Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 02:32


Spoj 1.2km, ake anteny?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
edusko
Post subject: RE: Spoj 1.2km, ake anteny?  PostPosted: 28.12.2008 - 16:25 #71959
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ja pouzivam pre kientov tieto su dost smerove http://www.pentask.sk/?cls=stoitem&stiid=22662
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Spoj 1.2km, ake anteny?  PostPosted: 28.12.2008 - 16:44 #71960
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
421 wrote: ›chalan v prvom rade nikto ti nebude prezradzat knowhow kym sa nezucastnis aspon jedneho skfree stretka, tam sa dozvies v dvovernom rozhovore co to je velky LOGO


v dovernom rozhovore s kym ako? staci prist na skfree ozrat sa s vami a uz sme kamarati a vsetko si budeme vraviet? kebyze sem nechodim 5rokov tak nepoviem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Spoj 1.2km, ake anteny?  PostPosted: 28.12.2008 - 20:24 #71963
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no chalanisko ty si tazky pripad, teba si budeme musiet zobrat do parady viaceri dufam, ze gyro pomoze.....co sa tyka ozrat sa a pod...tak to si dost mimo. Ja nepijem a na stretnuti skfree som ani nepil, tvoje subjektivne nazory zverejnovane tu vo fore skodia vsetkym ludom zaoberajucim sa internetom, pretoze nas tu stavas do pozicie nejakych ozranov alebo.... zamysli sa najprv a az potom pis do fora.... skus sa teda prebrat z melancholie bratislavskeho providera a skus ist autom aj za taku tabulu, ze blava a napis je preciarknuty to preto, aby si videl aj nieco viac.... a teraz este k tomu co si budeme vraviet a co nie, tazko diskutovat s niekym, kto nechape srandu a vtip, to sa potom tazko sem pise....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: re  PostPosted: 29.12.2008 - 11:22 #71979
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Na niektorych klientoch planujem pouzit(skusit, este som nemal tu moznost nano). Ale AP a posledneho klienta potrebujem urobit cez MK, preto lebo tam potrebujem zariadenie na dve mini-pci wifi karty.
Z toho co tu pocuvam a sledujem vyzera ze dobru radu sa asi nedozviem. Viem ze super anteny robi napr. Admi.cz(skeptik), dobre su elboxrf. S tymito antenami mam skusenosti v 2.4GHz dobre, podobne aj s CSAT(ale teraz pozorujem na jednej antene, asi koli mrazu, je to sito 22dB, problemy s CCQ, ktore je niekedy a vzdy pred zimou neslo pod 90% a teraz klesa aj na 20%, ale neviem ci to je antenou, na jednej strane je cm9 na druhej r52).
S tymi maxlink ako vyrobcom anten mam velmi zle skusenosti pre pasmo 2.4GHz.
DComy som tiez pocul ze su dobre, ale akosi sa nikto nevyjadril tak to bude asi pravda:D.
Taktiez dobre anteny su MARS, ale relativne drahe. I ked vynikajuci napad v jednej antene su dve polarizacie(2konektory), teraz neviem ci budu moct bezat na dvoch roznych kanaloch ale asi hej.
http://www.interprojekt.com.pl/mars-maw ... p-455.html
planujem ist pozriet do Polska, krasny vyber vyrobkov:
http://www.interprojekt.com.pl/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Spoj 1.2km, ake anteny?  PostPosted: 29.12.2008 - 16:28 #71988
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Uz nespekulujte, normalne tam daj nejaky 20-22dB panel a hotovo. Je jedno od akeho vyrobcu. 1,2 km je nic. Keby to slo na 5-20km tak ma vyznam spekulovat nad kvalitou parabol.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Spoj 1.2km, ake anteny?  PostPosted: 29.12.2008 - 16:49 #71991
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
na 1,2 km davate paraboly ? Very Happy sak spoj na nanach ide 33 mbit Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Spoj 1.2km, ake anteny?  PostPosted: 29.12.2008 - 16:55 #71993
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Tak veru tie nana chodia neuviretelne dobre, takze pixall navrhol najlepsie riesenie...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Spoj 1.2km, ake anteny?  PostPosted: 29.12.2008 - 18:57 #71998
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
neverim ze by bolo nano lepsie ako MK s r52 musi to byt take iste ak nie horsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Spoj 1.2km, ake anteny?  PostPosted: 29.12.2008 - 19:02 #71999
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
421 wrote: ›no chalanisko ty si tazky pripad, teba si budeme musiet zobrat do parady viaceri dufam, ze gyro pomoze.....co sa tyka ozrat sa a pod...tak to si dost mimo. Ja nepijem a na stretnuti skfree som ani nepil, tvoje subjektivne nazory zverejnovane tu vo fore skodia vsetkym ludom zaoberajucim sa internetom, pretoze nas tu stavas do pozicie nejakych ozranov alebo.... zamysli sa najprv a az potom pis do fora.... skus sa teda prebrat z melancholie bratislavskeho providera a skus ist autom aj za taku tabulu, ze blava a napis je preciarknuty to preto, aby si videl aj nieco viac.... a teraz este k tomu co si budeme vraviet a co nie, tazko diskutovat s niekym, kto nechape srandu a vtip, to sa potom tazko sem pise....


