Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:04


Vertikalna/Horizontalna polarizacia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
JohnSK
Post subject: Vertikalna/Horizontalna polarizacia  PostPosted: 26.01.2008 - 15:42 #61167
Basic


Joined: Nov 16, 2004
Posts: 210

Zdraviiim.. mam taku dilemu. Mam 5GHz spoj a medzi 2 bodmi je kopec. Tento vsak nezasahuje do celej fresnelovej zony - t.j. je tam LOS, ale nie clear LOS. Snad sa to da pochopit.. teraz som rozmyslal - ma polarizacia vplyv na kvalitu spoja v tomto pripade? Kuknite tento obrazok:



Z tohoto mi vychadza,logicky, ze ak pouzijem polarizaciu v prvom obrazku, nemala by byt "zrezana" dolna cast fresnelovej zony. Uvazujem korektne?



Cirkularnu polarizaciu neuvazujem nakolko mam anteny ktore mozu mat len H/V polarizaciu - navyse je tusim zakazana u nas.

Dik vopred za postrehy a pripadne vysvetlenie..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Vertikalna/Horizontalna polarizacia  PostPosted: 26.01.2008 - 19:22 #61170
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

horizontalna polarizacia by ti tam mala pomoct. bude sa to spravat ako popisujes.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: Vertikalna/Horizontalna polarizacia  PostPosted: 26.01.2008 - 21:13 #61174
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
ja teraz neviem...
lebo klasicke vlny sa siria takto, ako sa uci na fyzike.. v rovine y a z

ale ako potom sa siria v H alebo V polarizacii, ked vlny musia mat B a E zlozku ? Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Vertikalna/Horizontalna polarizacia  PostPosted: 27.01.2008 - 04:17 #61179
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ano, horizontalna polarizacia v takomto pripade bude urcite lepsia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)