolko switchov najviac utiahol ten zdroj?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 11:55 #60889
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Mam dva gyrove switche vo vodotesnych krabiciach v jednej dedine kde sa nedalo inac na stlploch rozhlasu v zapojeni 20V notebook adapter/passive poe - 25 metrov kabla - gyrov switch - 80 metrov kabla - gyrov switch - cca 120 metrov kabla/passive Poe W3000 ako AP pre 6 ludi. Bolo to tam od leta do septembra následne mi nejaky nakladiak roz...al kábel nasledovala oprava a odvtedy som tam nebol klopklop.

EDIT:
na konci bolo stale 20V switche uz samozrejme papali svoje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Saigon
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 12:24 #60897
Basic


Joined: Mar 13, 2004
Posts: 226
Location: Maly Cepcin
Ja na napajanie Ovislinkov WLA5000 pouzivam toto POE na zaciatku sa mi sekali ale ked som ich doplnil o chladic z chipsetu vsetko ako ma... napajane to je na vzdialenost cca 40m a napajacie napatie je 12V zo zdroja co sa dodava k WL5460.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 13:39 #60899
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
gyro wrote: ›
Pixal pises zbytocne zdlhave prispevky s vypovednou urvonou troch riadkov.


Myslim, ze Pixall z nas toho najviac preskakal, takze bud rad, ze si da namahu podelit sa aspon s niektorymi skusenostami. Citat to nemusis, vyhodou takehoto diskusneho fora je, ze mozes selektovat. Nie ako na TV, kde Ti pustia reklamu a na DO marne hladas FF. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)