Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 23:34


Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
rado3105
Post subject: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 05.11.2008 - 13:34 #69852
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Vcera som sa cely vecer drbal so zistenim co sa deje. Mikrotik bol nepristupny podobne ja polovica siete co isla cez neho. Procesor sa loadoval na 100% bol nepristupny, proste nedalo sa s mikrotikom nic robit. Dnes som kupil novy, vymenil, obnovil zalohu. V pohode zapol som wifi kartu a zacalo to. Tak ma napadlo ze to moze byt jedine v klientovi, vsetkych som zakazal a postupne som povoloval po jednom klientovi pricom som sa dival na procesor. Pri povoleni jedneho mi to zacalo blbnut tak som mu hned zakazal pristup, este som u neho nebol ale dnes tam planujem ist. Zaujimave je ze toje klient ktory ma najlepsi signal. Ze by to bol nejaky jeho utok na moju siet(vela poziadaviek, co mikrotik nezvlada)? Neveim si to vysvetlit, vedeli by ste ma nakopnut, cim to moze byt sposobene? Stretli ste sa s niecim podobnym?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 05.11.2008 - 13:48 #69864
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
torch si pozeral?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 05.11.2008 - 14:13 #69865
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Mal som nedavno podobny problem, robi to pocet connections . Ma pusteny nejaky mikrotorrent , nema obmedzeny upload a huli ti vsetko . Skus mu dohovorit nech si to obmedzi (u mna to zabralo) alebo ho ries ako samostatne SQ a zniz mu upload ako sa len da . Akonahle tam dosiahne 1500 connections, AP sa ti posklada.... To iste robi aj W4000.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 05.11.2008 - 14:37 #69869
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

torch vo wirelless registration po kliknuti pravym na daneho klienta nenabehne, jednak asi koli tomu pretazeniu, druha vec ked dam ip ap neukazuje v torch komunikaciu, musi byt konkretna ip. Skusal som aj danu mac dat do firewallu povolit to a logovat ale nic to neukazalo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 05.11.2008 - 21:46 #69905
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

m-tec wrote: ›Mal som nedavno podobny problem, robi to pocet connections . Ma pusteny nejaky mikrotorrent , nema obmedzeny upload a huli ti vsetko . Skus mu dohovorit nech si to obmedzi (u mna to zabralo) alebo ho ries ako samostatne SQ a zniz mu upload ako sa len da . Akonahle tam dosiahne 1500 connections, AP sa ti posklada.... To iste robi aj W4000.


ale neeee... w4000 zvlada vyse 12tisic spojeni a da sa tam zalimitovat pocet spojeni per user.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 05.11.2008 - 21:55 #69907
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
urob to cez konzolu nie cez winbox...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 05.11.2008 - 22:02 #69908
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Skus mu resetnut a nastavit klienta, pripadne vymenit ... ak to pomoze tak je mozne ze podobny problem uz nebudes mat niekolko rokov Smile Existuju stavy kedy zariadenie reaguje na kazdu komunikaciu ... vysledok je myslim jasny Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 06.11.2008 - 13:59 #69965
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ako cez konzolu? /tool/torch
potom pyta interface, ale nie je moznost zvolit klienta, a ukazuje tam len prenesene pakety, nic viac
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wsk
Post subject: RE: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 06.11.2008 - 16:58 #69970
Basic


Joined: Mar 17, 2006
Posts: 312

na mikrotiku sa neda najako nastavit max. pocet spojeni na usera? Na w4000g som tu funkciu pouzival, ale teraz uz mam vacsinou len RB-cka. Ma to vobec zmysel obmedzovat? Ci len riesit dodatocne problemovych userov?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Pri povoleni jedneho konkretneho wifi klienta load 100%  PostPosted: 06.11.2008 - 18:52 #69976
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

da sa.. hodis do firewallu jedno filter pravidlo a mas vystarane
Code: › chain=forward action=drop protocol=tcp connection-limit=pocet_spojeni_per_user,32
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)