Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:53


Opravy fast ethernet kabelaze

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
keo
Post subject: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 15:05 #69282
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Iste sa vam stalo niekedy, ze fast ethernetova kabelaz, napr. CAT5E sa niekde poskodila a bol problem znovu tahat tu istu trasu.

Asi zalezi, kde sa to poskodi. Ak je to pri koncovke a je rezerva kabla, samozrejme najjednoduchsie odcviknut a nakrimpovan novy.

Ak vsak chyba nejaky ten meter, tak celkom lahke moze byt odcviknut kabel, nakrimpovat koncovku a nadpojit to RJ45 spojkou.
Napr. nieco taketo:
http://www.alza.sk/spojka-utp-mezi-dva-d40044.htm

Ak to ide vonkajskom, je mozne to obalit napr. samolepiacou vulkanizacnou paskou.

Alebo je vhodnejsie pouzit spojovaci box ?
http://www.atcomp.sk/zbozi/spojovaci-bo ... ?p=z:95862

Ten je vacsi, tiez by sa dal obalit vulkanizacnou paskou.

Niekto to vraj riesi tak, ze kable spoji spajkovackou, vraj je to lepsie. Avsak vzhladom na pouzitie cinu/pajky s roznym obsahom kovov - dost pochybujem o ich prenosovych vlastnostiach. Skusali ste niekto take nieco premerat certifikacnym merakom ? Je to ozaj lepsie spojit ?

Na druhu stranu vsak, ked sa drotiky zakrutia do seba a potom spoja cinom, rozmyslam, ze v takej zasuvke sa jedna len o dotykove vedenie, cize mozno by bolo nieco na tom pravdy.

Rozmyslal som, ze take spajanie kabla by mohlo nastat niekde v nepristupnej oblasti, kde neni elektrika. Pouzivate potom nejake plynove spajkovacky, alebo nieco na baterky ?

Rozmyslal som o plynovej spajkovacke, ale nemam k plynu velku doveru, kde vsade sa to bude skladovat.

Zatial som nasiel nejaku takuto bateriovu spajkovacku
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=647& ... icle=32891
http://www.sos.sk/?str=371&artnum=61347

Pisu, ze je to na 3xAA baterie a cca 120 spojov. Co by na nejake behanie a pajkovanie niekde na streche, ci v oblasti bez elektriky hadam stacilo na spojenie RJ45 kablikov.

Ake mate skusenosti so spajanim kabelaze a naslednou prevadzkou, stabilitou ? Viem, ze to neni "to prave orechove" pre siet, ale niekedy to moze byt to mensie zlo... Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 15:52 #69283
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

plynovu spajkovacku ti mozem len a len odporucit. pracuje sa s tym perfektne. Problem je len ked je viac veterne, je to problem zapalit.. ale ked si ju zapalis napr vo vnutry a vybehnes von tak pohoda... co sa tyka ochladzovania hrotu vo vetre, je pri vsetkych typoch pajkovaciek rovnaky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 16:40 #69285
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Ano, plynova spajkovacka je celkom dobra pomocka. Len sa obavam toho, ze to nemam kde skladovat a tam, kde by som to skladoval by to nebolo vhodne z protipoziarneho hladiska Smile Plus zabudnut nieco take niekde v aute v lete, ci niekde polozene na streche, ked tam prazi slnko, to je koledovat si o maler. A tak vzhladom na tieto skutocnosti, by celkom bodlo, keby bola taka bateriova pajkovacka - ak to bude stihat, tak ako to popisuju. Ak by mal niekto s touto, ci nejakou podobnou elektrickou skusenosti - rad by som sa ho opytal na jeho vyhrady k nej.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 17:09 #69286
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
pouzi ten box, naco to spajkovat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 17:13 #69288
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to keo > v spajkovacke mas trochu viac plynu ako v beznom zapalovaci, pri tom mas ale hrubsie steny nadobky.. plynovky pouzivame viacej ako rok a taketo problemy sme nemali.. sem tam, mi uz aj padla priamo na nadobu a pohoda.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 17:43 #69289
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
aj ja sa priklanam k boxom. pouzivam ich dost casto a ziaden problem. Cinovy spoj sa ti v plyvom striedania tepla, mrazu, vlhkosti ... casom rozpadne.Spajkovacku plynovu pouzivam uz asi 12 rokov a poslednych asi 6 rokov Portasol. http://www.tme.eu/gas-soldering-iron-professional/arts/en/b04/portapro__2.html
Mal som rozne druhy a typy ale toto je proste pecka. na jedno naplnenie mozes robit aj 2 hodiny v kuse. ja to plnim priblizne raz za mesiac.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 17:51 #69291
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Ja pouzivam gelove Scotchlok svorky, niekde mam 120m a bez prob viem prenasat 50-60Mbit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 19:50 #69294
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Box je dobry, ale nie vzdy je vhodne ho pouzit. Napr. ak je niekde spoj, co je preruseny na mieste, kde by musel povedzme visiet volne, alebo clovek nechce, aby to bolo prilis viditelne.

Myslim, ze ked sa zapletu do seba droty a to cele sa pocinuje, plus kazdy z nich sa oblepi vulkanizacnou paskou plus naviac vsetky spolu, tak rozpadnutie hrozit nemusi.

