Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 05:12


Ake PoE?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
pixall
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 15:02 #60903
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›
Pixal pises zbytocne zdlhave prispevky s vypovednou urvonou troch riadkov.


hej. si tu takto vybucham na par prispevkoch kilobajty co sa vo mne nazbierali, a potom zas 2 mesiace nenapisem ani ciarku. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 15:30 #60907
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
wifi_ucen wrote: ›No snad sa bavime o tom istom navode POE1 switch. Myslim, ze by to bolo velmi dobre riesenie ak su domy par desiatok metrov od seba. Stale som bol za pripajanie kazdeho uzivatela cez AP na vlastnom dome. Mozno keby sa pouzili aspon FTP kable, dali by sa s tym usetrit nemale prostriedky a zvysit vykonnost celej siete.

Edit: Aku vzdialenost sa ti podarilo najviac prekonat? A kolko switchov najviac utiahol ten zdroj?

asi 8 Switchov a jedna MW, vzdialenost okolo 200 m.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 16:28 #60912
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Vzdialenosť 250m kabel telekoumacky s ocelovym drôtom ten čierny a na jednej strane AP 5640 a na druhej strane LANu hub ISDN Zyxel router,ten je preto tam,lebo to tolko m prestrelí a 10mbit to frčí po kabli.Čiže je to ako repeater a z neho to ide do switchu hned,lebo naň sa to spojenie nechytilo,proste nevieš na dakom switchi nastaviť ručne 10Mbit/s.Ine je to u PC,na karte sa da ručne prešolichať tých 10Mbit,ale 150m chytí sa na tom kabli aj 100mbit/s sieť,takže kto si viete zohnať,tak fasacky kabel nie len na dial up a tlf.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 22:43 #60938
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

gyro wrote: ›
asi 8 Switchov a jedna MW, vzdialenost okolo 200 m.


Tych 200m je medzi jednotlivymi POE alebo celkova vzdialenost poe-poe-poe-...-poe.

Som troska nejezdnoznacne polozil otazku. Tych 8 switchov mi je jasne, ale to druhe skus nejak presnejsie (je to napr. POE+100m kabla - POE + 200m kabla... alebo od zaciatku napajania az po konecny switch bolo 200m)

Diky
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 23:01 #60940
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
stevesk wrote: ›Vzdialenosť 250m kabel telekoumacky s ocelovym drôtom ten čierny a na jednej strane AP 5640 a na druhej strane LANu hub ISDN Zyxel router,ten je preto tam,lebo to tolko m prestrelí a 10mbit to frčí po kabli.Čiže je to ako repeater a z neho to ide do switchu hned,lebo naň sa to spojenie nechytilo,proste nevieš na dakom switchi nastaviť ručne 10Mbit/s.Ine je to u PC,na karte sa da ručne prešolichať tých 10Mbit,ale 150m chytí sa na tom kabli aj 100mbit/s sieť,takže kto si viete zohnať,tak fasacky kabel nie len na dial up a tlf.


Ethernet na vzdialenost 250m, aj co len 10mbit/s je uctyhodny vykon. Aky bol prierez zil toho tlf kabla? Podla mojho nazoru nerozhoduje ani tak oneskorenie signalu na dlhsom kabli (pri FDX spoji), ale skor utlm. Niekedy si clovek pomoze spojenim niekolkych parov paralelne. Raz sme takto solichali 11mbit/s VDSL po kratkom, ale dost zlom kabli. Po jednom pari islo len 5mbit/s, spojenim dvoch uz spolahlivo tych 11mbit/s.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 23:42 #60943
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
0,6mm je to klasicke XN-ko tienene a ide mi 150m aj 100Mbit/s siet od switcha k jednemu userovi po nom a som len gulal očami,čo ten kabel telefonny dokaže.Vlastne je to 2X2 pair krutených ,takže vieš na AP zapojiť s dakymi 4 portami ETH 4PC do 250m a nastaviť u nich tu sietovku na 10Mbit/s fullduplex.Riziko je v lete pri burkach,ale zakaznikovi sa drbne krabička a kabel nech si vytiahne a ty si dáš jeden switch za 500Sk ako bleskoistku ešte do cesty.Ked si vieš ten kabel zohnať a vieš kde to vešať,je to najspolahlivejší a najrychlejší spoj .
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 23:44 #60944
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Hovorite teda, ze pri burke odide iba switch (alebo switche) ale k PC uzivatela sa to uz nedostane?

Priklad: 1. POE - 2. POE - 3.POE ... Ku kazdemu POE switchu je pripojeny PC klienta. Teraz - naindukuje sa napatie medzi 2. a 3. switchom.
Otazka: Odidu iba switche 2 a 3 alebo sa to dostane i ku klientskym PC?

