Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 23:08


Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
kurilla
Post subject: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 09:36 #74282
Basic


Joined: Feb 24, 2009
Posts: 3

Ahojte, som tu nový a rád by som sa opýtal či má niekto podobný problém, resp. ako ho vyriešiť.

Mám urobený spoj s anténami NS2 a 5 ... je na ňom 8x táto anténa ... signál majú výborný, pretože niesú od seba ďaleko. Bavíme sa o spoji v obci k odľahlým častiam obce kde sa to ináč nedá poriešiť.

Ide o to, že ten spoj je veľmi čudný, niekedy ide a inokedy nie. Niekedy pingám bez straty 20ms a niekedy aj 1500ms.

Na servri som si všimol pri pinganí mi vypisuje hlášku next-hop z IP adresy.

Viete poradiť nastavenie?

Do obce idem 5Ghz Proximom, tam je to ok, ďalej ku klientom tlačím Proxim AP700, tiež úplne ok. Klienti majú Nanostation 2 a 5 a tiež v pohode bez next-hop. Len tento jeden spoj.

Ďakujem. Ak sú potrebné podbrobnejšie informácie rád ich sem napíšem, len neviem čo by to malo byť.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 09:47 #74284
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

na com bezi ten konkretny spoj ktory blbne? ked ti neide, neprejde ani ping, alebo vtedy je ping vysoky? ping 20ms je uz tiez celkom dost, standardne mam na spojoch do 10ms (typicky <2ms). Tipoval by som zle nastaveny ack alebo problemy so signalom...
btw neni ta obec na vychode pod tatrami? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 10:15 #74287
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Konflikt IP alebo MAC
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kurilla
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 10:27 #74289
Basic


Joined: Feb 24, 2009
Posts: 3

Konflikt IP to nie je, u som to pomenil, a ako môže byť konflikt MAC nechápem, nič nemám klonované. Ten spoj je tvorený najprv spojom 5Ghz a potom 2,4Ghz NanonStation ... všetky komplet som pomenil, v spoji mi figuruje jedna PowerStation2 (ale robilo to už bez nej). Správa sa to rôzne. Niekedy ako keby to šlo a potom ak sa toho niekto dotkne (začne surfovať, sťahovať) pingy vypadnú. 20ms som možno prehnal ... ale myslel som to od servra vzdialeného 25 km. Niekedy neprejde ping, niekedy ide veľmi vysoký. JOFO vieš, že je tak o čom? Čo myslíš tým ack, problém so signálom skúr nie i keď to nevylučujem.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 10:37 #74290
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

v akom mode ti bezia spoje? routujes to alebo to mas v bridge mode?
ak tam mas bridge, tak odporucam vsetko preklopit na routing a budes mat po probleme.. pri bridgi sa podobne veci casto stavaju, nejaka cast bridgu zblbne a hned je konflikt MAC adries na svete Smile zelmar mi to pripomenul, uz som aj zabudol ze existuje aj bridge, tak som tuto moznost ani nebral do uvahy Smile
a inac odporucam chrbticove spoje nerobit na 2,4ke, ta je na to dost nevhodna, 5-ka sa sprava omnoho lepsie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 10:43 #74291
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
No povedal by som ze 2.4 je lepsia ako 5G co sa tyka odolnosti a robustnosti. Poznam casti slovenska kde aj dnes prevadzkuju spoj dlhy cca 16km na 2.4GHz teda pred rokom im to tam fungovalo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 10:57 #74293
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

nevravim ze nie, ale nie vsade je ciste pasmo 2,4kove.. pravda je ze v niektorych lokalitach je viac zarusena 5-ka ale to je subjektivne... ja osobne som pred 3 rokmi mal tiez jeden spoj na 2,4ke a bezal bez najmensieho problemu, ale v 5kovom pasme mam vacsiu volnost, kedze je sirsie a nie je tu tolko rusenia ako v 2,4ke..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kurilla
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 14:12 #74295
Basic


Joined: Feb 24, 2009
Posts: 3

JOFO znova sa pytam co je to to ack a tiez by ma zaujimalo ake anteny pouzivas ty ked Ti to ide na 2ms. Mame v sieti licencovany spoj a ten ide na 2 az 3 ms a nic lepsie JA nepoznam. Cela siet je bridge. Tých 20ms cca som myslel od servra ku koncovemu zakaznikovi po tých 8 antenach.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 14:49 #74296
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
kurilla wrote: ›JOFO znova sa pytam co je to to ack a tiez by ma zaujimalo ake anteny pouzivas ty ked Ti to ide na 2ms. Mame v sieti licencovany spoj a ten ide na 2 az 3 ms a nic lepsie JA nepoznam. Cela siet je bridge. Tých 20ms cca som myslel od servra ku koncovemu zakaznikovi po tých 8 antenach.


