Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 22:18


Prechod na s.r.o

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 6 < 123456 >
Author Message
andreas4all
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 10:51 #79134
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

a neuvazovali ste o Off-shore spolocnosti?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 12:06 #79138
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

421 wrote: ›Aman asi nemas dost jasno v uctovnictve, nechcem tu nikoho napadat ani nic podobne ale tebe sa neoplati byt neplatcom DPH, si predsa vo faze investicii do siete, viem, ze vcelku dost xces investovat do infrastruktury, tak si to daj doparoma spocitat. Jedine na com tu vsetci somrete, ze zarobite tak na DPH na nicom inom ale kde na nej zarobis. Ak mas dobreho ekonoma vo firme tak, kazda firma musi pri investiciach a odpisoch prist automaticky po rokoch do straty...ale toto nie je forum o uctovnictve:-)



tak sme sa zle pochopili... jedna firma ostala platcom dph. nemigroval som ziadnych klientov, okrem par znamych, ale aj to zratam na dvoch rukach. len novych davam na nove firmy. mam to dobre preratane, o to sa neboj. investicie pojdu zo starej firmy, kde sa znizi dph na potrebne minimum a klienti budu pribudat na novych firmach.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 12:14 #79140
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

byt platcom dph a nerozdelit firmu sa oplati ak predavas tovar a nie sluzby. pri sluzbach je to o dost horsie. a ten kto ma obrat okolo pol mega mesacne proste musi platit obrovske dph alebo musi neuveritelne utracat prachy na auta (aspon dve auta rocne), neustale investovanie penazi do siete alebo musi proste zacat stavat dom (ako sidlo firmy).

chalani, ja som davno vedel ze je tu kopa milionarov... ale ze az tolko, tak to sa mi nechce verit. ked sa vam zda usetrenych zhruba 600-900 tisic sk rocne malo, tak to klobuk dole pred vami - ste davno za vodou. ja zial bohu nie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 12:20 #79141
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
aj tak sa to da robit ale ake naklady das potom na firmu ktora nie je platcom DPH?? mas nejakych dodavatelov co su neplatcami? ja ked som to v konecnom dosledku spocital tak som nezarobil priklad obrat clej firmy za rok je milion korun, keby som bol platca je to 840tis + DPH / pisem v hrubom/ no ale ak nemam naklady tak dan z prijmu je zasa 19 perc cize zasa mi odide to iste ak ale zatazim tohto neplatcu fakturami na vstupe, tak ja nemam ziadneho neplatcu co by mi dodaval tovar alebo sluzby tak dam nakladovu fakturu na 950tis, teda nech je zisk iba 50tis, no a v mojom pripade je to cca 800tis + DPH no a tuto DPH som si zasa nemohol uplatnit na odpocet ..... jednoducho sa motam stale dookola a vysledok nie je taky uzasny akoby sa zdalo....mozno mate lepsi recept alebo dodavatelov hardware co nie su platcami? mne to jednoducho nevychadza....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 12:50 #79142
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

nejak som ta nepochopil... ale nevadi. proste na uvode platis dan ci sa ti paci alebo nie - t.j. 19 % a nasledne ak si platca dph, tak aj dalsich 19 % ako dph. to je dokopy 38 % co sa mi zda dost vela a to som si este neprdol. okrem toho zamestnanci, auta, najmy, konekt a neviem co este. jasne, su to zvacsa vydavky vratane dph, ale aj tak. z cisteho prijmu musis odvies navyse dph. a nie je mi jedno ci usetrim skoro 20 percent alebo neusetrim.

a ako kazdy vie, tak vydavky sa postupne ustalia a klesaju, napr.>:
- pre 100 ludi treba konekt 20 mbit, pre 1000 staci 100 mbit - proste cim dalej, tym viac setris
- cim viac konektu odoberas, tym lepsia cena
- to ci technik bude mat 10 servisov mesacne alebo 15, tak to je uz uplne jedno - aj tak dostava fixnu vyplatu
- pri jednom najme mozes mat aj 10 firiem, nemusis platit kazdej zvlast najom
- a takto by som mohol pokracovat...

