Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 16:23


rozdiel v UPS

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
eXplorer
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 15.05.2008 - 10:51 #64895
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Chalan wrote: ›bezudrzbovym auto baterkam sa nemusi dolievat nic predpokladam... je to tak? a bude to v strojovni pravdepodobne v plechovej skrini...


to som si tiez myslel kym mi nevyschol jeden clanok v bezudrzbovej baterke a kolegovi tiez ... a pritom to neboli "cinske" baterky z Tesca Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 15.05.2008 - 19:35 #64906
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Tiez rozmyslam nad niecim podobnym. Mam 24V 120Ah bateriu.
Su to dva 12V clanky, takze sa da zapojit ako 12V 240Ah. Nabijaci prud ma vraj 36A :-DDD Takze dobijat by to z UPSky samozrejme neslo, raz za cas by sa dobila nabijackou manualne. UPSka by ju len nabijala defakto udrziavacim prudom Smile

Hmm, na tom by sietove zariadenia, ci nejake mensie servre slapali hadam aj pol roka Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 15.05.2008 - 20:04 #64909
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
eXplorer wrote: ›
Chalan wrote: ›bezudrzbovym auto baterkam sa nemusi dolievat nic predpokladam... je to tak? a bude to v strojovni pravdepodobne v plechovej skrini...


to som si tiez myslel kym mi nevyschol jeden clanok v bezudrzbovej baterke a kolegovi tiez ... a pritom to neboli "cinske" baterky z Tesca Very Happy


pockaj to zartujes? co ste potom s tym robili? doliali? da sa to v bezudrzbovej baterke?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 03.06.2008 - 16:43 #65748
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mam ups nova mg 600 avr so seriovym portom a chova sa divne...

zdroj bol zapnuty bez zataze niekolko dni, baterka sa teda dobijala a ostala na 83percent viac to proste neslo. tak som zapol PC s odberom 125W a odpojil upske stavu... baterka percentualne zacala klesat, kazdych 10sec cca o percento... zastavila sa po 7min pri 43percentach a ups vypla... podla mna dost malo na 600VA zdroj alebo sa mylim? ked som znova pustil stavu okamzite stupla bat zo 43percent na 78 a pomaly sa zacina nabijat... podla mna to nieje normalne chovanie UPSky...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 04.06.2008 - 03:33 #65757
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

neviem ti, ale mali sme tu raz na teste UPSky Infosec, vydrzala tahat cca 5 minut bez ohladu na to, ci na tom bola zavesena kopa veci alebo skoro nic, zataz nemala vplyv na cas vypnutia. a korunou vsetkemu bolo to ze po obnoveni napajania bolo nutne tu UPSku manualne zapnut. infosec smart line, utekajte ludia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 04.06.2008 - 09:16 #65760
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
druhy pokus po 3och hod nabijania, co je asi dost malo zo 43percent ukazovala 100percent, tak som jej znova vypol stavu, plynule klesala kapacita po percentach az sa to po 4och minutach zastavilo na 76percentach a vyplo sa to, ako je to MOZNE??? moze to robit zla baterka? alebo je proste vadna ta upska?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 04.06.2008 - 20:04 #65772
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Povedal by som, ze vadne su tie percenta Smile teda ten algoritmus ich vypoctu..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 04.06.2008 - 20:18 #65774
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Na to aby mohla UPS vediet kolko stavy v baterke este ma, musela by byt skalibrovana. Teda musela by cvicne prejst cely cyklus vybitia a nabitia a pri tom musi merat, kolko energie do baterky ulozila. Vtedy je schopa ukazovat nejake % akotak presne. Pokial nema tento algoritmus premakany a v nom riadne osetrene vsetky stavy, v ktorych sa UPSka pocas behu moze ocitnut, bude ukazovat bludy.
To iste je napriklad aj v notebookoch ukazovatel baterie. Niektore typy maju v biose moznost baterku skalibrovat. Ine co to premyslene nemaju hadzu cifry z brucha a zrazu sa stane, ze si bez stavy, aj ked si pred chvilou mal este 30%.
Vypnutie UPSky nastane pri poklese napatia baterky pod istu uroven. Napatie na nej klesa po urcitej charakteristike - krivke. Ta sa meni zivotnostou baterky. V istom bode moze krivka zacat prudko klesat a baterka dosiahne vypinacie napatie skor ako to software predpoklada, lebo on pocita na zaklade inej krivky.
Neviem ci ma chapete, ale mozno niekto nieco pochopil.. Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 05.06.2008 - 14:22 #65803
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ako teda vysvetlis ze 600VA zalozak s 7.2Ah baterkou utiahne 125W odber 4 max 7 min? stara baterka alebo lowendovy zalozak? podla prepoctu by to mal utiahnut 41min ratajme este nejake tie straty v menici a tiez tepelne straty, takze podla mna zdrava UPSka so 7.2Ah baterkou by mohla vydrzat tych 25-30min, mylim sa?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 05.06.2008 - 14:48 #65805
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
Mam par MGE nova 600VA , stava im dochadza po nejakych 10 minutach alebo menej , zalohuju pccka z MK P4 3Ghz .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 05.06.2008 - 15:44 #65807
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
Chalan wrote: ›ako teda vysvetlis ze 600VA zalozak s 7.2Ah baterkou utiahne 125W odber 4 max 7 min? stara baterka alebo lowendovy zalozak? podla prepoctu by to mal utiahnut 41min ratajme este nejake tie straty v menici a tiez tepelne straty, takze podla mna zdrava UPSka so 7.2Ah baterkou by mohla vydrzat tych 25-30min, mylim sa?