v prvom rade zrusit BRIDGE a ROUTOVAT ROUTOVAT ROUTOVAT....
v dalsom rade mam spoj na 11km neni to licenc a mam na nom ping cca 0-1ms
neveril som tomu ani ja ale zlaty ALIX a CM9
a ano AP klient ktory ma NS2 alebo NS5 ma ping do 2ms
20ms ma na six najhorsie odflaknuta montaz, davno pradavno som mal bridge siet lae raz sa nasiel nejaky dobrak co zabil celu siet od vtedy uz len routujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 14:50 #74297
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Jo a ACK je kontrolny bod z ktoreho vychadzam ked je nieco zle standardne mam od 30 do 70 ak je to vyssie nieco je zle a treba najst toho kto to sposobuje a vymenit mu antenu kable alebo nakoniec i zariadenie.

cez google som narycho nasiel toto
http://translate.google.sk/translate?hl ... k%26sa%3DG

Z Wikipédie, otvorená encyklopédia
(Redirected from ACK (computing) ) (Presmerované z ACK (výpočtová technika))
Jump to: navigation , search Prejsť na: navigácia, hľadanie

For teleprinters , Acknowledge character (ACK) is a transmission control character transmitted by the receiving station as an affirmative response to the sending station. Pre teleprinters, Potvrdzovací znak (ACK) je odovzdanie kontrolných znakov prenášaných príjem stanice ako kladná odpoveď na vysielajúce stanice.

The ACK function is heavily used in the Automatic repeat-request (ARQ) function. Táto funkcia je silne ACK používa pri-Automatické opakovanie požiadavke (ARQ) funkcie. The ACK frames are numbered in coordination with the frames that have been received, and then sent to the transmitter. V ACK rámy sú očíslované v koordinácii s rámami, ktoré boli doručené, a potom je vysielač. This allows the transmitter to remain within the window size of the receiver's buffers, and to become aware of any missed frames. To umožňuje vysielač zostane v okne veľkosti príjemcu buffer, a to sa dozvedeli o všetkých neprijatých snímok.

Note: An acknowledge character may also be used as an accuracy control character. Poznámka: potvrdiť charakter, môžu byť taktiež použité ako presnosť ovládania charakter.

In Unicode , the hexadecimal code number is 0x06. V Unicode, hexadecimálne číslo kódu je 0x06.

Source: From Federal Standard 1037C Zdroj: od federálnych standard 1037C

Also used as a slang abbreviation in internet forums and chats (mainly technology ) for "Understood". [1] Používa aj ako skratka slang v internetových fór a chatov (najmä technológie) pre "Rozumiem." [1]

[ edit ] ACK (computing) [Editovať] ACK (výpočtová technika)

In computing , an ACK (also known as an acknowledgment code ) is a signal passed between communicating processes or computers to signify acknowledgement, or receipt of response, as part of a communications protocol . Pri počítanie sa ACK (známy aj ako potvrdenie kód) je návesti komunikácia medzi procesmi alebo počítača znamenať potvrdenie alebo prijatie odozvy, ktorý je súčasťou komunikačný protokol. For instance, ACK packets are used in the Transmission Control Protocol to acknowledge the receipt of SYN packets when establishing a connection, data packets while a connection is being used, and FIN packets when terminating a connection. Napríklad ACK pakety sú používané v Transmission Control Protocol potvrdiť obdržaní SYN paketov pri nadväzovaní spojenia, dátové pakety, pričom pripojenie sa používa, a FIN pakety pri ukončení spojenia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Spoj s NanoStation2 a 5 ... next-hop  PostPosted: 24.02.2009 - 17:21 #74300
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

presne tak.. na 5g sa da v pohode dostat spojom na 0-2ms t.j. aj mas 8 hopov po server, tak do tych 16ms by sa mal vtesnat pri beznej prevadzke.. ak je spoj vytazeny na max to uz je ine tam sa mozu latencie vysplhat aj na sekundy Smile ale v 5-ke sa da spravit pekny spoj aj okolo 40-45Mbit/s HD resp na nstreme2 aj FD a ked sa pouzije turbo tak aj viac Smile
od seba na klienta na druhej strane siete (sice len cez 5 anten a niekolko routrov) mam momentalne ping priemerne 5ms a na najlepsom spoji (cca 3,5km) mam min 0ms max 4ms priemer 1ms Smile
podstatna je spravna konfiguracia spoja
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)