Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 02:22


Znizenie vystupneho napatia zo zdroja

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
euro
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 24.06.2008 - 08:14 #66297
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Ja by som ten tvoj problem riešil stabilizatorom s tranzistorom, zenerkou.... asi to poznáš.
Stratíš natom asi 7 - 14W tepla takze si to vyžiada nejaky ten chladič, do spinanych zdrojov by som moc nesiel z dvôvovu spolahlivosti.

Tie 5000cky by som nedaval na jeden zdroj, tobôž ten originalny (nevydržal by to) pokial tahá iba jednu tak je úžasne horúci. Skusal som ich prevádzkovat aj s pasivnym poe ale na 5V nefungovali ale na 12 v pohode, len ked vypla elektrina bolo ich treba skontrolovať lebo sa mi stavalo ze nenabehla korektne (možno len ten konkrétny kus)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 24.06.2008 - 10:23 #66319
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
wifi_ucen> je to klasicke katalogove zapojenie MC34063. v tej nabijacke co som spominal to je. aj gyro to ma niekde na webe. tusim http://navody.bbxnet.sk/index.php?id=poe2/poe2
inak nabijacku kupis hocikde (napr http://www.avelmak.sk/index.php?lm=169&pg=det&article=22201)

euro>pokial potrebujes vyrobit ohrievac kludne to sprav s tranzistorom. zjavne si to ale asi nikdy neskusal ked nevies ako " pecie" smiesnych 10W. co sa tyka spolahlivosti spinanych regulatorov, su v 99,9% vsetkych krabicovych switchoch a vsemoznych AP-ckach a to ani nevravim a napajani proceserov v MB, a chodia nadmieru spolahlivo
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 24.06.2008 - 15:00 #66327
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

menge wrote: ›wifi_ucen> je to klasicke katalogove zapojenie MC34063. v tej nabijacke co som spominal to je. aj gyro to ma niekde na webe. tusim http://navody.bbxnet.sk/index.php?id=poe2/poe2
inak nabijacku kupis hocikde (napr http://www.avelmak.sk/index.php?lm=169&pg=det&article=22201)

euro>pokial potrebujes vyrobit ohrievac kludne to sprav s tranzistorom. zjavne si to ale asi nikdy neskusal ked nevies ako " pecie" smiesnych 10W. co sa tyka spolahlivosti spinanych regulatorov, su v 99,9% vsetkych krabicovych switchoch a vsemoznych AP-ckach a to ani nevravim a napajani proceserov v MB, a chodia nadmieru spolahlivo


mas pravdu ze to pečie, neviem či si si všimol ale udal som mu tam, myslim ze realny stratový výkon.
a presne viem ako to pečie kedze mam už niečo zasebou ako napríklad opekač na hrianky s príkonom 1kW (zosilňovač) alebo spínaný zdroj do auta s výkonom asi 200W (12V->2x40V)

ohľadom tých spínaných zdrojov to bolo mierené na tu poznamku čo sa tu objavila a hovorila o použití nabíjačky k telefonu, ktora by to mimochodom na 100% neprežila, nebolo to myslene na kvalitne zdroje typu phoenix contact.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 24.06.2008 - 15:54 #66328
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
euro> nejde o to ci je to nabijacka k mobilu alebo nieco ine. ide o to co je vo vnutri. v nabijacke je klasika MC34063 a garantujem ti ze na 100% to prezije a facha spolahlivo. samotna mc34063-ka je idealna na napajanie 1 kusa AP-ka. ja mam upravenu a posilnenu jednym FET tranzistorom a ta v pohode zvlada 3x AirCA.
tu mobilnu nabijacku som spomenul preto, lebo to ma vsetko hotove aj s plosakom. staci zmenit vystupny odporovy delic tak aby mal na vystupe 5V ( nabijacka ma cca 6,5 V)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 24.06.2008 - 16:36 #66329
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

