Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 26.04.2024 - 15:16


ping z PC

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
airbilly
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 26.09.2008 - 18:28 #68550
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
rakel wrote: ›Uctujete nieco za taky servis-neservis? Pri 1300 klientoch mam denne cca 20 poruch, z toho 17 "neopravnenych" (vypnutych/nenainstalovanych sietovych kariet, odpojenych kablov, vytiahnute routre/apcka zo siete, pretrhnute kable, zavirene pocitace). Zatial za to nic neuctujem, ale uz mi to lezie na nervy

Chyba, uctujeme vzdy a vsetko 330/polhodina a 12 Sk/km a to mame lokality aj 25 km daleko....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 26.09.2008 - 20:10 #68552
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

ja mam v cenniku tiez spoplatneny servis uzivatelovko PC, ale uctujem to len v krajnych pripadoch... zatial si na to kazdy dava pozor a vola mi az ked si nevie rady... pri rpipojeni som kazdeho upozornoval ze sa za to plati.. nastastie najvzdialenejsia lokalita je cca 16km takze sa to da zvladnut..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 27.09.2008 - 01:40 #68553
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rakel wrote: ›Uctujete nieco za taky servis-neservis? Pri 1300 klientoch mam denne cca 20 poruch, z toho 17 "neopravnenych" (vypnutych/nenainstalovanych sietovych kariet, odpojenych kablov, vytiahnute routre/apcka zo siete, pretrhnute kable, zavirene pocitace). Zatial za to nic neuctujem, ale uz mi to lezie na nervy


ak je chyba u nas, znasame naklady na servis my. ak je chyba mimo nas, je to na naklady zakaznika. 250 korun pausalne za vyjazd (doprava), 250korun za kazdu zacatu polhodinu prace alebo cakania na zakaznika, vratane DPH. ak je z polhodiny minutych len do 5 minut, tak sa ta polhodina neuctuje, tj ked pride technik k zakaznikovi, zastrici trafko, zapne sietovku, vypne firewall, atd, a stihne to do 5 minut, je to len 250 za vyjazd, robotu ma zadara.

a tych 16 ci 25 km vam mozem zavidiet, z kosic robime vyjazdy do vzdialenosti 40 km k beznym malym zakaznikom (za tych 250sk pausalneho cestovneho), a mavame vyjazdy az do 90 km, ale to je k vacsim zakaznikom. pokial sa da, tak sa planuju veci tak aby ich bolo viac po jednej ceste, a na jednoduchsie veci mame v jednotlivych lokalitach miestnych spolupracovnikov aby zriesili co sa da aj bez nas. v ramci zdokonalovania a poriadku sme nedavno do servisnych aut montovali online sledovanie polohy cez GPS/GSM, mame auta v realnom case na mape, ciel je prepojit to s online zadavanim uloh technikom a online reportovanim dokoncenej prace, takze ked technik zaznaci ze prave skoncil u zakaznika, automaticky vieme aj aka je GPS poloha toho zakaznika a iny technik tam nabuduce trafi bez problemu. nedavno sme po telefone podla online trackovania navigovali kolegu k POPu o ktorom si uz nikto nepamatal ako sa tam ide, ale podla GPS polohy toho popu, GPS polohy auta, a satelitnej ortofotomapy sme to zvladli uspesne Smile a to ani nehovorim aky dopad to malo na moralku vyuzivania sluzobnych aut a evidovania prace (kolko hodin bol technik u zakaznika), ked je kazda jazda presne zaznamenana v case aj priestore.

okrem toho uz sa nestane to co pred rokom, ze technik nevedel najst na streche zariadenie ktore isiel vymenit, a my sme nadialku nevedeli pochopit jakze ho nevie najst ked je zavesene na jedinom stoziari ktory tam je a my ho pingame takze ho urcite este neukradli. a az ked chvilu na to kolega havaroval tak sa zistilo ze bol asi 20 kilometrov inde a namiesto do dediny X isiel do dediny Y, a namiesto toho aby vymenik vadne zariadenie za dobre, tak pokazil este aj dobry POP v inej dedine. Wink ludi si dakedy clovek nenavybera. je sanda ze skoro vsetci technici co u nas skoncili, robia dnes v t-systems, tento tu tam vraj robi sefa bezpecnosti Smile tak bacha na nich, len dufam ze t-systems nezacne robit nic do aut alebo okolo nuklearnych technologii, bo to sme bratia v pr...eli Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 27.09.2008 - 16:30 #68566
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
99 percent mojich prispevkov maju nulovu vypovednu hodnotu, no aspon ich nepisem na celu A4!
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 27.09.2008 - 16:55 #68568
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
gyro aka sebakritika Smile ale v podstate mas pravdu, diskutujeme, diskutujeme, diskutujeme......vypovedna hodnota nulova, riesime polarizaciu a vyjazdy ale zasa na druhej strane vzdy lepsie ako chodit do internetovej krcmy Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 28.09.2008 - 07:41 #68574
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
421 wrote: ›gyro aka sebakritika Smile ale v podstate mas pravdu, diskutujeme, diskutujeme, diskutujeme......vypovedna hodnota nulova, riesime polarizaciu a vyjazdy ale zasa na druhej strane vzdy lepsie ako chodit do internetovej krcmy Smile