Pokusil som sa opytat polopatisticky:)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 23:48 #60945
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Ináč dobrý je ten tvrdý kabel čierny čo visia po dedinách a mestach kade tade,lebo skušal som daky stary a ten bol z mäkšou gumenou izolaciou skoro a na 200m mi to nešlo ani bohovi,ale to bol daky 20 ročny zo stlpa odkvačeny,takže tieto nove čo sa kvačkaju su OK,mam to vyskušane na 270m max.,300m to už nejde,heh strihal som to tak skusmo,ale niekedy zaleží aj ny type switcha ten dostrel.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 23:54 #60946
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Pravdaže odidu ETH karty aj v PC,ved logicky treba na to ako s telkou,aj tam musíš antenku vytiahnuť,ved nič na tom nie je,stačí ten kabel vytiahnuť si,zakazník sa ma o svoj PC starať ako o telku.Mne už odišlo par portov na switchy,no 2,zase ma to nezabije,ja to musím mať stale zapnuté ale user ked ide dakde na dovolenku,nech si to vytiahne upozorní sa a je to.Aj antenka mi jedna odišla pri burke zase a jeden ETHport na AP hlavnom,takže jedno či dáš zakazníkovi to alebo ono,ale kabel je kabel,podla možností ked sa dá,radšej tahaj.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 19.01.2008 - 23:57 #60947
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
stevesk: Vidim, ze si to pojal pomaly vedecky, taky pristup sa ceni. Smile 0,6mm sa mi zda byt cosi viac ako standard, ktory je, ak si spravne pamatam 0,4-0,5. V takej kvalite bol asi aj ten stary kabel, co si skusal. To vysvetluje, preco dosahujes take velke vzdialenosti. 270m je zatial najvacsia vzdialenost, o akej som pocul. Avsak taky spoj nema ziadnu rezervu, takze aj pri malej degradacii kabla alebo konektorov sa spoj prerusi.

Standardny tlf. kabel je CAT3, ktora staci na 10mbit/s, ale neda sa vylucit, ze novsie tlf. kable su cosi hustejsie skrutene, co by tiez mohlo trochu pomoct.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 20.01.2008 - 00:00 #60948
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Dobre, a pre minimalizaciu naindukovaneho prudu/napatia, vie niekto ako vplyva ta folia pri FTP kabloch? Ci sa oplati do toho trosku priinvestovat a pod. Lebo neviem ci jedna folia dokaze az tak ochranit vodice vo vnutri. I ked na druhej strane, by sa to asi nevyrabalo, keby to nemalo ucinnost Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 20.01.2008 - 00:17 #60951
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Joj toto je vonkajší ....XN kabel s foliou,zase tam mi to odchadza kde je ta folia a kde mam UTP normalny kabel vonka,tam mi to neodchadza,takže babo rad,tie vyboje su nevypočítatelne.Teraz dakedy idem vyskušať 0,4 kabel asi tak 150m-200m,tak som zvedavy ako ten priemer žil na to bude vplyvať,samozrejme že menší dostrel ale o kolko.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 20.01.2008 - 00:21 #60952
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

stevesk wrote: ›Joj toto je vonkajší ....XN kabel s foliou,zase tam mi to odchadza kde je ta folia a kde mam UTP normalny kabel vonka,tam mi to neodchadza,takže babo rad,tie vyboje su nevypočítatelne.Teraz dakedy idem vyskušať 0,4 kabel asi tak 150m-200m,tak som zvedavy ako ten priemer žil na to bude vplyvať,samozrejme že menší dostrel ale o kolko.


Nejak som ta nepochopil Smile Zacal som rozumiet az od "Teraz dakedy idem... "
Smile

EDIT: Skusam povedat Googlu ze chcem vediet ako je to s tienenim pri FTP kabloch ale stale ma nejak nechape Confused
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 20.01.2008 - 14:19 #60971
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
wifi_ucen wrote: ›Dobre, a pre minimalizaciu naindukovaneho prudu/napatia, vie niekto ako vplyva ta folia pri FTP kabloch? Ci sa oplati do toho trosku priinvestovat a pod. Lebo neviem ci jedna folia dokaze az tak ochranit vodice vo vnutri. I ked na druhej strane, by sa to asi nevyrabalo, keby to nemalo ucinnost Very Happy


ucinnost to ma, moze sa ti stat ze ti ethernet nepobezi na 1000Mbps alebo 100Mbps ale len 10Mbps koli ruseniu, ked nasadis tienene konektory rozbehne sa to ...

Pokial mas na mysli ochranu pred prepatim pri burke tak to ti nepomoze nic, vacsinou totiz problem nie je v naindukovanom napati priamo v kabli ale v rozdieli potencialov medzi 2 miestami ktore ten kabel spaja a tu ti tienenie nepomoze - zhori to tak ci tak. Jedina moznost ucinnej ochrany je optika.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
networking
Post subject: RE: Ake PoE?  PostPosted: 20.01.2008 - 21:55 #60992
Basic


Joined: Nov 18, 2007
Posts: 11

Predam ORIGINAL OvisLink POE 5V komplet - nepouzite, plne funkcne, zaruka.
ziadny homemade.
http://www.wificentrum.sk/buxus/generat ... amp;lng=sk .
Nove to stoji 1072 Sk .
Mam 2ks. Cena dohodou.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)