Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 13.05.2024 - 02:40


Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Poll
Maly by si väčší ISP viesť zoznamy kde v akej lokalite použili aký kanál a aký výkon ?
áno
40%
 40%  [ 2 ]
nie
60%
 60%  [ 3 ]
Total Votes : 5


Author Message
rcp
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 15:57 #74993
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
ked uz si rozbehnuty oprav aj toto Smile

...vymenili data o využitý kanálov.........
...strane (napr. kanál 5 ) zarušení, tak by.........
...naprogramovať alebo na lixnuxe........
...ak negude pod -80 tak označi ako zarušení. Potom ..........
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 16:04 #74994
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

rcp wrote: ›
server3 wrote: ›Ako to bolo pri vzniku 5GHZ pasma?


tak isto, ako pri 2,4GHz.
Ale to len potvrdzuje to, ze cena zariadeni klesa umerne k poctu predanych kusov a cim lacnejsie su zariadenia, tym sa ich viac preda.

Aky velky vsak bude trh so zariadeniami, pokial si niekde presadite "pasmo pre ISP"?

nebude nakoniec pre ISP schodnejsia a zaroven aj lacnejsia cesta pouzit licencovane pasmo?

Mozno sa pokusas vyriesit uz vyriesene Very Happy


mimochodom, co hovoris na nove zariadenia od ubnt?
http://www.i4wifi.cz/?mtc=0&cls=stoitems&catalog=scategorysys&fulltext=mimo&sticode=ubnt&status=1&orderby=stiplname&submit=Hledat
myslis, ze 5Ghz pasmu pomozu? alebo si naivne myslis, ze ich nebudu ISP pouzivat?

Nemyslim si, ze ich budu kupovat len jankovia k svojim DSLkam Very Happy


ALe ved ja to neriesim,ja sa na to mozem vysrat,lebo mi staci 5 ghz tu u nas.Akurat sa znervoznujem na tom ako to je cele zajebane amatermi s dsl routrami.A i4wifi mi nefunguje,vypisuje chyba 500 ci co.Neotvori web
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 16:07 #74995
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ewew wrote: ›

Ak má nejaké AP RSSI pod -90 sú už s problémy s prenosom. Môj návrh zohladnuje aj takéto parametre. Napriklad v kanále je niekoľko SSID s RSSI pod -90 ak nie testuje či je to pod -80 ak áno označi ho ako použitelný ale ak najde volný tak vyberie ten. A ak negude pod -80 tak označi ako zarušení. Potom si to vymeni info a vykona ako som už v tejto diskusii spomenul.



Zalezi od citlivosti zariadenia,nemusi to byt 90,moze bt 96,alebo aj menej

A ako to myslis pod -90? vsak cim menej tym lepsi signal,najlepsie je okolo -65.ci co si tym myslel,signal nie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 16:11 #74996
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
mne ide, ale mozes skusit:
http://www.ubnt.com/
http://shop.cznet.cz/
dokonca som nieco videl uz aj v cennikoch SK predajcov:
http://www.pentask.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=37701

este stale ta serie stav v 5GHz? Bude horsie.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 16:13 #74997
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

server3 wrote: ›
ewew wrote: ›

Ak má nejaké AP RSSI pod -90 sú už s problémy s prenosom. Môj návrh zohladnuje aj takéto parametre. Napriklad v kanále je niekoľko SSID s RSSI pod -90 ak nie testuje či je to pod -80 ak áno označi ho ako použitelný ale ak najde volný tak vyberie ten. A ak negude pod -80 tak označi ako zarušení. Potom si to vymeni info a vykona ako som už v tejto diskusii spomenul.



Zalezi od citlivosti zariadenia,nemusi to byt 90,moze bt 96,alebo aj menej


DObre môže byť ale mám jeden dokument kde je pisané,že pri RSSI -90 môžu byť problémy. Spoľahliví prenos je pri -82. Ale netvrdím, že je to pri všetkých zariadenia tak.
Inak k tomu výberu kanálov. Samozrejme by sa to doriešilo. Chcel som len naznačiť to,že či by sa to nedalo aplikovať aj na mikrotik alebo nejaký linux.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 16:21 #74998
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

rcp wrote: ›mne ide, ale mozes skusit:
http://www.ubnt.com/
http://shop.cznet.cz/
dokonca som nieco videl uz aj v cennikoch SK predajcov:
http://www.pentask.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=37701

este stale ta serie stav v 5GHz? Bude horsie.....


No ubnt je dobra konkurencia oproti drahsim alternativam a ako vidim zase sa vyfarbili.Ja mam siet spravenu len na ubnt a som spokojny,na mk mi vkuse karty odpalovalo tak som to vyhodil do hajzla.A co sa tyka 5ghz tak to ma neserie vobec,je tu okrem mna dakych 9 sieti co je malo,este stale su volne kanali,co sa o 2,4 neda povedat,len tu vo vk na okraji mesta som teraz pozeral bolo 26 sieti z toho 18 v rezime b/g.Co potom musi byt vo vacsich mestach Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 16:29 #74999
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
server3 wrote: ›No ubnt je dobra konkurencia oproti drahsim alternativam a ako vidim zase sa vyfarbili.Ja mam siet spravenu len na ubnt a som spokojny,na mk mi vkuse karty odpalovalo tak som to vyhodil do hajzla.A co sa tyka 5ghz tak to ma neserie vobec,je tu okrem mna dakych 9 sieti co je malo,este stale su volne kanali,co sa o 2,4 neda povedat,len tu vo vk na okraji mesta som teraz pozeral bolo 26 sieti z toho 18 v rezime b/g.Co potom musi byt vo vacsich mestach Very Happy



Nech je tam cokolvek, nespravili to len obycajni ludia.

