Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:38


uprava firmwaru

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
lol
Post subject: uprava firmwaru  PostPosted: 16.02.2008 - 13:10 #61868
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

U zakaznikov mam OVISY5460 a potrebujem na dialku (z domu) flashnut novy firmware, zapnut wisp a dhcp na zakaznikovej lanke. Lenze stary firmware nema wisp. Aby som nemusel ku kazdemu zakaznikovi chodit (jedna sa asi o 50) rozmyslam nad nejakou upravou default-konfigu, ktory je vo firmwari.

Zjednodusene povedane: doma si pripravim svoj firmware, flashnem ho na dialku, takze po zmene firmwaru AP nebude mat nastavenia z vyroby ale moje.

Lenze neviem ako "rozbalit" .bin a upravit konfig.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: uprava firmwaru  PostPosted: 16.02.2008 - 15:09 #61877
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
a preco takto komplikovane ? Vyhodnejsie ti je zobrat jednu 5460, nastavit ju na zakaznicke nastavenie ( za 2 minuty ), stiahnut z nej firmware vo formate bin a potom to nakopirovat presne do toho zakaznika. Firmware vo formate bin v pohode stiahnes cez konzolu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: uprava firmwaru  PostPosted: 16.02.2008 - 15:14 #61878
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Diky, toto ma nenapadlo Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: uprava firmwaru  PostPosted: 16.02.2008 - 17:33 #61879
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
icerowicz wrote: ›a preco takto komplikovane ? Vyhodnejsie ti je zobrat jednu 5460, nastavit ju na zakaznicke nastavenie ( za 2 minuty ), stiahnut z nej firmware vo formate bin a potom to nakopirovat presne do toho zakaznika. Firmware vo formate bin v pohode stiahnes cez konzolu.


Len tak mi napadlo.. Ste si isti, ze default config alebo aj operacny konfig je vo flashke v oblasti firmwaru ??
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: uprava firmwaru  PostPosted: 16.02.2008 - 17:42 #61880
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
Myslim , ze hej.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: uprava firmwaru  PostPosted: 16.02.2008 - 18:10 #61883
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

defaul konfig je v inej casti flash ako firmver. lol pisal si ze terajsi FW nepodporuje WISP, takze kopirovanie konfiguracie ti nepomoze. praveze sa neodporuca kopirovat konfiguraciu medzi roznymi verziami FW.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: uprava firmwaru  PostPosted: 16.02.2008 - 19:12 #61887
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Uvidim co napise Pixall, ten s tym pracuje Smile ale vyzera to tak, ze asi budem musiet obehat vsetkych zakaznikov Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: uprava firmwaru  PostPosted: 18.02.2008 - 01:39 #61922
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

lol wrote: ›Uvidim co napise Pixall, ten s tym pracuje Smile ale vyzera to tak, ze asi budem musiet obehat vsetkych zakaznikov Sad


mm tha.. 5460 ja nerobim Wink ale takto... vo flashke je ulozena konfiguracia inde nez firmware.... takze preflashovanim firmwaru sa konfiguracia neprepise. moze byt ale spravene to, ze po bootnuti firmwaru sa v nom pusti utilita ktora "checkne" aka konfiguracia tam je, a moze sa ta flash s konfiguraciou modifikovat podla toho ako to chce ten firmware (nahodit ine defaulty a vyresetovat, alebo tak). jak to ma 5460, to neviem, pocul som ze 5460 si po zmene firmwaru resetuje konfig, ale ako a preco, hat neviem. upravit tu utilitu co modifikuje flash po boote, teda zasiahnut do hotoveho .bin suboru a nieco v nom zmenit, je takmer nemozne (nechutne zlozite). jednoduchsie resp lepsie zdokumentovane a sprejadznene je spravit vlastny build firmwaru (vlaskny .bin), ale robit to od zakladu (z SDKcka), bude tiez beh na dlhu trat (da sa pouzit len filesystem, jadro si aj tak treba spravit vlastne, a este to cele skomplivat a zbuildovat tak, aby to islo flashnut do 5460). a ked sa to rozbehne, neznamena ze to bude stabilne, pretoze tam bude ine jadro (zobrat stare je asi rovnaka balamuta ako zmenit hotovy .bin). holt, na pucu. bud to dajak vyskladate flashovanim existujuceho .binu do 5460, alebo ziadna sranda.

huh ale ked to xces takto menit na wisp, tak ja by som ti odporucil dat tam wline klientsky firmware Wink bezi takto uz hooodne zariadeni u viacerych providerov, jak to spolupracuje s WWM, tak to je parada.. staci zapnut v zariadeni ze sa ma pouzivat WWM (wline wifi management), a na internete na wline stranke si mozes potom pre svoje zariadenia pozerat dostupnost, WLAN parametre (signal, chybovost,)... pre vacsiu siet je to nevyhnutnost, podla tychto parametrov ovela lepsie vieme co je u zakanzika za problem a ako ho najrychlejsie riesit..

aaa tu si vlastne riesili 5460ky... hmm... pri troche snahy by wline wisp firmware bezal aj na tom Wink na ovisoch WL-1120AP a W3000G bezi OK... zeby sme spravili firmware pre 5460 by muselo byt odobrene vyssie ale technicky to ide spravit Wink my k tym nasim zariadeniam pouzivame na migraciu na tento wisp firmware shell skript wifimodem-upgrade.sh, ktoremu staci zadat IPcku existujuceho zariadenia (aj ovislinku) a do neho flashne novy wisp.. emuluje to web browser cez curl. tie wline wisp firmwary ktore mame (pre WL1120 a W3000G) pouzivaju tu konfiguraciu co v zariadeni bola a snazia sa byt s nou kompatibilni, taze to po flashnuti to nabehne s novym firmwarom a user ktory cez to zariadenie bezi, ani nezisti okrem minutoveho vypadku na reboot, ze sa nieco udialo. a potom mame wifimodem-configure.sh ktory dokonfiguruje zariadenie podla potreb providera, to je ukoncene druhym rebootom. celkovo je zariadenie kompletne zmigrovane za 2-4 mnuty podla rychlosti linky.. aj s evidovanim zmien a zmenami IP adries som takto ja sam za par noci zmigroval asi 400 zariadeni. so skonfigurovanim sa zapina aj autoupdate, takze toto je definitivne posledna zmena firmwaru ktoru treba robit rucne, novsie verzie sa nahraju na nas povel automaticky, a automaticky sa bude dat spravit aj hromadna uprava nastaveni. s tymto tu nasim vytvorom som fakt spokojny Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chamurapi
Post subject: RE: uprava firmwaru  PostPosted: 18.02.2008 - 10:41 #61925
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

[quote="pixall"]
lol wrote: ›na ovisoch WL-1120AP a W3000G bezi OK...

mam doma zopar dcomov WP-102G a momentalne do nich narvavam ovisacky wisp firm aby som z toho mal routre,

slo by do toho narvat ten was wline wisp? nepotrebujem na dialku, ani speci nastavenia hned, ja len chcem mat z toho router

podobne sa mi vala doma Dlink DWL 900 AP do toho by to neslo?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)