Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:50


antena za okno

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
menge
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 05.02.2009 - 08:54 #73359
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
lubosk wrote: ›Nj 40mm priraz by som riesil s korunovou chladenou frezou.


No zavisi do akej hrubej steny. navrtas 4 diery 10-kou, prehodis sekac a 40-ku mas za ten moment. treba mat ale dobru vrtacku
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 05.02.2009 - 11:10 #73367
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
10mm diera kvoli sma-rp konektoru ktory cez mensiu dieru nepreleze a za okno davame len anteny a koax dnu do bytu, naco riesit ip55skrine a nepohodlne servisovanie za oknom...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 05.02.2009 - 11:15 #73368
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

menge wrote: ›
lubosk wrote: ›Nj 40mm priraz by som riesil s korunovou chladenou frezou.


No zavisi do akej hrubej steny. navrtas 4 diery 10-kou, prehodis sekac a 40-ku mas za ten moment. treba mat ale dobru vrtacku

No do komunistickeho cinzaku by som nechcel sekat sekacom. Laughing Ani cez tu najtensiu priecku .
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 05.02.2009 - 11:16 #73369
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Chalan wrote: ›10mm diera kvoli sma-rp konektoru ktory cez mensiu dieru nepreleze a za okno davame len anteny a koax dnu do bytu, naco riesit ip55skrine a nepohodlne servisovanie za oknom...

Tak tak 10mm je minimum na sma konektor Smile Niekedy som skusal 8 kou do betonu to este ako tak slo ked si viac krat presiel vrtakom ale nasledne ked domaci nieco prekladali tak chceli cez tu 8 ku pretiahnut kabel von a konektor ostal v ten diere Laughing
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 05.02.2009 - 11:26 #73372
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

tak to hej.. sma len cez 10mm.. mam aj ja par takych instalacii
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 05.02.2009 - 11:38 #73374
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
a čo tak naletovať to smačko priamo na mieste a cezstenu pchať len koax ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 05.02.2009 - 12:48 #73379
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

aj to som skusal, ale akonahle chceli domaci daco presuvat, tak ten konektor urvali kedze nesiel pretiahnut cez dieru... Smile
ideal je dat vsetko vonku a dnu to zakoncit zasuvkou resp PoEckovym splitrom.. to si potom mozu vsetko presuvat jak chcu, len si kupia(spravia) potrebne dlhy UTPckovy kabel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 05.02.2009 - 13:58 #73380
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
lubosk wrote: ›No do komunistickeho cinzaku by som nechcel sekat sekacom. Laughing Ani cez tu najtensiu priecku .


no robil som prierazy v BR asi na 5 ks klimatizacii na panelakoch a nebol to poctivy beton. ako keby to bolo miesane so skvarou alebo co. bolo to skor cierne ako sede, ale islo to celkom v pohode.

no ale to uz je trochu off-topic Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 06.02.2009 - 00:25 #73393
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ten napad zo zasuvkou je inteligentny, ma moje sympatie a JOFO pochvalu za seriozne riesenie Smile

i ked pravda je, ze takto som sa nad tym nikdy nezamyslal, naopak uz roky trpim akousi fixnou ideou, ze bud skablovat cely barak a pripajat vsetkych na _KVALITNU_ a LACNU linku, alebo uplne kaslat na to a nemotat sa tam s antenami a wifickami a nestracat zbytocne cas.. len parkrat som spravil opak (kamarati, znami, ukecavacky, atd) a vzdy som to olutoval. naklady na privedenie linky do baraku su zhruba rovnake, ci sa to robi pre jedneho alebo pre dvadsiatich (antena+zariadenie, pripadne nejaky opticky alebo metalicky kabel, uz kde ako). a ak uz je jedno zariadenie v spolocnych priestoroch, je otazka par korun (menej nez 10 eur) pripojit dalsieho uacstnika. a najlepsie je pripojit vsetkych. 10eurovy ethernet dava hustych a spolahlivych 100 megabit za kazdych okolnosti, kdezto 100eurove wifi je premenlivych a kazivych plusminus 20-100x menej. akekolvek wifi na pripojenie ucastnika v bloku je kvoli moznostiam a cene inych technologii v kratkom horizonte odsudene na demontaz. zbytocna robota. nerobime to, radsej ziaden zakaznik v bloku jak jeden s antenou na okne.

a naopak, ked uz, tak spolocna kablovacka a poriadna a nekompromisna, od hora az dole, ziadne neskorsie dolepovacky, prideme a prevrtame za 2 dni barak od strechy po pivnicu, vlastny istic, vlastny rack, seriozna praca aby nebolo 10 rokov treba nic cvakat alebo prerabat. a hoci je zriadenie zadarmo, tak do kazdeho bytu za prieraz ucastnicka zasuvka. ked sa to spravi takto tak zakaznici sami od seba pribudaju (spokojnost najlepsia reklama) a naklady na pripojenie dalsieho aj na prevadzku sa dramaticky znizuju. kdezto na wifi sa s pribudajucimi ucastnikmi kvalita znizuje, naklady na servis stupaju, a ludia brblaju a odchadzaju ku konkurencii. su to smutne konce, ked niekde ostavaju pripojeni len posledni zufalci a clovek len so zmiesanymi pocitmi lutuje tu namahu aj neuspech ako taky, a zaroven trochu tuzobne ocakava vykupenie vo forme vypovede, lebo investovat sa neoplati a opravy su len zufalym a ekonomicky nenavratnym pokusom o predlzenie smrtelnej agonie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: antena za okno  PostPosted: 06.02.2009 - 10:39 #73406
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

v tomto mas asi pravdu.. myslel som to skor ako ideu pripajania vseobecne.. ja osobne mam mozno 5-6 bytovych zakaznikov kedze posobim na vidieku.. a k nim sa mi neoplati riesit kable po baraku, ktory ma dokopy 6 bytov aj to v 4 byvaju dochodcovia co nemaju ani pocitac Smile
takymto sposobom riesim poslednu dobu nove pripojky a ked sa niekde vyskytne nejaka porucha tak ked uz som u zakaznika, tak mu to rovno precvaknem a dam zasuvku ak ju este nema a mam s nim uz pokoj, lebo tam nemusim chodit ked si zmysli ze presunie pocitac do opacneho roha alebo do vedlajsej izby.. kupi si kabel a zapoji si to kde len chce... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)