Jednoducho. Dajme tomu, ze ups je nastavena, aby sa vypla , ked prud klesne pod ( strelim cislo z brucha ) 0.5 A .

Kedze tvoja ups dosiahne tu krivku za 3 min, tak sa po troch minutach vypne Smile aj ked, by este mala vydrzat dalsich 20 min, jednoducho, dosiahla pozadovanu hodnotu premennej.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 05.06.2008 - 15:59 #65808
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

mala oprava
icerowicz wrote: ›
Jednoducho. Dajme tomu, ze ups je nastavena, aby sa vypla , ked napatie klesne pod ( strelim cislo z brucha ) 11,6 V .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
qido
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 05.06.2008 - 21:49 #65811
Basic


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 292

bakula wrote: ›mala oprava
icerowicz wrote: ›
Jednoducho. Dajme tomu, ze ups je nastavena, aby sa vypla , ked napatie klesne pod ( strelim cislo z brucha ) 11,6 V .


asi tak.

Okrem toho lowendy maju sami o sebe velku spotrebu, absolutne nevedia setrne zaobchadzat s baterkou. Velmi dobre sa mi osvedcili rackove apc a mge /vlastne teraz je to uz jedno/ napojene vo vetranom(klimatizovanom) racku na autobaterie Optima yellow top. Baterie mam dole v rackoch, kable vytiahnute k ups (8mm2 priemer). Ked k ups pripojite vacsiu kapacitu na aku je stavana, zvyknu sa nabijacie obvody prehrievat, preto je dobre ich mat odvetrane, pripadne klimatizovane prostredie je ideal. Jedine co neupravujem su unline ups, tie su myslim presne kalibrovane na kapacitu ktoru maju instalovanu. Nechovali sa mi dobre, pri akychkolvek upravach kapacity akumulatorov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
someboy
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 06.06.2008 - 16:45 #65824
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

mam dotaz,

K tejto UPS http://eshop.bst.sk/?Mode=Sti&StiId=7381 som pripojil autobateriu(12V, 140AH) ale stale mi blika kontrolka pre vymenu baterie, pricom je uplne nabyta...
Vedel by mi niekto povedat ako by som to mal spravit??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: rozdiel v UPS  PostPosted: 08.06.2008 - 18:44 #65859
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

qido wrote: ›
bakula wrote: ›mala oprava
icerowicz wrote: ›
Jednoducho. Dajme tomu, ze ups je nastavena, aby sa vypla , ked napatie klesne pod ( strelim cislo z brucha ) 11,6 V .


asi tak.

Okrem toho lowendy maju sami o sebe velku spotrebu, absolutne nevedia setrne zaobchadzat s baterkou. Velmi dobre sa mi osvedcili rackove apc a mge /vlastne teraz je to uz jedno/ napojene vo vetranom(klimatizovanom) racku na autobaterie Optima yellow top. Baterie mam dole v rackoch, kable vytiahnute k ups (8mm2 priemer). Ked k ups pripojite vacsiu kapacitu na aku je stavana, zvyknu sa nabijacie obvody prehrievat, preto je dobre ich mat odvetrane, pripadne klimatizovane prostredie je ideal. Jedine co neupravujem su unline ups, tie su myslim presne kalibrovane na kapacitu ktoru maju instalovanu. Nechovali sa mi dobre, pri akychkolvek upravach kapacity akumulatorov.


kolko ta vysla takato uprava ups-ka, baterie, respektive ake ma teraz toto nove UPS parametre?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)