Akekolvek pasmo, ci uz je to 2,4Ghz, 5GHz alebo ine, zabije masova dostupnost lacnych zariadeni. Tuto obavu vyslovilo vela ludi uz pri "otvoreni" 5Ghz a teraz sa potvrdila.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 17:07 #75000
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

rcp wrote: ›


Nech je tam cokolvek, nespravili to len obycajni ludia.

Akekolvek pasmo, ci uz je to 2,4Ghz, 5GHz alebo ine, zabije masova dostupnost lacnych zariadeni. Tuto obavu vyslovilo vela ludi uz pri "otvoreni" 5Ghz a teraz sa potvrdila.


To je velka pravda
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 17:10 #75001
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
ewew ,ak by všetky zariadenia ktoré sú momentálne vonku v prevádzke zrazu vedeli automatické preladovanie tak by vôbec nefungovali lebo by sa furt snažili zmeniť kanál .. zmena kanálu = rozpojenie spojenia
to že to vedia motoroli bez rozpadnutia to je o inom ..
1. nieje to 802.11
2. cenovo sú niekde inde tie zariadenia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 18:43 #75002
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Thomas wrote: ›ewew ,ak by všetky zariadenia ktoré sú momentálne vonku v prevádzke zrazu vedeli automatické preladovanie tak by vôbec nefungovali lebo by sa furt snažili zmeniť kanál .. zmena kanálu = rozpojenie spojenia
to že to vedia motoroli bez rozpadnutia to je o inom ..
1. nieje to 802.11
2. cenovo sú niekde inde tie zariadenia


Zaujímave,že na AP založenom na fli4l 3.3.1 dokáže prepnúť kanál bez prerušenia downloadu. Ako toto okomentuješ
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 19:36 #75003
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
ewew wrote: ›
Thomas wrote: ›ewew ,ak by všetky zariadenia ktoré sú momentálne vonku v prevádzke zrazu vedeli automatické preladovanie tak by vôbec nefungovali lebo by sa furt snažili zmeniť kanál .. zmena kanálu = rozpojenie spojenia
to že to vedia motoroli bez rozpadnutia to je o inom ..
1. nieje to 802.11
2. cenovo sú niekde inde tie zariadenia


Zaujímave,že na AP založenom na fli4l 3.3.1 dokáže prepnúť kanál bez prerušenia downloadu. Ako toto okomentuješ


Len aby to dokazal aj klient ....pri prenose tcp/ip nie je problem toto dosiahnut na ukor straty par paketov (ved sa poslu znova), alebo natiahnutia odozvy (buffering).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 06.09.2009 - 22:02 #75008
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Sa mi sniva alebo sme sa v case posunuli o 5 rokov dozadu ? Very Happy

... ach to bolo ked sme fungovali na breezoch ...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 07.09.2009 - 17:55 #75028
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

zelmar wrote: ›
ewew wrote: ›
Thomas wrote: ›ewew ,ak by všetky zariadenia ktoré sú momentálne vonku v prevádzke zrazu vedeli automatické preladovanie tak by vôbec nefungovali lebo by sa furt snažili zmeniť kanál .. zmena kanálu = rozpojenie spojenia
to že to vedia motoroli bez rozpadnutia to je o inom ..
1. nieje to 802.11
2. cenovo sú niekde inde tie zariadenia


Zaujímave,že na AP založenom na fli4l 3.3.1 dokáže prepnúť kanál bez prerušenia downloadu. Ako toto okomentuješ


Len aby to dokazal aj klient ....pri prenose tcp/ip nie je problem toto dosiahnut na ukor straty par paketov (ved sa poslu znova), alebo natiahnutia odozvy (buffering).


Skúšal som to s notebookom a neprerušilo sa spojenie. Sťahoval som asi 10 MB súbor. Mám tam shaper a akurát notebook mal triedu všetko ostatne, ale nechcelo sa mi s tým hrať tak som to takto vyskúšal. Aspoň som mal viacej času na zmenu kanálu.
kanále som menil cez ssh konzolu. Tiež je možnosť cez konzolu na tom PC s fli4l.

Na záver PC s fli4l dokáže veľa veci, myslim,že je tam aj asterix a podobné veci. Stránka projektu je www.fli4l.de.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 07.09.2009 - 18:59 #75030
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
gyro wrote: ›Sa mi sniva alebo sme sa v case posunuli o 5 rokov dozadu ? Very Happy

... ach to bolo ked sme fungovali na breezoch ...


... tak ste sa vykecali o chujovinach, navrhujem to cele hodit do zumpy aj s hlasovanim Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Maly prieskum obsadenia kanálov na Wifi 2,4 Ghz  PostPosted: 07.09.2009 - 19:33 #75031
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

m-tec wrote: ›
gyro wrote: ›Sa mi sniva alebo sme sa v case posunuli o 5 rokov dozadu ? Very Happy

... ach to bolo ked sme fungovali na breezoch ...


... tak ste sa vykecali o chujovinach, navrhujem to cele hodit do zumpy aj s hlasovanim Laughing


Zaujíma ma dôvod prečo by to malo ísť do žumpy.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)