Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:57


RB1000 - vsetko o nom

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 6 < 123456 >
Author Message
JOFO
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 09:49 #73576
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

ja mam na 2,4ke zopar zakaznikov ktori spravia mesacne 120-160GB.. podotykam ze uz s uplatnovanim FUP v spicke po 1GB idu na 512k a do jednej agregacnej skupiny s kapacitou 1M
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 10:01 #73581
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
vratme sa k shapingu, dnes nahadzujeme NetBSD tak drzte palce.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 10:07 #73582
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
jasne ze drzim palce hadam zreferujes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 10:13 #73583
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

gyro wrote: ›vratme sa k shapingu, dnes nahadzujeme NetBSD tak drzte palce.


som zvedavy na toto... este som to ani nepocul. daj vediet rozdiel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 11:07 #73587
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ked som ronbil v TESCO stores a.s. spravcu siete tak sme tam mali nejake veci na tomto nasadene no potom dobiesli masinu s WIN serverom nasledne dalsiu masinu s s neviem uz cim a nakoniec z jedneho serveru som mal v serverovni 7 masin
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 11:36 #73589
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

aman,
no ty si pekny sponzor, mat take limity.

dolezite je to, ze aku linku ludom das taku si rozoberu.

treba ludi naucit (hlavne stahovacov) aby stahovali vacsie veci pkne mimo spicky....

ale zalezi od toho ake mas ap, kolko tam ludi nacvaknutych, aky uplink, kolko platia a podobne......

verim pixalovi, ze ked sa to dobre nastavi a ludia sa vyzcivia tak ti staci ovela mensia linka...

uz sa mi nechce pisat. idem na obed Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 12:43 #73592
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

kubiik wrote: ›aman,
no ty si pekny sponzor, mat take limity.


Very Happy Very Happy Very Happy snazim sa davat ludom to co si zakupili. dnes kazdy napise ze predava casovo a datovo a nijako neobmedzeny internet, ale ked to tak vezmes, tak kazdy z nas nieco obmedzuje - uz len samotne fup je tomu prikladom. lebo hociako to vezmes, aj toto je urcite obmedzenie.
kopa ludi (vratane mna) obmedzuje pocet spojeni, znizi prioritu p2p bordelu (vratane mna) a aj toto je samozrejme urcite obmedzenie... je mi ale jasne ze je to mensie zlo, aby sa vyhovelo vacsine ludi.

ale najviac sa mi paci reklama niektorych firiem, napriklad aj t-comu.
napriklad maju 4 programy na dsl (priblizne ceny a rychlosti):
2 mbit (2gb datove obmedzenie) - 400 sk
2 mbit - 600 sk
3 mbit - 800 sk
12 mbit - 1200 sk

a na letak napisu:

rychlost do 12 mbit / cena uz od 400 Sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 12:47 #73593
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

cobain wrote: ›ano v tomto ma pixall pravdu.
ale co povazujete za spravne fup?


spravne FUP je podla mna take, kde bude v prospech vacsiny na ukor mensiny.

u mna je to stale o statistikach. ked zoberiem rozpis mesacnej spotreby pre vsetkych userov a odseknem horny extrem a dolny extrem (cca 5% userov s minimalnym a maximalnym prenosom) tak mi vychadza priemerna spotreba na usera - pani podrzte sa - plusminus 1500 MB _MESACNE_.

nase pausaly a FUPko je potom nastavene tak, ze najlacnejsi pausal urceny len na sporadicke pouzitie (charita) ma FUP momentlane tusim 2GB mesacne, dalsi tusim 6 GB, dalsi 20 GB, mozno tak nejak, nedrzim v hlave. vseobecne deklarujeme a aj plnime to, ze FUP prehodnocujeme podla skutocnej spotreby uzivatelov. ako vidite davame do pausalu mnohonasobne viac nez je fakt priemer. obmedzenia FUPka sa potom normalnych beznych userov (ktori tvoria drvivu vacsinu) vobec nedotknu.

nase FUPko funguje tak, ze za normlanych okolnosti (kym ho nepresiahnes) ma P2P nizsiu prioritu nez normal, naopak burst, ACK, ssh, voip, ma prioritu vyssiu nez normal, ostatok pada do toho normalu.
po prekroceni FUPka ide do nizsej priority cely user.
v praxi ma pred FUPkom cely den rychlost cca 90-100% maxima. po FUPku v spicke pada tak na 60%, v noci ide 100%. tieto percenta nie su niekde natvrdo nastavene, je to dane vytazenim linky ale takto sa to pohybuje v praxi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 12:59 #73594
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