tymto chcem povedat len to, ze pri jednej velkej firme, ktora je platcom dph sa zvezu prakticky zadarmo aj 2-3 dalsie firmy, ktore su navyse odlahcene od dph, teda usetris dalsich 19 percent.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 13:02 #79143
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

mal si niekedy danovu kotrolu? Lebo teda aspon u nas nekontrolulu len formu faktur, ale aj ich obsah. A najvacsi problem som mal pri tom, ze som mal viac firiem, kazda sa venovala niecomu inemu, ale uctovnictvo, auto, jeho poistku, naftu, kancelarie, mzdy mala stale v nakladoch len jedna z nich. By ste neverili aky to bol problem. Druha firma fakturovala nejake prace za 400hodin mesacne a pritom mala len jedneho zamestnanca, teda bolo jasne, ze ten to nemohol spravit. Prva firma mala zamestnancov 15 a jasne ze na tom robili oni. Na druhej firme som mal neopravnene naklady na mzdy tych zamestnancov. Na prvej som neopravnene pouzival auto pri cestach pre druhu firmu. Proste sa to dosralo ze az, vedeli to vyriesit preuctovania nakladov, ale to pri dvoch firmach, jedna platca a jedna neplatca DPH nespravis. Deta spravis, ale odvedies DPH. Vravim len pozor, zazil som to. Za 600-900tisic rocne ja osobne by som sa nenechal nahovorit na pobyt v base.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 13:22 #79144
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

no danova bola, u nas to tak zas nebrali... ale zas sme nemali este viacero firiem. na dalsich firmach (neplatcoch dph) neplanujem mat ziadne vydavky, len cisto prijmy, t.j. odvediem celych poctivych 19 percent statu. hadam by to tak mohlo byt ok.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 13:32 #79146
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

rakel wrote: ›Vravim len pozor, zazil som to. Za 600-900tisic rocne ja osobne by som sa nenechal nahovorit na pobyt v base.


Tak, tak,...mudrlantov a spekulantov ako odrbat stat o peniaze poznam vela. Kazdy bol sef, az kym neprisla danova kontrola. Odvtedy su krotky ako barankovia a pri slove dane sa im zacina triast hlas Very Happy

A to nehovorim, ze ak si chces nepriklad co i len zobrat uver. Prve co sa skuma je platobna disciplina a vyska platenia dane.... Ak daco nesedi, alebo je to malo, tak nedostanes NIC Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 13:50 #79148
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

verim tomu, ze to ma urcite nejake negativa, ale podla mna zalezi aj od danoveho pracovnika, ktory k tebe dojde. urcite ked dojde buzerator, tak najde chybu ci sa ti lubi alebo nie.
ale vysvetli potom, preco je kopa firiem na SR, ktory toto v pohode praktizuju dlhe roky? napriklad firma netspace

http://www.orsr.sk/hladaj_subjekt.asp?O ... 0&R=on

a je ich pomerne dost na obchodnom registri. verim tomu, ze sa to da nejako normalne uhrat, dorobit nejake vydavky, nakupit nejaky ten tovar cez dalsiu firmu a co ja viem co este. proste urcite to ma aj svetlejsie stranky...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 15:45 #79153
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
ja by som ta chcel vidieť ked ti príde kontrola obvinia ta z krátenia dane a ako im vysvetľuješ ved ale aj iný majú ...
mám jedného známeho ktorý má oveľa vyšší obrať ako ty alebo hockto iný tuná z nás
tiež to robil ako sa to viacerý snažíte robiť až pokiaľ mu neprošla kontrola a nebol obvinený z krátenia dane , vtedy to z právnikom nejako uhrali zatial len na pokutu ale stale mu hrozí že si za to pôjde posedieť len to zatiaľ všelijako natahuju a snaží sa právnik ho z toho vysekať tak aby nemusel ísť sedieť ...
a ďalší expert zas pre zmenu vystavuje fiktívne faktúry ked mu vychádza za ,mesiac "malá" dphčka a to tiež platí ďanovákom pár tisíc eury