no a nie? clovek sa tu spyta na IPTV a pixal ti poradi VLC na pocitaci a ty ze potiahnut koax popri optike, fantazia. Tesim sa ked vam zacne konkurovat Orange Smile, hlavne zom zvedavy ci bude mat Pixal stale take huste reci a bude nasadzovat vsade Wline a pustat TriPlay len do pocitaca Wink
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 28.09.2008 - 08:45 #68575
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
gyro ty si to nepochopil. pixall ma uz davno prichystanu podu v juznej amerike, kde kolegovia "z logom" dosahuju absolutne uspechy s predajom ich pantentovaneho vynalezu POE. V druhom kole, ked orange obsadi slovensko a vyhlasi protektorat zvany fiberslovakia chlapi sa presunu do dzungle a uz tam zostanu naveky.....No mi ale predpokladame, ze jediny ty prezijes v BB, vyhlasis povstanie a na pancierovom tanku zautocis na hlavne pozicie pomarancov..... uz si chystam citrony
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 09:36 #68593
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

to pixall: mozes nejak popisat ten vas gps/gsm system, kolko to stoji pre jedno auto?

lebo tiez by som bol rad keby sa auta vyuzili efektivne a na pracu najma Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 12:58 #68608
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
kiwi neviem co to stoji ale je to slusny nastroj na zefektivnenie vyjazdov. Dokonca by to malo robit aj nejake stat udaje o jazdach atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
frido13
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 15:58 #68619
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

to PIXALL

tak to GPS/GSM by ma tiež zaujímalo čo kde a za kolko? Wink

dík
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 20:15 #68630
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›no a nie? clovek sa tu spyta na IPTV a pixal ti poradi VLC na pocitaci a ty ze potiahnut koax popri optike, fantazia. Tesim sa ked vam zacne konkurovat Orange Smile, hlavne zom zvedavy ci bude mat Pixal stale take huste reci a bude nasadzovat vsade Wline a pustat TriPlay len do pocitaca Wink


prepac ale ty si dakedy dobry chuj. opytas sa, clovek ti odpovie najlepsie ako vie, naserviruje vysledky svojho snazenia a badania ako na tanieri, a ty niezeby si bol za radu vdacny ale este to opicujes. nikdy som netvrdil ze IPTV v pocitaci je finalne riesenie, ale to je to, co tu dnes mame a co funguje. co ine ti mam poradit, vari to co este nemame? a co keby si nam ty poradil ako robit IPTV? no podme podme pocuvame. plno ludi tu skusa plno rieseni, investuju do toho cas aj peniaze (take hracky vobec nie su zadarmo), skusa sa tu vsetko mozne, od HFC (hybrid fiber coax), cez IPTV na PC, po cinske settopboxy - kazdy ako moze... no ale pre bystricu to nie je dobre... tak sa tu netrtkajme so sprostostami a noze podme sa spytat gyra ako to mame robit, on to vie... ja mam dost inej roboty nez sa jebinkat s IPTV, kludne a s radostou zoberiem ktorekolvek riesenie ktore bude funkcne a cenovo prijatelne. zatial kym taketo riesenie nemam, tak mozem podakovat a vyzdvihnut snahu 421-ky, steveho, bakulu, chalana, a dalsich ktori kazdy kusok po kusku prispievaju informaciami a skusenostami a posuvame sa tak dalej. ked ti nevyhovuje takato dobrovolna vymena nazorov a skusenosti, zaskoc si za nejakym renomovanym dodavatelom, cestou sa stav v banke po nejaky tucny uver, kup si nieco overene, a mas to vybavene, nemusis sa bavit s lemrakmi ktori maju tu drzost nepredlozit ti zadarmo a na pockanie kompletne stoprecentne riesenie....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 20:29 #68631
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

frido13 wrote: ›to PIXALL

tak to GPS/GSM by ma tiež zaujímalo čo kde a za kolko? Wink

dík


nechcete sa radsej spytat gyra? ked je to dobra vec tak to bude vediet lepsie ako ja, a ked je to nanic tak tym vobec nebude stracat cas. a hlavne vysvetli vam to cele v jednej jednoduchej vete.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maxipc
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 20:47 #68633
Basic


Joined: Sep 13, 2003
Posts: 30
Location: Smižany
Skuste mrknut toto... http://e-shop.jablotron.sk/index.php?detailtype=CA-1803BT%20ATHOS&idprodukty=356

Zaujimava prezentacia je tu... http://e-shop.jablotron.sk/download/GSMlinkAthos0207SK.pps

Vie to sledovat kde je auto, kde zastavilo, kadial slo, priemernu rychlost, ...


Last edited by maxipc on 29.09.2008 - 20:50; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 20:48 #68634
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ma to jeden nas klient nasadene u seba vo firme .... spytam sa blizsie a napisem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ping z PC  PostPosted: 29.09.2008 - 21:42 #68636
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Naozaj realne riesenie mi predstavil zemlar, stoji to par korun ak nechces midlware, je lepsie spytat sa jeho, zajtra to bude predstavene na energo stretku v Tatrach. Sme rozhodnuti na 99 percent pre toto riesenie, stream cca 10 kanalov ta vynde 35 tisic - cisto streamery.

Ked som sa ta pixal na polane spytal ci toto ludia chcu povedal si ze hlavne ze mozes ponukat 3 play Wink
http://www.dantech.sk/?products=52&showproduct=156
http://www.alefnula.cz/?pid=465

a mas pravdu amaterimus pre nas uz nie je to prave, ludia uz nechcu nieco co pada castejsie nez Win95.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)