1500 mb mesacne... asi sa zacnem zivit niecim inym. u mna je to je na kablovej siet zhruba 10 gb mesacne. to ratam aj netahacov a aj tahacov.
zhruba kazdy 10 clovek stiahne mesacne cez 100 gb.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 13:06 #73595
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

prepac Aman, nechcel som ta demotivovat ani nic take.. ak ta to v tomto stave naozaj ZIVI takto robis dobre a moje kecy mozes brat ako len informaciu pre porovnanie, nic viac nic menej.. len si myslim ze ked clovek chce naozaj splnit svojmi zakaznikom to, co im konkurencia len slubuje, tak ho to nemoze zivit, ale bude ho to naopak vyciciavat, lebo len nakup linky bude vyssi nez trzby.

Aman wrote: › Very Happy Very Happy Very Happy snazim sa davat ludom to co si zakupili. dnes kazdy napise ze predava casovo a datovo a nijako neobmedzeny internet, ale ked to tak vezmes, tak kazdy z nas nieco obmedzuje - uz len samotne fup je tomu prikladom. lebo hociako to vezmes, aj toto je urcite obmedzenie.


ty rozmyslas ako zakaznik, nie ako provider Smile to je dobra cesta ako sa rozdat vsetkym a sam odist s holym zadkom Smile odporucam zhliadnut Zeitgeist alebo niektore ine nie mainstreamove informacie tykajuce sa sucasnej ekonomiky - ta je totiz priamo nastavena k tomu aby hnala ludi do silnej konkurencie (a korupcie) a nutila ich robit v zaujme vlastneho prezitia mnohe skarede veci. reklama musi vyzdvihnut klady a zamlcat zapory. ked to takto nerobis, zhynies. prevalcuju ta ti, co to tak robia. je to hnusne no nikto z nas sam o sebe celosvetovu ekonomiku a jej principy neotoci. a ani ked by sme sa cele skfree spojili a stokrat znasobili. kto cura proti vetru, ten ocura v prvom rade seba, nech by sa kolkokolvek bil do hrude za toto svoje hrdinstvo.

davat kazdemu vzdy maximum napisane v cenniku, ked pritom velkoobchodna cena je 10-20-50 nasobok maloobchodnej, je NEMOZNE. ked cas od casu dostaneme complain ze "tvrdite ze vas internet je neobmedzeny a pritom mate FUP" tak odporucame precitat si co tvrdime - tvrdime ze je CASOVO a DATOVO neobmedzeny. aj ked prekrocis FUP, mozes byt stale na nete 24 hodin denne, a mozes tahat dalsie data bez priplatku alebo bez toho aby sme ta vypli. nas internet naozaj je casovo a datovo neobmedzeny. po FUPku akurat rychlost uz nie je garantovana. no ked chces aj garantovanu rychlost, kup si garantovanu linku, nechasapaci, aj take mame, megabit za 7tisic + DPH.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 15:00 #73596
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

pixall wrote: ›prepac Aman, nechcel som ta demotivovat ani nic take.. ak ta to v tomto stave naozaj ZIVI takto robis dobre a moje kecy mozes brat ako len informaciu pre porovnanie, nic viac nic menej.. len si myslim ze ked clovek chce naozaj splnit svojmi zakaznikom to, co im konkurencia len slubuje, tak ho to nemoze zivit, ale bude ho to naopak vyciciavat, lebo len nakup linky bude vyssi nez trzby.

