Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 17:32


Prve testy Nano M5

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Author Message
airbilly
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 18:20 #75473
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
lubosk wrote: ›
server3 wrote: ›Nebudem kvoli tomu zakladat nove vlakno,len sa spytam.Nemate niekto na predaj dosky wispstation 5? vsade je to nedostupne,co ste to vykupili vsetko ci co Very Happy

DOsky , gentlestationy Smile ano vykupili
?tak kvoli tebe som musel objednavaj drahe ns5?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 18:33 #75476
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Jednym vlaknom to na Mku nedosiahnes ...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 19:05 #75479
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

takze som sa dnes po tyzdni vlastnictva 2x NS M5 a 1x ROCKET M5 s original antenou dostal k ich montazi a testom u zakaznikov. download som dosiahol 20 az 23 mbps, upload 6 az 8mbps na speedtest.net, co je asi 2 az 3 x viac ako s nano5 oproti MK sektoru, takze opat tu mame posun dalej.

zakaznik mal na vzdialenost 1,1km tieto parametre:
Síla signálu: -70 dBm
Horizontální / Vertikální: -77 / -70 dBm
Connections: 1
Noise Floor: -96 dBm
Odchozí CCQ: 100 %
TX/RX Rate: 117.0 Mbps / 104.0 Mbps
AirMax: Zapnuto
AirMax Quality 70 %
AirMax Capacity: 35 %

este pojdem niekedy trosku sklopit vysialac dole, mozno sa to zlepsi, (nechal som ho na 0 stupnov a je na vyssej budove)

V suvislosti s tym ma napada len jedno, chcelo by to nejake nariadenie minimalne SKFREE Smile ale radsej TUSR aby sa tieto zariadenia a technologia ako taka mohla pouzivat len na point to multipoint spojoch,
Pre mna je 5GHz jedina cesta (okrem optiky na sidliskach) k zakaznikom a ked si toto doserieme, zakaznikov stratime.
Vcera som sa dockal SAFu cislo 7 a 8 a v tomto duchu chcem pokracovat pri upgrade celej chrbtice, ale mi to velke hovno pomoze ked bude dosrata 5tka.

haw, dopisal som, zamyslite sa

Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 19:32 #75480
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

preco si proti pouzitiu na PtP?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 19:47 #75481
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

lebo 5tka ma len 11 20MHz kanalov, ak by ich mala napriklad 350, neriesim
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 20:21 #75482
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

rakel wrote: ›lebo 5tka ma len 11 20MHz kanalov, ak by ich mala napriklad 350, neriesim

Mne vacsina PtP spojov ide mimo zaludnene oblasti kde rusim len vevericky tak nevidim dovod.Na Safy nemam 7tis eur na spoj .Radsej tam dam dobre smerove anteny a toto a usetrim 6tis eur na spoji...Vsak na PtP nik nepouziva sektory..
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 20:24 #75484
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

airbilly wrote: ›
lubosk wrote: ›
server3 wrote: ›Nebudem kvoli tomu zakladat nove vlakno,len sa spytam.Nemate niekto na predaj dosky wispstation 5? vsade je to nedostupne,co ste to vykupili vsetko ci co Very Happy

DOsky , gentlestationy Smile ano vykupili
?tak kvoli tebe som musel objednavaj drahe ns5?

No zobral som ich dost vela Smile ale seru ma tie drobne ufl konektory na antene ..uz som ich zopar musel rozobrat a preletovan silnejsi pigtail... nie ten cierny
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 21:21 #75489
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
RAKEL: absolutne s tebou nesuhlasim, je to freebordel pasmo a nech to tak ostane.
Co sa tyka signalu mas ho teda fakt mizerny, ale je zazrak ze to tak ide, je to fajn masinka. Zatial nasadzujeme len Bulety a robime s nimi prave PtP spoje.
na PtMP pouzivame klasicke NANO5
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 21:49 #75493
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

gyro: lenze tymto sposobom to o rok bude obsolutne nepouzitelny bordel, a mojich 1400 wifi zakaznikov strati last mile, a len z tych na optike neprezijem Sad

problem je, ze nie je alternativa,
by ma zaujimalo, kolko by take M5 na 10GHz (cize M10 Smile ) so 7MHz kanalom vedelo prenasat, mozno by to bola alternativa
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 22:04 #75494
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
rakel wrote: ›gyro: lenze tymto sposobom to o rok bude obsolutne nepouzitelny bordel, a mojich 1400 wifi zakaznikov strati last mile, a len z tych na optike neprezijem Sad

problem je, ze nie je alternativa,
by ma zaujimalo, kolko by take M5 na 10GHz (cize M10 Smile ) so 7MHz kanalom vedelo prenasat, mozno by to bola alternativa


