Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 02:39


Slusne znacky kabelaze

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
keo
Post subject: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 09.10.2008 - 21:24 #68959
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

ALL: ake poznate slusne znacky napr. CAT5E kabelaze ?

Zatial som mal skusenosti s Lynx, Solarix, IBM, ktore boli slusne. Tiez na Signamax je vraj slusny. A co ine znacky, aku kabelaz kupujete ? Videl som niekde ponukat kabelaz DATACOM, poznate niekto ake su to kable ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 09.10.2008 - 21:48 #68961
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

keo wrote: ›ALL: ake poznate slusne znacky napr. CAT5E kabelaze ?

Zatial som mal skusenosti s Lynx, Solarix, IBM, ktore boli slusne. Tiez na Signamax je vraj slusny. A co ine znacky, aku kabelaz kupujete ? Videl som niekde ponukat kabelaz DATACOM, poznate niekto ake su to kable ?


Lynx je podla mna velmi dobry... mam natahane kilometre. teraz bezim na Gembird ci ako sa to vola - podobna kvalita.

Datacom som mal. je dost lacny, ale neviem povedat o kvalite vela toho, mal som len 1-2 krabice.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 09.10.2008 - 22:04 #68963
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Na Gembird CAT5E pozor. Ten som pouzival tiez. Do cca 50m som robil spoje, nebol problem. Vtedy som pouzival DROT.
Potom som pouzil Gembird LANKO na na cca 55m spoj. Spoj presiel certifikaciou na gigabit. Lenze akonahle som od zasuvky napojil cca este 3m, tak to bolo OK, ale nad 3m /celkovo okolo 57-58m dlzky trasy uz zacal byt problem/ uz bola certifikacia len na 10mbps /neskusal som to v realnej prevazke, mozno by to nevadilo, ale certifikacia nepresla/. Takze Gembirdu sa odvtedy radsej vyhybam i ked mi na nom do 50m chodi dobre niekolko spojov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 09.10.2008 - 22:20 #68965
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
GEMBIRD nebrat, kvalita je napriklad BELDEN alebo SOLARIX
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 09.10.2008 - 22:31 #68969
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
pouzivame K-Line dort na drevenych 500m bubnoch.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 09.10.2008 - 22:40 #68972
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Tiez som mal Keline a bez problemu alebo aj draku. Jediny raz (1 skatulu) som mal ten tupy Gembird FTP drot a ten mal presne ten problem ze max na 60m.. Osral som ho a ani som ho nevytahoval... Teraz som verny planetu a bez problemu.. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 09.10.2008 - 23:24 #68975
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

sorry za offtopic, ale po kolko tie kable kupujete? potrebujem asi 50km, da sa niekde kupit take mnozstvo za "velkoobchodnu" cenu?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 00:05 #68976
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
kiwi wrote: ›sorry za offtopic, ale po kolko tie kable kupujete? potrebujem asi 50km, da sa niekde kupit take mnozstvo za "velkoobchodnu" cenu?


Da sa.. Smile A este aj s vlastnou potlacou a mozno aj farbou buzirky ak by si scel. Smile Keby nieco napis do PMky.. Smile Nacenim ti to.. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 08:34 #68977
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

A co ten DATACOM ? V cennikoch pisu "kvalitny kabel" - ale spolahlinte sa na to.... Smile

Apropo, co OUTDOOROVE kable UTP, pripadne FTP CAT5E? Chcel by som cast kabelaze tahat po vonkajsej stene budovy /docasny spoj/, ale niekedy sa to hodi aj pre trvale spoje, ak niet inej moznosti.

Su nejake slusne, ale ktore sa daju osadit na koncoch RJ45 koncovkami ?

Nehladam take tie hrube, ktore sa musia ukoncovat v zasuvke, ci patch panelom a nezmestia sa na RJ45 konektor.

Tie K-Line nepoznam. Kde sa distribuuju ?