Aman wrote: › Very Happy Very Happy Very Happy snazim sa davat ludom to co si zakupili. dnes kazdy napise ze predava casovo a datovo a nijako neobmedzeny internet, ale ked to tak vezmes, tak kazdy z nas nieco obmedzuje - uz len samotne fup je tomu prikladom. lebo hociako to vezmes, aj toto je urcite obmedzenie.


ty rozmyslas ako zakaznik, nie ako provider Smile to je dobra cesta ako sa rozdat vsetkym a sam odist s holym zadkom Smile odporucam zhliadnut Zeitgeist alebo niektore ine nie mainstreamove informacie tykajuce sa sucasnej ekonomiky - ta je totiz priamo nastavena k tomu aby hnala ludi do silnej konkurencie (a korupcie) a nutila ich robit v zaujme vlastneho prezitia mnohe skarede veci. reklama musi vyzdvihnut klady a zamlcat zapory. ked to takto nerobis, zhynies. prevalcuju ta ti, co to tak robia. je to hnusne no nikto z nas sam o sebe celosvetovu ekonomiku a jej principy neotoci. a ani ked by sme sa cele skfree spojili a stokrat znasobili. kto cura proti vetru, ten ocura v prvom rade seba, nech by sa kolkokolvek bil do hrude za toto svoje hrdinstvo.

davat kazdemu vzdy maximum napisane v cenniku, ked pritom velkoobchodna cena je 10-20-50 nasobok maloobchodnej, je NEMOZNE. ked cas od casu dostaneme complain ze "tvrdite ze vas internet je neobmedzeny a pritom mate FUP" tak odporucame precitat si co tvrdime - tvrdime ze je CASOVO a DATOVO neobmedzeny. aj ked prekrocis FUP, mozes byt stale na nete 24 hodin denne, a mozes tahat dalsie data bez priplatku alebo bez toho aby sme ta vypli. nas internet naozaj je casovo a datovo neobmedzeny. po FUPku akurat rychlost uz nie je garantovana. no ked chces aj garantovanu rychlost, kup si garantovanu linku, nechasapaci, aj take mame, megabit za 7tisic + DPH.


vsak prave... jedine rozumne riesenie je vybrat sa zlatou strednou cestou - len ju treba najst.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 18:10 #73603
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pixall spravne vravi.

bohuzial sa musis riadit urcitymi pravidlami. Mam uz vela skusenosti s (hlavne neuspesnymi) letakmi a podobne

internet JE CASOVO a DATOVO neobmedzeny. tj mozes surfovat stale aj po prekroceni urcitych dat. je to pravda, nie? neplatis za data navyse ani ta to neskene ked nieco prenesies (na tomto bohovsky ryzuje DSI data, kuknite si ich cenniky....).

ja tiez uz pisem rychlost az XXMbit, pripojenie uz od XX EUR, mesacny poplatok uz od XX EUR.

to co ty robis je zdieranie sameho seba a kym neskor na to prides tym pre teba horsie. Ja uz som touto fazou presiel, Nesnazim sa kazdemu zakaznikovi vyst na 1000% v ustrety, lebo to sa neda a kazdy zakaznik zacne vymyslat, chce zlavy chce nieco viac a podobne. Ako tu uz bola taka diskusia prednedavnom.... neda sa pripojit kazdeho za JEHO podmienok aby si tym trpel ty. Su podmienky ktore udavas ty, lebo ty nieco poskytujes, nie zakaznik.....

Teda da sa vsetko, ked si masochista, ale ked to spravis raz, spravis to druhy krat, treti..... budes otrokom svojich ustupkov. preide k tebe novy zakaznik ze ja to chcem takto lebo to ma takto kamarat.... a ty co zacnes sa vyhovarat preco si to takto spravil jemu a teraz to tek nechces.

treba nast rozumu hranicu...napriklad ist cestou gaussovej krivky ako pise pixall
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 18:51 #73607
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

gyro wrote: ›vratme sa k shapingu, dnes nahadzujeme NetBSD tak drzte palce.


xxxBSD je sice super a take veci ako napr. scrub http://www.openbsd.org/faq/pf/scrub.html na linuxe neexistuju (aspon nepoznam ziadnu linuxovu alternativu) ale stale nechapem to ze ked dokaze xeon napr. u Dikobraza shapovat 170M linku (dokonca na MK 2.9.51 co je stare 2.4 jadro linuxu) preco to u teba na linuxe nejde...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 21:20 #73619
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

pixall wrote: ›
alix spravi 300mbps cryptovaneho tunelu, zerie aj stoji asi 7x menej.


Nemylis si to z nejakym inym hw lebo alix ma len 100mbit sietovku?
http://blog.bytemine.net/tag/ipsec
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: RB1000 - vsetko o nom  PostPosted: 10.02.2009 - 22:24 #73622
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Urobil som taky maly testik. CPU je na 100 percent preto lebo som zapol bandwith test.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)