nepoznam ta takze neviem presne kedy srandujes a kedy nie... ja som tiez abstinent, okrem toho bratislavu nemam rad ale hlavne kvoli tym co sa sem stahuju z hoc akych prdeli a chodia sem robit machrov a developery pre nich stavaju hniezdocka. osobne sa mi paci okolie banskej bystrice, martina a ziliny, tam mam aj rodinu a chodievam tam na dovolenku v lete. to ze som nebol na skfree stretku neznamena ze nemam on zaujem alebo ze som lenivy... proste niekedy to nejde a nie kvoli tomu zeby som nemal cas alebo co...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: re  PostPosted: 30.12.2008 - 00:08 #72007
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›Na niektorych klientoch planujem pouzit(skusit, este som nemal tu moznost nano). Ale AP a posledneho klienta potrebujem urobit cez MK, preto lebo tam potrebujem zariadenie na dve mini-pci wifi karty.


prepana a preco na mikrotku? nepoznam ziadny dovod kvoli ktoremu by som musel dat niekde mk, vysvetlis?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: re  PostPosted: 30.12.2008 - 06:01 #72011
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
pixall wrote: ›
rado3105 wrote: ›Na niektorych klientoch planujem pouzit(skusit, este som nemal tu moznost nano). Ale AP a posledneho klienta potrebujem urobit cez MK, preto lebo tam potrebujem zariadenie na dve mini-pci wifi karty.


prepana a preco na mikrotku? nepoznam ziadny dovod kvoli ktoremu by som musel dat niekde mk, vysvetlis?


Ved to tu pise kvoli comu. Ked zratas cenu RB433+2xminiPCI napr.R52 tak je to lepsie ako 2x napr.Ovis5000 alebo ine jednoucelove boxy. Druha vec je ze s tym treba vediet aj robit. Ono sa zda ze to je len klikacka ale na spravne nastavenie to treba poznat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: re  PostPosted: 30.12.2008 - 08:16 #72016
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

MK pre moznost pouzitia mini-pci kariet a ich nasledne vymeny ....v pripade pokazenia routerboardu. Mam doma par rb532, ktore som zohnal za par supiek, dalsi dovod. Vynikajuca moznost konfiguracie, spravy.... Moznost pouzit viac karticiek v jednom routerboarde.....Overena kvalita a spolahlivost
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: re  PostPosted: 30.12.2008 - 09:49 #72023
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
pixall wrote: ›
rado3105 wrote: ›Na niektorych klientoch planujem pouzit(skusit, este som nemal tu moznost nano). Ale AP a posledneho klienta potrebujem urobit cez MK, preto lebo tam potrebujem zariadenie na dve mini-pci wifi karty.


prepana a preco na mikrotku? nepoznam ziadny dovod kvoli ktoremu by som musel dat niekde mk, vysvetlis?


ja zas nevidim dovod nasadzovat hracky typu nanostation ak mozem mat nieco lepsie mozno drahsie ale zas si tam viem spravit skoro vsetko co potrebujem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)