Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 04:10


Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
kubiik
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 10.06.2008 - 12:47 #65886
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Chalan wrote: ›
bakula wrote: ›
duso wrote: ›a co odporucal Zelmar?


odpoviem za airbillyho... Very Happy SAF


co to stoji a kolko sa tade da pretlacit...


zalezi co za zelezo si kupis.... to mas ako keby ti niekto povedal ze ma eclipse alebo alcomu.... a ty chces vediet kolko to stoji....mas viacero konfiguracii.

pravdepodobne sa vsak bude jednat o zelezo podobne triolinku/novej alcome, ktora funguje na soft-kluce, kedze teraz kupovat nieco co prenese fixnu kapacitu kapacitu napriklad 100mbit nie je moc v pripade buducnosti
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 10.06.2008 - 13:27 #65887
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Odpoviem ja

155Mbps poprípade 300Mbps takmer vsetky frekvencie.

Co sa tyka cien viem vam dodat radio vzdy minimalne v cene ako Alcoma pri rovnakych parametroch.Samozrejme viac kusov = zlava.
PS:Akurat , ze budete mat servis a SLA cca. 6 hodin a nie par dni, alebo týždnov v pripade poruchy (co sa nestava casto).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 10.06.2008 - 14:58 #65891
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
neviem co stoji alcoma, nezaujimal som sa... nacrtni aspon zhruba cenu za 155mbps a 300mbps... co znamena takmer vsetky frekvencie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 11.06.2008 - 06:27 #65901
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

zelmar wrote: ›
Co sa tyka cien viem vam dodat radio vzdy minimalne v cene ako Alcoma pri rovnakych parametroch.Samozrejme viac kusov = zlava.
PS:Akurat , ze budete mat servis a SLA cca. 6 hodin a nie par dni, alebo týždnov v pripade poruchy (co sa nestava casto).


Ja s tym tajnosti robit nebudem Smile Ak chcete niekto kontakt priamo na predajcu hodte PM ale len seriozny zaujemcovia.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 11.06.2008 - 06:50 #65903
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Zdravim Vas, mam odporucanie od Zelmara a naozaj som sa s tymi chalanmi aj stretol. Mozem potvrdit aj ked sme este neuzavreli obchod, ze konecne niekto rozumny na slovensku. Moj najvacsi strasiak su dodavatelia s jednym kusom radia, ktore ste si prave vy objednali a ked je nieco vadne caka sa 3 mesiace....pozdravujem stra..ex a alva..on, popripade cakacia doba 3 a viac mesiacov a ked chcete, aby drzali pre Vas skladom ND tak si priplatite.
Na nasom stretnuti so SAF bez toho aby som sa na to opytal, bola tato sluzba /drzanie ND / automaticky ponuknuta ako standart...v podstate to co pise zelmar. Urcite odporucam s nimi komunikovat. Maju velmi dobre ceny na E3kove spoje aj ked teda vsetci v diskusii prehadzuju 100mbit pripojenia, pre nas mensich ISP su k dispozicii aj PDHckove spoje a naozaj v zaujimavych cenach. Okrem toho som si na strankach safu pozrel spoj v 24GHz pasme, ktore je volne a ide o 100Mbit radio. K dispozicii by malo byt v druhej polovici tohto roku.....este spomeniem jednu sluzbu, ktora ma zaujala, radio Vam daju aj na 6 alebo 12 splatok priamo oni ako dodavatel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 11.06.2008 - 09:27 #65904
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
bakula wrote: ›
zelmar wrote: ›
Co sa tyka cien viem vam dodat radio vzdy minimalne v cene ako Alcoma pri rovnakych parametroch.Samozrejme viac kusov = zlava.
PS:Akurat , ze budete mat servis a SLA cca. 6 hodin a nie par dni, alebo týždnov v pripade poruchy (co sa nestava casto).


Ja s tym tajnosti robit nebudem Smile Ak chcete niekto kontakt priamo na predajcu hodte PM ale len seriozny zaujemcovia.



Ja s tym taktiez nerobim tajnosti a hned poslem kontakt ..ale predsa je ine ked sa za daneho cloveka prihovorim potom sa da aj to co sa bezne neda...
Nezarabam na tom ako by si tu vsetci mysleli ani korunu. Len sa snazim dohodit nieco co je seriozne od zaciatku az po koniec-lebo to my potrebujeme. Ja som spokojny uz 3 roky (bez vypadku).Preslo mi rukami niekolko desiatok tychto spojov a viac menej vsetko bez poruchy (okrem jedneho bug-u v 38GHz modeloch-uz odstranene).
Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 12.06.2008 - 15:53 #65931
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

zelmar wrote: ›..ale predsa je ine ked sa za daneho cloveka prihovorim potom sa da aj to co sa bezne neda...