menge wrote: ›euro> nejde o to ci je to nabijacka k mobilu alebo nieco ine. ide o to co je vo vnutri. v nabijacke je klasika MC34063 a garantujem ti ze na 100% to prezije a facha spolahlivo. samotna mc34063-ka je idealna na napajanie 1 kusa AP-ka. ja mam upravenu a posilnenu jednym FET tranzistorom a ta v pohode zvlada 3x AirCA.
tu mobilnu nabijacku som spomenul preto, lebo to ma vsetko hotove aj s plosakom. staci zmenit vystupny odporovy delic tak aby mal na vystupe 5V ( nabijacka ma cca 6,5 V)


keby si mi spomenul ze tam mas este FET tak by som nemal namietku, ale zavesit cca 12W odberu na jeden IO nieje idealne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 24.06.2008 - 22:51 #66366
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Inak aj ja som dal 12V adapter z 5460 ten maly novší spinany na OVIS 5000-ku a OK...som dako nahodou vymenil konektory,ale išlo to hodinu len.asi to bude k aj dlhšie,keby nie tak by dačo zdymilo
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 25.06.2008 - 10:59 #66404
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

stevesk wrote: ›Inak aj ja som dal 12V adapter z 5460 ten maly novší spinany na OVIS 5000-ku a OK...som dako nahodou vymenil konektory,ale išlo to hodinu len.asi to bude k aj dlhšie,keby nie tak by dačo zdymilo


Ja som to tak mal nasadene asi 3mesiace a bezproblemov.
5000cky maju spinane zdroje na doske takze je to v pohode (mal som tam este asi 15m utp kabla tak tam bola nejaka ta strata)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Saigon
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 25.06.2008 - 11:52 #66413
Basic


Joined: Mar 13, 2004
Posts: 226
Location: Maly Cepcin
euro wrote: ›Tie 5000cky by som nedaval na jeden zdroj, tobôž ten originalny (nevydržal by to) pokial tahá iba jednu tak je úžasne horúci. Skusal som ich prevádzkovat aj s pasivnym poe ale na 5V nefungovali ale na 12 v pohode, len ked vypla elektrina bolo ich treba skontrolovať lebo sa mi stavalo ze nenabehla korektne (možno len ten konkrétny kus)


Aj my sme skusali napajat jeden ovis 5000 na cca 15m cez pasiv z 12V adaptera - vysledkom bola odpalena 5 GHz radiova cas (2.4 GHz isla ok) nastastie sa nam ho podarilo vyreklamovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 25.06.2008 - 11:58 #66414
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

euro wrote: ›
keby si mi spomenul ze tam mas este FET tak by som nemal namietku, ale zavesit cca 12W odberu na jeden IO nieje idealne


No skus si nastudovat aky je rozdiel medzi spinanym regulatorom a linearnym a pochopis ako je to mozne. U spinaneho ten stratovy vykon zdaleka nebude 12W.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Znizenie vystupneho napatia zo zdroja  PostPosted: 25.06.2008 - 15:25 #66421
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

bakula wrote: ›
euro wrote: ›
keby si mi spomenul ze tam mas este FET tak by som nemal namietku, ale zavesit cca 12W odberu na jeden IO nieje idealne


No skus si nastudovat aky je rozdiel medzi spinanym regulatorom a linearnym a pochopis ako je to mozne. U spinaneho ten stratovy vykon zdaleka nebude 12W.


žeby si tam mal len stratu vzniknutú pri nábežných hranách?
ja to viem, ale radsej tam dam niečo pevnejsie ako potom plakat ze mi to odyšlo.

Kedze som mal rozobrate nabyjačky na telefony viem ako blbo je to tam riešené a neriskoval by som to, radsej hrám naistotu pokial sú tam napojení ludia.

Saigon> dobre vedieť, skôr som však predpokladal že ked niečo odýde bude ro práve ten spínaný zdroj v AP.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)