jednoduco pokial nechceš mať problémy s danovakmi radšej to nerob bolo mi povedane že toto je typické pre isté skupiny ľudí a ďanováci o to dobre vedia a musíš zaradiť na výplatnú pásku aj tú správnu osobu u nich aby si mal pokoj .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 15:59 #79154
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

rakel a thomas to co tu pisete je podvod na daniach ale preco by si nemal mat viac firiem a robit to vsetko podla zakona. Zakon ti nezakazuje mat xz firiem a podnikat. To ze si niekto napise na auto 1000l/mes. nafty je troska cudne no nie. Mat viac firiem je pre viacerych z nas financne lepsie ako mat jednu a platit velku DPH.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 20:51 #79161
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

andreas4all wrote: ›a neuvazovali ste o Off-shore spolocnosti?


z poslednych dvoch stran najrozumnejsia rada k danovej optimalizacii, a ostala uplne bez odozvy. okrem toho je to celkom imidzove ked loklaneho ISP kupi zahranicna firma. ale nasinec asi nerozumie cudzim termitom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 22:10 #79162
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

pixall > tiez si myslim. ved preco natlacit mesacne stovky € do roznych SRO, ako jednorazovo 2-3€ a neplatis dane alebo velmi nizke.


na seyshelly sa nechodi len na dovolenky.. ale kludne mozes zajst aj na valne zhromazdenie, ktore ale nevyzaduju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 22:28 #79163
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

kua, sak aj tento stat chce z niecoho zit. Chcete sa vozit po cestach, dialniciach, chodit po chodnikoch, ked sa niekde vydrbete, poslu pre vas vrtulni, odvezu do nemocnice. Je mi jasne, ze moje dane idu aj pre tych, co ich neplatia, ale ak by kazda firma poslala zisky do off-shore, mozeme to tu zabalit a poprosit posledneho aby zhasol. 19% je podla mna dobra volba. Podnikal som v casoch ked sa platilo raz tolko a zili sme. Od kedy je to take nizke, normalne sa tesim na zaplatenie dani.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Prechod na s.r.o  PostPosted: 04.01.2010 - 23:43 #79170
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pixall spolocnosti offshore funguju v krajinach kde su danove ulavy, to kazdy vie, ale prave fungovanie so spolocnostou offshore ako majitelom je o tom, ze odvadzas dane na slovensku hlavne DPH, vsetky papieru su v 100perc. poriadku len zisk na konci roku kratis vystavenim faktury na nejaku sluzbu, najcastejsou sluzbou pouzivanou v offshore spolocnostiach je freincisingova zmluva, napriklad za pouzivanie znacky a loga a pod..., a to je legalne kratenie dane z prijmu - nasi poslanci nam to ukazali:-). Vsetci tu vsak rozoberaju fungovanie dvoch sro kde sa /vraj/ setri na DPH. Tvoja zahranicna firma nemoze uctovat DPH pre firmu na slovensku, cize zmysle off-shore spolocnosti v tomto konetexte nema suvis s problematikou tu rozoberanou. Okrem toho nakup licencovanych radii, optiky ale aj aut ci obycajnych klientskych zariadeni ta musi dostat do uctovnej straty. Specifikum podnikania ISP je prave to, ze pri co najvacsom raste zakaznikov ti narasta uctovna strata, pravdaze ak ti uctovnicka spravne uctuje. Len ramcove vysvetlenie: podla zakona a vsetkych tych zvastoch mas predsa zadefinovane rozhranie na ktorom odovzdavas internet / hovorim o wifi/ kedze v specifikacii datoveho rozhrania ma kazdy z Vas uvedeny ethernet to znamena ze napriklad ten ovislink, ktory je klient u zakaznika by mal byt tvoj majetok, ty odovzdavas az internet na jeho ethernete LAN-kovom. To znamena, ze cim viac zakaznikov zapojis v uctovnom roku tym viac zariadeni ti ide do spotreby, lebo ich iba nakupujes a nepredavas. Ak mas zriadovaci poplatok napriklad 100Eur a v tom mas zapocitany aj ten kus zeleza s antenou a pracou ale uctovat by si to mal ako sluzbu, cize zisk ti vznika na inom ucte, nie na predaji tovaru....atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)