Pripadne este k tomu outdoor kablu - vsimol som si, ze niektori tahali indoorove kable vonkajskom. Ake s tym mate skusenosti ? Viem, ze co som videl na strechach napr. indoorove hadice, za rok az dva boli na par miestach na prach.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 08:37 #68978
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

ste-ve wrote: ›Tiez som mal Keline a bez problemu alebo aj draku. Jediny raz (1 skatulu) som mal ten tupy Gembird FTP drot a ten mal presne ten problem ze max na 60m.. Osral som ho a ani som ho nevytahoval... Teraz som verny planetu a bez problemu.. Smile


Cize aj Gembird drot ? Tam som nastastie sa vzdy zmestil do cca 50m, ale s lankom som bol dlhsie a to uz bol problem. Myslel som si potom, ze to bol problem lanka, zeby lankove droty mali vacsi utlm. Ale asi to bol/je/ len smejd kabel lanko, ci drot Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 09:19 #68979
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mna by skor zaujimala kvalita kabelaze cat6, cenovy rozdiel medzi cat5e a cat6 nieje az taky velky... a mate vacsiu istotu ze ked natiahnete cat6 kabel ze pojde aspon tak ako cat5e... inak velmi bude zalezat na konektoroch...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 10:04 #68980
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

To by mohla byt zaujimava alternativa. Avsak CAT6 nedrzi vela firiem tak casto skladom Sad Plus ako si clovek moze byt isty, ze tie koncovky nie su tie iste /alebo ich tam predajca neda, ved to vyzera uplne rovnako, neni problem sa popliest.../.

Respektive, ako sa to da zistit, keby to vymenili ? To by uz clovek musel mat vemi slusny merak. Napr. mam CableIQ tester od Fluke, zistim priepustnost pre gigabit/certifikaciu. Ale on pozera spodnu hranicu - cize aj dobry CAT5 alebo CAT5E kabel prejde.

Zatial co som v rychlosti hladal, tak CAT6 koncovky i kabelay DATACOM je dostupna skladom, ale to asi iba vdaka cene. V minulosti, ked som vyberal iba podla ceny /Gembird CAT5E/, uz by som sa chcel radsej tomu vyhnut. Znamy mi tiez tvrdil, ze Gembird je OK a po premerani sa zistilo, ze nad tych 55-60m a viac uz nebol Sad

Mate s DATACOMom niekto skusenosti - ci boli niekde problemy, ci staci na 100m instalacie, ci presiel certifikaciami pri merani ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 10:22 #68981
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
podla mna sa to neda zistit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 11:18 #68982
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Ono sa to tazko vysvetluje ale vyroba kablov nie je uplne o znacke... Kazdy vyrobca si dava vyrabat u dakej fabriky kabel... Ten si testuju a dalej predavaju pod "svojou" znackou. Jedna sa o to ze existuju silny ojebavaci, ktory vyrobia kabel s hrubkou medi 0.4 namiesto 0.5 alebo 0.55 teraz neviem presne ako to je a tvrdia ze to je OK. Toto je dokaz napr kablov gembird.. Preto kazdy, kto bere silne kilometre a plne kontajnery kablov si najprv dlho overuje kvalitu kablov a potom objednavaju vo velkom.. Existuju firmy, ktore v malom kupia kable ktore vychadzaju silno lacno a vidia velku ryzu potom ked to predavaju.... Lenze... Ked im dojde tak zistia ze to nema take parametre ako by mal mat a reklamovat sa to neda lebo tvrdia ze to tak ma byt alebo ked uz napr raz cinanovi zaplatis a je to ojebavac tak sa k reklamacii v zivote nedostanes.. A musis ho tym padom predat... Predsa nebude obchodnik na tom stratovy...
Chcel som tym povedat ze je to jedno aka to je znacka... Dolezite je ci ten kabel a predajca ma daku historiu a neni typu ze za kazdu cenu chce zarobit..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 11:24 #68983
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

ste-ve
Quote: › Chcel som tym povedat ze je to jedno aka to je znacka... Dolezite je ci ten kabel a predajca ma daku historiu a neni typu ze za kazdu cenu chce zarobit..


No, lenze napr. povezme, ze clovek ma dobreho lokalneho dodavatela. Ale ten zase berie z najekeho velkoobchodu a do tych velkoobchodov zase vozia kdejaki dovozcovia. Takze ziadna istota neni...

U konektorov to bude asi podobne. Ved ich tazko identifikovat, cize to moze vyrabat 1-2-3 vyrobcovia.

Pozeram napr. konektory - a skladove znacky ako FULL, DATACOM... Asi prast jak uhod, co si clovek vyberie Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)