Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 00:06


Prechod na s.r.o

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 6 123456 >
Author Message
airbilly
Post subject: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 11:11 #75181
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Zdar, konecne som sa odhodlal zrusit zivnost a prejst na s.r.o.
Chcel by som to tak, ze spravim viac s.r.o neplatca DPH a jednu platca DPH a tam prevediem zakaznikov( obrat do 35.000 Eciek)
Otazka je ako ?
Staci spravit dohodu o prechode prav a povinnosti a klientovi to oznamit ?
Ci ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 12:00 #75182
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
airbilly wrote: ›Zdar, konecne som sa odhodlal zrusit zivnost a prejst na s.r.o.
Chcel by som to tak, ze spravim viac s.r.o neplatca DPH a jednu platca DPH a tam prevediem zakaznikov( obrat do 35.000 Eciek)
Otazka je ako ?
Staci spravit dohodu o prechode prav a povinnosti a klientovi to oznamit ?
Ci ?

Riesim podobny problem, uz pomaly premigrovavam klientov. Tiez kvoli DPH a pod. Nevidim v tom extremny problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 12:13 #75184
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
m-tec wrote: ›
Riesim podobny problem, uz pomaly premigrovavam klientov. Tiez kvoli DPH a pod. Nevidim v tom extremny problem.

Otazka bola ako to riesis ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wsk
Post subject: prechod  PostPosted: 15.09.2009 - 12:50 #75185
Basic


Joined: Mar 17, 2006
Posts: 312

Ja som to riesil dohodou o ukonceni zmluvy + nova zmluva na novu spolocnost.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: prechod  PostPosted: 15.09.2009 - 13:00 #75186
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
wsk wrote: ›Ja som to riesil dohodou o ukonceni zmluvy + nova zmluva na novu spolocnost.

Tuto moznost by som bral ako poslednu
1. Prilis vela papierovaciek
2. Co so zakaznikmi co maju viazanost a odmietnu podpisat novu zmluvu ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 13:01 #75187
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Ja sa s tym neponahlam, takze ked sa ide k zakaznikovi alebo pride napr.zaplatit tak sa mu urobi automaticky nova zmluva a vysvetli sa mu to. Ak to chces urobit rychlo, bude to trochu problem a robota s tym. Niektori si zabudnu zmenit trvale prikazy a zmluvu budes mat napr. na s.r.o. a platit ti bude na zivnost. V tom vidim kamen urazu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 20:47 #75194
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

airbilly wrote: › prevediem zakaznikov( obrat do 35.000 Eciek)


kua, to mas pekny obrat... odkial si nabral tolko? vsak si pisal niekde, ze mas priblizne 1 600 klientov, co je zhruba po 15 eur priblizne 24 000 eur a ostatok? alebo mas vsetkych klientov na programe za 20 eur?
alebo uz viem.... trtkas bankarovu dceru, co?

tiez riesim toto... budem mat dokopy tri alebo styri s.r.o., tam to rozdelim a je. nemienim platit statu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 21:24 #75196
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Aman wrote: ›
airbilly wrote: › prevediem zakaznikov( obrat do 35.000 Eciek)


kua, to mas pekny obrat... odkial si nabral tolko? vsak si pisal niekde, ze mas priblizne 1 600 klientov, co je zhruba po 15 eur priblizne 24 000 eur a ostatok? alebo mas vsetkych klientov na programe za 20 eur?
alebo uz viem.... trtkas bankarovu dceru, co?

tiez riesim toto... budem mat dokopy tri alebo styri s.r.o., tam to rozdelim a je. nemienim platit statu.

Pleties hrusky s jablkami.
Tu nejde o mesacny obrat ale o rocny Wink
35000/12/13,28=219,62
Kedze sa mozu objavit aj ine prijmy tak pre istou len 210 zakaznikov na jednu s.r.o.
Kedze mi tu nikto neporadil, tak to idem riesit s "mojim" pravnikom Wink
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 21:28 #75197
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Aman wrote: ›
airbilly wrote: › prevediem zakaznikov( obrat do 35.000 Eciek)


kua, to mas pekny obrat... odkial si nabral tolko? vsak si pisal niekde, ze mas priblizne 1 600 klientov, co je zhruba po 15 eur priblizne 24 000 eur a ostatok? alebo mas vsetkych klientov na programe za 20 eur?
alebo uz viem.... trtkas bankarovu dceru, co?

tiez riesim toto... budem mat dokopy tri alebo styri s.r.o., tam to rozdelim a je. nemienim platit statu.


