Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 09:12


Prechod na s.r.o

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 6 < 123456 >
Author Message
pixall
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.11.2009 - 00:25 #77028
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mozno pokus odrazit sa od dna Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 15.11.2009 - 00:56 #77030
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pixall taky pokus sa tu uz robil, bol to pokus, padnut s ekonomikou tohto statu na dno a odrazit sa.................a ta bestia stat sa zacal do toho bahna na dne zahrabavat a dodnes sa neodrazil:-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 16.11.2009 - 02:59 #77050
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mozno je tam snaha prehrabat sa az na druhu stranu, len my to este nechapeme Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Petro
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 03.01.2010 - 15:51 #79100
Basic


Joined: Aug 07, 2006
Posts: 109

airbilly wrote: ›
Aman wrote: ›
airbilly wrote: ›Potrebujem jednu radu. Zakladam teda par srociek a nakolko sa poskytovanie netu dopisuje do obchodneho registra tak mozem zvolit postup zaregistrovat zivnosti(predpokladam ze ICO prideli zivnostensky urad), nasledne si splnit oznamovaciu povinnost a az potom zapisat cinnosti do obchodneho registra ?
Ide o to ze kazdy zapis do obchodneho registra je ak sa nemylim spoplatneny.

Dakujem


a neda sa to spravit tak aby si nemal 100 krat oznamovaciu povinnost a pod? proste mas jednu zakladnu firmu, ktora ma vsetky opravnenia a pod na poskytovanie netu. a tie dalsie firmy vlastne vyuzivaju len siet hlavnej firmy a len fakturuju. proste komplet pripojky a legislativa wifi riesi jedna a ostatne mozu mat s nou nejaku "akoze" zmluvu a vyuzivaju len jej siet na poskytovanie sluzby...
neviem ci ma chapete, ale je to riesitelne alebo treba fakt na kazdu firmu zvlast vsetko riesit...

kopa konkurencnych firiem z ineho regionu je registrovana len raz na telek. urade a na obchodnom registry je xxx krat

Riesis drobnosti, registracia na TUSR je drobnost. Zalozenie sro tiez. Dal som si teraz spravit 6 sro a cele ma to stalo vratane overenia podpisov 2500 eur. Mne ide o tych 2000 skk x 5 spolocnosti, ktore by som rad usetril.


S odstupom času prechod na viac sro mal aký efekt?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 03.01.2010 - 16:28 #79102
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
u nas taky ze sme to spojili do jednej, jednoducho ta to raz dobehne....takto mam o polovicu menej kontrol a o polovicu menej papierovaciek, tiez neplatim 2x uctovnictvo ale iba raz....atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 03.01.2010 - 16:54 #79104
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Kompletná migrácia mi potrvá este asi dva mesiace. Efekt môžem hodnotiť tak o rok. Ale celé ma to stalo cca 5000 eur. Základný efekt v prvom roku bude že nebudem každé tri mesiace platiť 4000 eur dph. No v budúcom ma zase čaká preddavok na daň. Ideálny stav je ťažko dosiahnuť. Na firme kde budem platca dph treba dosahovať dph plus mínus nula. A v ostatných firmách zase zohnať niečo do nákladov:-(
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 03.01.2010 - 16:57 #79105
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

421 wrote: ›u nas taky ze sme to spojili do jednej, jednoducho ta to raz dobehne....takto mam o polovicu menej kontrol a o polovicu menej papierovaciek, tiez neplatim 2x uctovnictvo ale iba raz....atd


kontroli chodia tak ci tak... je jedno ci dojdu 1 alebo 3 krat do roka. uctovnicka robi podla poctu poloziek / zakaznikov, takze je to jedno - berie to ako celok.
a to ci usetrim xxx tisic sk rocne alebo nie, tak to mi jedno nie je. mozno si rasto taky bohaty ze ti to je jedno, ale mne zial bohu nie. to mi stoji aj za 10 kontrol a podobnych kravin.


Last edited by Aman on 03.01.2010 - 16:58; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 03.01.2010 - 16:58 #79106
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Aby som to este upresnil. Klienti sú už premigrovaní. Teraz čakám na registraciu na dph. Potom začne kolotoč papierovaciek - najmy,leasingy atd.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 03.01.2010 - 20:47 #79117
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

421 wrote: ›u nas taky ze sme to spojili do jednej, jednoducho ta to raz dobehne....takto mam o polovicu menej kontrol a o polovicu menej papierovaciek, tiez neplatim 2x uctovnictvo ale iba raz....atd


Konecne mozem s niecim u teba aj suhlasit Smile Je to tak ako pises. Ked sa jedna o dane tak na to existuje jedno pekne pravidlo: dokedy dokazes to hovno pred sebou gulat. Raz to aj tak dorastie do takych rozmerov ze to uz nedokazes pred sebou tlacit a zaplatis to vsetko a vybabres akurat sam zo sebou...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Petro
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 03.01.2010 - 20:48 #79118
Basic


Joined: Aug 07, 2006
Posts: 109

airbilly wrote: ›Aby som to este upresnil. Klienti sú už premigrovaní. Teraz čakám na registraciu na dph. Potom začne kolotoč papierovaciek - najmy,leasingy atd.