Plynovej spajkovacke sa v zasade nebranim, ale ako som hovoril mam problem so skladovanim plynu - nielen naplne, ale aj nahradnych naplni - tak aby som ich mal dostupne, ked to treba. Nechcem napr. pri poziari riskovat, ze vdaka plynu to rozmeta este viac. Nechavat to v serverovni, nie je prilis bezpecne Smile

Vyhodou tej malickej elektrickej pajkovacky je, ze raz za dlhy cas, co by som nieco take potreboval prepajkovat, stacilo by tam vlozit nabite baterky, clovek by to kludne mohol nechat v lete v rozhorucenom aute, kde prazi na to slnko atd. Preto sa pytam, ci ma niekto skusenosti s prenosnou el. spajkovackou na baterky....

yeager
gelove svorky ? Nepouziva sa to na optiku.....?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 20:06 #69295
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
nosim to stale v aute v kufri medzi naradim . a mam tam aj napln do zapalovaca cim tu pajku plnim a je to stale na slnku aj cez leto. teplota 50-70 jej vobec nerobi problem.neriesim problem ked treba pajkovat aj o pol noci, nemusim zhanat baterky. za tie roky skusenosti mozem povedat ze nic lepsie som nemal. howk Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Marek19
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 20:10 #69296
Basic


Joined: Jún 21, 2004
Posts: 19

keo: gelove spojky myslel take ako pouzivaju telekomunikacie na spajanie kablov je to nieco taketo :
http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/Telecom/Home/Products/Products/?PC_7_RJH9U5230GE3E02LECIE20O4M7_nid=NZW3RHPDRDbeDP16W8FB2Ngl je v tom gel a ked to stlacis tak sa to zareze do kabla a ten gel chrani spoj... je to dobre, pouzivame to aj na spajanie poskodenych kablov....alebo potom taky ten krimplovaci box ako si pisal... Letovat nikdy.... raz zme to skusali a potom ten kabel nepresiel certifikaciou na 100Mbit a to mal asi 50m... Potom ked sme boli na certifikovanom skoleni Molex tak chlap vravel ze tieto kable by sa mali spajat len rezanym spojom tj. konektor, ten box alebo zasuvka... Letovanie ma obrovsky prechodovy odpor....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 20:19 #69297
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Hmm, tie spojky su zaujimave. Da sa to v SK niekde kupit ?

Tu myslienku pajkovat to mi vnuklo, ked som videl u jedneho velkeho SK providera, ze to tak chceli robit, ze vraj to maju vyskusane... Dost som o to pochyboval, ale potom som si povedal, ze predsa zasuvky su dotykove a vedu bez problemov spoj, tak tak budu kabliky zakrutene do seba, tak ten cin spoji hadam iba povrch a nebude plnit funkciu vodica, zeby zhorsil parametre. Ale asi prva uvaha, bola spravna Smile
Takze to by mi bola zbytocna aj ta prenosna spajkovacka Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 20:19 #69298
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
no nejde ani tak o prechodovy odpor, ale nedodrzis na spoji impedanciu , pri tych frekvenciach cca 66Mhz ( 100Mb ) vznikaju na spojoch odrazy , deformuje sa signal a cela komunikacia ide do dzusu.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Marek19
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 21:27 #69299
Basic


Joined: Jún 21, 2004
Posts: 19

keo wrote: ›Hmm, tie spojky su zaujimave. Da sa to v SK niekde kupit ?


urcite ano... my sme to kupovali na infocentre T-comu vzdy to bola sranda tej babe vysvetlit co chceme a vzdy to nasla...neviem ako teraz... a potom normalne v predajni z elektronickymi suciastkami...skus sos, gme...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 23.10.2008 - 21:36 #69300
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
neviem ci to ma sos, ale TME urcite http://www.tme.eu/sk/katalog/artykuly.phtml?search=UY2&idp=1#id_category%3D100043%26%26page%3D2%2C20%26page%3D3%2C20
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Opravy fast ethernet kabelaze  PostPosted: 24.10.2008 - 00:47 #69305
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

keo wrote: ›
Ak vsak chyba nejaky ten meter, tak celkom lahke moze byt odcviknut kabel, nakrimpovat koncovku a nadpojit to RJ45 spojkou.
Napr. nieco taketo:
http://www.alza.sk/spojka-utp-mezi-dva-d40044.htm

Ak to ide vonkajskom, je mozne to obalit napr. samolepiacou vulkanizacnou paskou.

Alebo je vhodnejsie pouzit spojovaci box ?
http://www.atcomp.sk/zbozi/spojovaci-bo ... ?p=z:95862

Ten je vacsi, tiez by sa dal obalit vulkanizacnou paskou.


tie prve spojky ti poprve zozeniem za lepsiu cenu (asi polovicnu) a podruhe su naprd, ked tuzis po poruchach, pouzi ich vsade kde sa da. Smile konektor tam nedolieha, da sa tomu pomoct, ale neodporucam.

ovela lepsie je pouzit spojovaci box kde sa kabel zarezava, to je neporovnatelne.

co sa tyka vulkanizovania spojok a spojovacich boxov, v historii firmy sa take spravilo tusim 3x, z toho v 3 pripadoch po roku nasiel technik pod vulkanizackou nadherny exemplar elektrolyzy. do klasickeho indooroveho kabla sa voda dostane nech clovek robi co robi, a v spojke je potom pod vulkanizackou male jazierko. minule bol kolega pri kabli ktory ide asi 20 metrov po streche v chranicke, na kazdom konci ide asi meter dohora a potom cez prechodku do zariadenia, ten kabel tam nie je ani rok a vylievala sa z neho voda. myslim ze je to dobry dovod na to aby sa v outdoore pouzivali outdoorove kable.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)