Styri sro nemozes mat, podla zakona nesmies byt jediny spolocnik vo viac ako troch s.r.o.

Co sa tyka postupu zalozenia sro je to trosku papierovaciek ale pokial nie si udrety na hlavu za 10-12 dni mas sro zalozenu aj bez pravnika a viac menej bez koruny Laughing alebo inej pomoci, chvilku trva kym dostanes z danoveho karticky, ale no problem. Pozor poskytovanie netu sa neda spravit ako zivnost a zapisat ju do zivnostenskeho listu sro. Jedine riesenie zapisat do orsr "Poskytovanie netu na zaklade vseobecneho povolenia cislo xy" a prilozit ako prilohu overeny papier z tusr o registracii. S viac sro som spekuloval aj ja ale na koniec som sa vysral na to. Usetri ti to sice prachy ale vsetko robis trikrat otazka znie ci to stoji za to
Co sa tyka ludi trvalo skoro tristvrte roka kym sa vsetci naucili platit na novy ucet. Aby to bolo koser riesili sme to tak ako kedysi t-mobile s nami kym sme mali predajnu, spravili sme zmluvu o preberani platieb a ludom sme pomali vtlakali do hlavy nech platia na novy ucet, Co sa tyka zmluv riesili sme to v zmysle ze nova firma prebera zavazky aj povinnosti len oznamenim viem ze to nie je ok ale tu papierovu vojnu som absolutne netuzil absolvovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 21:30 #75198
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

ahaaaaaaa, sekol som sa.
ale tu uz ti riesenie poradili. ja som to preberal tiez s pravnikom a uctovickou. jedine rozumne riesenie je vypovedna zmluva plus nova zmluva. inak to nejde. ti, co su viazany, tak nechaj tak ako su a ty, ktory nie, tak prehod na novu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 22:00 #75199
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
tulo wrote: ›
Styri sro nemozes mat, podla zakona nesmies byt jediny spolocnik vo viac ako troch s.r.o.

Co sa tyka postupu zalozenia sro je to trosku papierovaciek ale pokial nie si udrety na hlavu za 10-12 dni mas sro zalozenu aj bez pravnika a viac menej bez koruny Laughing alebo inej pomoci, chvilku trva kym dostanes z danoveho karticky, ale no problem. Pozor poskytovanie netu sa neda spravit ako zivnost a zapisat ju do zivnostenskeho listu sro. Jedine riesenie zapisat do orsr "Poskytovanie netu na zaklade vseobecneho povolenia cislo xy" a prilozit ako prilohu overeny papier z tusr o registracii. S viac sro som spekuloval aj ja ale na koniec som sa vysral na to. Usetri ti to sice prachy ale vsetko robis trikrat otazka znie ci to stoji za to
Co sa tyka ludi trvalo skoro tristvrte roka kym sa vsetci naucili platit na novy ucet. Aby to bolo koser riesili sme to tak ako kedysi t-mobile s nami kym sme mali predajnu, spravili sme zmluvu o preberani platieb a ludom sme pomali vtlakali do hlavy nech platia na novy ucet, Co sa tyka zmluv riesili sme to v zmysle ze nova firma prebera zavazky aj povinnosti len oznamenim viem ze to nie je ok ale tu papierovu vojnu som absolutne netuzil absolvovat.

To je v pohode, nastastie mam aj manzelku tak kolko s.r.o bude treba, tak tolko bude.
S.r.o mi spravi pravnik, ja na to nemam ani cas ani nervy Wink
Dik za rady
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 22:03 #75200
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Aman wrote: › ti, co su viazany, tak nechaj tak ako su a ty, ktory nie, tak prehod na novu

To nieje dobry napad, nakolko sa zivnosti chcem cim skor zbavit - odvody.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.09.2009 - 22:21 #75201
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

inak hej... tvoje odvody musia byt inak brutalne. pamatas ked som ti hovoril este na uvode aby si siel rovno do s.r.o.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 16.09.2009 - 00:06 #75205
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Treba zvazit aj to ci bude mat rozdrobena firma nejaku cenu, zacinam mat pocit ze som jediny clovek co ma len jednu SROcku a robime na nu vsetko. Mozno uz nie dlho dnes budeme meta kontrolu z TUSR na logovaci system Very Happy

BTW, ked sa tu ohanate pravnikmi, poradte mi niekoho v BB, dobry pomer ceny a vykonu Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 16.09.2009 - 09:38 #75210
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Rocna uspora na DPH je celkom zaujimava t.j. 5400 EUR. 4 x 5400 je uz celkom pekna suma. Preco by rozdrobena firma nemala mat cenu ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 6 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)