A klientov si ako premigroval.?Zaslal si výpoved a nasledne novú zmluvu?
Asi pojdem tento rok v tvojich stopách. Mám len jednu sro od zaciatku. ale ta je uz plna a na fo mam dph 2000€ s odretými ušami
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 03.01.2010 - 21:42 #79123
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Aman asi nemas dost jasno v uctovnictve, nechcem tu nikoho napadat ani nic podobne ale tebe sa neoplati byt neplatcom DPH, si predsa vo faze investicii do siete, viem, ze vcelku dost xces investovat do infrastruktury, tak si to daj doparoma spocitat. Jedine na com tu vsetci somrete, ze zarobite tak na DPH na nicom inom ale kde na nej zarobis. Ak mas dobreho ekonoma vo firme tak, kazda firma musi pri investiciach a odpisoch prist automaticky po rokoch do straty...ale toto nie je forum o uctovnictve:-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 00:08 #79127
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

ja si teda neviem predstavit prevadzkovat 9 firiem len preto, aby som sa vyhol DPHcke. To by ma urcite trafil slak, 9 priznani, hlaseni, vsetkych registracii, statistik, a sto dalsich somarin rocne na kazdu firmu by ma priviedlo do hrobu. Jedine ze bude niekto iny konatel a bude mat za ulohu 18 dni rocne stravit debatou so zamestancami zivnostenskeho pri kontorach, 9 dni bude hostit SOI, TUSR je u mna minimalne raz rocne, takze to mame dalsich 9 dni. Uz teraz mam pocit, ze potrebujem niekoho na triedenie posty, tolko mi chodi kadejakych somarin, co by to bolo pri 9tich firmach? Smile No ale pravda je, usetril by som 3000E mesacne.
Podla mna clovek co si vie zratat vsetky naklady a jeho cas ma nejaku hodnotu musi pochopit, ze pri malej firme sa to este neoplati a pri vacsej sa to uz neoplati. A to este treba brat fakt, ze kratenie dane je trestny cin. Ona tam stale nejaky unik bude, uz ked nic tak len "zohnať niečo do nákladov" . A ked sa toto nepodari, tak usetrene na dph pojde do dane z prijmov a strati to cele zmysel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 00:25 #79128
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Pred rokom som riesil podobny problem. Vsetci ma strasili ake to bude strasne pri prechode na DPH a nedoplatim sa. Dostaval som rady ako musim rozdelit firmu na 100 casti.

Vymenil som uctovnicku a prebral som to s ekonomom. Nakoniec sme to vypocitali tak, ze pri efektivnych nakladoch platime minimalne DPH. Alebo ziadne !
Potom sa DPH este aj vracia. Na to netreba zabudat Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 06:44 #79130
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
mirecnet wrote: ›Pred rokom som riesil podobny problem. Vsetci ma strasili ake to bude strasne pri prechode na DPH a nedoplatim sa. Dostaval som rady ako musim rozdelit firmu na 100 casti.

Vymenil som uctovnicku a prebral som to s ekonomom. Nakoniec sme to vypocitali tak, ze pri efektivnych nakladoch platime minimalne DPH. Alebo ziadne !
Potom sa DPH este aj vracia. Na to netreba zabudat Very Happy

Nikomu moje riesenie nenutim, nemam dokonca ani ekonomicke vzdelanie Smile
Stale vsak viem urobit tabulku v exceli a nech ratam ako chcem, tak pri obrate 240k EUR usetrim rocne aj po zaplateni dane s prijmov v najhorsom pripade 18000 EUR(prvy rok o 5000 EUR menej, nakolko tolko ma stalo zalozenie sro) a navyse kedze prvy rok neplatim ani preddavky na dan, tak si "bezurocne poziciam" do marca 2011 28500 EUR(tolko by som odviedol na DPH).
Je ale pravda, ze tento rok uz neplanujem ziadne velke investicie do siete - tie boli v minulom roku.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 06:48 #79131
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Petro wrote: ›
A klientov si ako premigroval.?Zaslal si výpoved a nasledne novú zmluvu?

Postupenie prav a povinnosti..
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)