...alebo na 24GHZ
To pripajas rodinne domy ? ... no nechcel by som, mame ich aj my ale netvoria vacsinu. To mas asi niekde kde nie je DSL, alebo ? ...
Lebo ja velmi nemam uspech kde je DSLko, neviem dedincanov presvedcit aby zmenili.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 22:24 #75496
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

lubosk wrote: ›
airbilly wrote: ›
lubosk wrote: ›
server3 wrote: ›Nebudem kvoli tomu zakladat nove vlakno,len sa spytam.Nemate niekto na predaj dosky wispstation 5? vsade je to nedostupne,co ste to vykupili vsetko ci co Very Happy

DOsky , gentlestationy Smile ano vykupili
?tak kvoli tebe som musel objednavaj drahe ns5?

No zobral som ich dost vela Smile ale seru ma tie drobne ufl konektory na antene ..uz som ich zopar musel rozobrat a preletovan silnejsi pigtail... nie ten cierny


To si bral aj zo slovenskeho a ceskeho trhu ci co Very Happy vraj dostupnost az dakedy koncom oktobra.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 22:29 #75497
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
gyro najlepšie ak si nájdeš na dedine niekoho kto ti bude tých klientov zhánať, dáš mu net zadarmo djame tomu 10 € za každého nového klienta a hned máš o zábavu postarané v tej dedine.
Napríklad na mna bol dotaz kedy budeme mať v jednej dedine 5G som povedal chalanovi že ked zoženie dalších 10 čo by malo o to záujem do týždňa to rozbehneme... nemal stým najmenší problém...
dalšia možnosť je zaspozorovať nejakú akciu v dedine a tak jednoducho tlačit tvoju prezentáciu kade sa dá nech ked sa povieš v dedine internet , hned sa ľudom bude asociovať v mysli tvoja sieť.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 23.09.2009 - 22:47 #75499
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

gyro: takmer vsade mam DSLko, 3G a najrychlesji internet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 24.09.2009 - 07:35 #75505
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

server3 wrote: ›
lubosk wrote: ›
airbilly wrote: ›
lubosk wrote: ›
server3 wrote: ›Nebudem kvoli tomu zakladat nove vlakno,len sa spytam.Nemate niekto na predaj dosky wispstation 5? vsade je to nedostupne,co ste to vykupili vsetko ci co Very Happy

DOsky , gentlestationy Smile ano vykupili
?tak kvoli tebe som musel objednavaj drahe ns5?

No zobral som ich dost vela Smile ale seru ma tie drobne ufl konektory na antene ..uz som ich zopar musel rozobrat a preletovan silnejsi pigtail... nie ten cierny


To si bral aj zo slovenskeho a ceskeho trhu ci co Very Happy vraj dostupnost az dakedy koncom oktobra.

To zasa nie Smile Nebol som urcite jediny .Ale par 10tok kusov urcite prispelo v vyprazdneniu uz aj tak prazdnych skladov v i4ke a v pente
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Prve testy Nano M5  PostPosted: 24.09.2009 - 12:23 #75510
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

lubosk wrote: ›
server3 wrote: ›
lubosk wrote: ›
airbilly wrote: ›
lubosk wrote: ›
server3 wrote: ›Nebudem kvoli tomu zakladat nove vlakno,len sa spytam.Nemate niekto na predaj dosky wispstation 5? vsade je to nedostupne,co ste to vykupili vsetko ci co Very Happy

DOsky , gentlestationy Smile ano vykupili
?tak kvoli tebe som musel objednavaj drahe ns5?

No zobral som ich dost vela Smile ale seru ma tie drobne ufl konektory na antene ..uz som ich zopar musel rozobrat a preletovan silnejsi pigtail... nie ten cierny


To si bral aj zo slovenskeho a ceskeho trhu ci co Very Happy vraj dostupnost az dakedy koncom oktobra.

To zasa nie Smile Nebol som urcite jediny .Ale par 10tok kusov urcite prispelo v vyprazdneniu uz aj tak prazdnych skladov v i4ke a v pente


No presne i4 je vybrakovana aj wifiaspa a v i4 nemaju ani eapstationy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)