Prepac ale prihovorit sa za niekoho koho poriadne ani nepoznas... to by som si asi nedovolil. A kazdy vo svojom biznise asi musi tak trochu poznat s kym ma do cinenia. Aj Mocko Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 12.06.2008 - 19:47 #65932
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
bakula wrote: ›
zelmar wrote: ›..ale predsa je ine ked sa za daneho cloveka prihovorim potom sa da aj to co sa bezne neda...


Prepac ale prihovorit sa za niekoho koho poriadne ani nepoznas... to by som si asi nedovolil. A kazdy vo svojom biznise asi musi tak trochu poznat s kym ma do cinenia. Aj Mocko Smile


Nie z akaždeho ale vzdušneho janka poznam ved ho mam za rohom....
A milan nie je pako vždy sa s ním nejako dá ale to už nechavam na každeho zvlášť.Napriklad neni mi problem zbehnut k jankovi keby dačo nakoľko SAFy poznam si myslím veľmi dobre.
Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 15.06.2008 - 22:31 #65955
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Este jeden screen
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 15.06.2008 - 23:02 #65957
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

Mozem pochvalit firmu dodavajucu SAF, radia dovezu a namontuju lacnejsie nez stoji doprava stra.exu Smile Rychlost dodavky a montaze sa s konkurenciou neda porovnat, ledva som stihol pripravit miesto, cena cca ALCOMA, ale v montazi, doprave, servise a konzultaciach su na tom lepsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 20.08.2008 - 00:22 #67908
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Sorry ze znovu to vytahujem. Mam jeden problem. Musim vymenit 2 Ks PC pretoze vela spotrebuju elektriny a neoplati sa za najom platit viac ako zarobim takye musim tam hodit nejake RB. Je tam 4 x UPlink 5 GHz a 4 x Sector 2,4Ghz. Zatial to bezi na 2 Ks PC spotreba 160W t.j. +- 3.2 KWh. Potrebujem aby to zvladlo 20 Mbit UPLINK. Rozmyslal som na: Pre 5 GHz pouzit RB 600 pretoze ma to 4x PCI a na tie 2,4 sectory pouzit asi ALIX 2 Ks. RB600 na 5GHz a uplinky len preto lebo nemam dobre skusenosti s MK ver3 na 2.4 GHz. A ALIXy aby aj lokalka kde sa hraju to zvladla a len samotne pakety von by isli cez RB600. Otazka podari sa mi znizit spotrebu zo 160W aspon na 40 +- vsetko spolu RB600 + 2 Ks ALIX. A ci to zvladne RB600 UPLINK nejakych 20 Mbit. Este vysvetlim ze ten RB600 je prijem pre kostol skadial dalej odchadza pre 3 obce na 5 GH a lokalne sectory su 2.4 to by slo na ALIXoch. Este snad jedna otazka teraz mam na turbe s nstreme latencie 0-1ms neude s RB nejakych 10ms? Dik za radu.Neviete kolko stoji KWh u VSE?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 20.08.2008 - 00:48 #67910
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Nasiel som este toto: http://edlink.edsystem.sk/main.aspx?cls ... _id=336033 Ak by som tam dal redukciu na 8 MiniPCI? Nemate niekto zmerane WRAP spotrebu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 08.09.2008 - 22:57 #68180
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
airbilly wrote: ›Na tej rb600 nerobim nic ine, aj conntrack je vypnuty. Bezi na 533Mhz. Verzia MK 3.10. Routing

dal si na RB aj aktivny chladic na procesor?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 09.09.2008 - 00:35 #68184
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Ja by som sa vyjadril k tomu SAFu a ALCOMAe, porovnavat sa to neda, iba ak na zaciatku. Cena je skoro rovnaka ale treba si vyziadat cenu za upgrade na vyssi prenos, povedzme az po 300Mbit/s u alc..i sa dostanete k neskutocne vysokemu cislu. Mozem zodpovedne prehlasit ze SAF je o polovicu lacnejsi na upgrade ako spominana konkurencia. Cize na zaciatku je cena rovnaka ale treba si dat nacenit komplet vsetko, nehovoriac o tom SLAcku pri SAFe v cene. Ako poviem, ze sa cudujem vsetkym, ktory objednaju nieco ine ako SAF, ja som zazil ten str..ex a tam sa menila IDUcka ODUcka mam pocit, ze po 2x a este to nemali ani skladom....neskutocne trapenie. Ja si neviem predstavit, ze mam nasadne lic radio na chrbtici a stane sa mi nieco podobne ako s tym stra--exom, ved to by som prisiel o vsetkych zakaznikov. Okrem toho z ekonomickeho hladiska ak bude xcet prijat CR euro tak budu cesi tlacit na co najvyhodnejsi kurz, kvoli dochodkom a celkovo prepoctom, cize ak dnes ratam s nejakou cenou a zacnem casom navysovat kapacitu povedzme o rok ci dva, moze sa mi stat, ze to navysenie este viac preplatim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Masochizmus alebo RB600 na 60mbit uplinku  PostPosted: 09.09.2008 - 08:06 #68186
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
uz aj ja mam SAFa Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)