Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 00:31


Poradte 1U HW pre mikrotik

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Author Message
pixall
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 19.10.2009 - 11:04 #76089
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›v3.13 ta je neoficialne posledna stable

neviem co sa kazdy tu obuva do mk... vsak na tom bezi neskutocne vela sieti a idu jak hodinky. to ze mate na to alergiu a odpor este neznamena, ze to nemoze fungovat dobre


len tot mi jeden zastanca mikrotiku vysvetloval v linux.cz konfere ze ake je to super, absolutne vyborne zelezo.. ano pri upgradovani to obcas vytuhne ale staci nasadit GSM resetatory a absolutna spokojnost, a ze ked sa mi nepaci upgrade mikrotiku tak to som asi neupgradoval nadialku straightcore... Smile Smile Smile holt kazdy mame o stabilite siete ine predstavy a inu mieru na porovnavanie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 19.10.2009 - 13:21 #76091
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Straightcore je najvacsia sracka aka moze byt, ta znacka je u nas v sieti zakazana. Nemam na sieti ani jeden Resetator (kedysi v casoch Ovis1120+Appro bol resetator na kazdom bode). Ale su ludia, ktori upgraduju vsetky MK hned ako releasnu novu verziu (podla mna je to maximalna blbost). Ja si vzdy nahram pol roka staru "stable" verziu. V zivote mi MK nezamrzol (ci uz na RB/Alix alebo PC platforme).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 19.10.2009 - 17:02 #76101
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
deelite wrote: ›Dakujem za prispevky.

Len by som poprosil o lepsie konkretizovanie stroja a tiez verziu mikrotiku, ktora vam tam bezi stabilne.

Cez vikend som experimentoval s tymto serverikom

http://www.intel.com/Products/Server/Systems/SR1530SH-SR1530HSH/SR1530SH-SR1530HSH-overview.htm
Intel 3200 chipset
Procesor v nom bol Xeon 3360 2.83GHz 12MBL2 cache
Mikrotik je na USB flashke.

Vysledok je taky, ze verzia 3.30 po cca 24h zacala vykazovat zvysenu zataz procesora a zvysene pingy. Po restarte to slo zase ok. Verzia 3.17 vytuhla asi po 4roch hodinach. Po restarte opat vsetko OK.

Uz nemam chut ani cas na dalsie experimentovanie. Preto potrebujem overene zelezo, ktore je v predaji a overenu verziu mikrotiku.

Inak taka perlicka. Downgrade MK z verzie 3.30 na 3.17 sposobilo, ze sa zmenilo system ID a tym padom som prisiel o licenciu. Vrela vdaka chlapcom z Litvy.



Odskusana LACNA a kvalitna platforma je Dell R200 ... Bezi vyse roka bez najmensieho zavahania.Teraz je tam verzia 3.25 ale dlho bola 3.13ka.Ani o nom neviem ja nejako MK nemusim. Tecie tadial cca. 100 mega
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 20.10.2009 - 06:17 #76136
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
ste-ve wrote: ›
m-tec wrote: ›Pri malom pocte userov sa da ale pri takomto je to vylucene. X-krat preberane a ti ktori to robia tak, maju problemy- vid.Neptun . Shapovanie tiez strasne zajebava vykon, takze by mu nakoniec ani ten xeon nestacil. Ked uz to ti ujovia z mikrotiku implementovali do RB , preco to nevyuzivat a naco pustat cely bordel po sieti .

Pockaj pockaj.. Nemas teraz uplne pravdu.. Vies ale ked mas za routrom nie wifi ale kable ci uz metaliku alebo optiku tak odpada problem dalsieho shapingu a riesenia dakych napr qos. Ftedy ti jednotlive segmenty staci roztriestit na vlany a koncis... Mozes mat 3000 pripojok na jednom takomto routri a nic sa nedeje Ofsem ak mas 200 pravidiel na jednu pripojku tak nerataj ze procak bude pospavat.. Very Happy

Samozrejme steve, bavime sa o radiach. Na metalike alebo optike je to OK, tiez by som to robil napr.cez VLAN.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 20.10.2009 - 17:20 #76147
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Aman wrote: ›
rakel wrote: ›Ja mam 1800svojich + 200externych userov, 155mbps linku...


kurva lidi, vsak tu je to samy milionar... Very Happy

a to som nespomenul este kiwi-ho... s takym poctom userom musi byvat na ostrovceku maledivy a na net sa pripaja len raz za mesiac aby skontroloval ci pribudli dalsie miliony na ucet (to vysvetluje to zriedkave prispievanie na forum)


Ja takymto ludom vobec nezavidim ich problemi a prajem im len to najlepsie zdrave konkurencne prostredie Very Happy

IT - Crowd - najvacia s najvacsich firiem

http://www.youtube.com/watch?v=Li-mYzk3vR4
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 04.12.2009 - 11:16 #77873
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

airbilly wrote: ›Ja fungujem na SUPERMICRO
Xeon QuadCore 2,4 1066 FSB, stalo ma to 695 EUR bez DPH od Klimu
http://nat.mobilatak.net:81/graphs/


Nevies mi povedat presny typ dosky?
Mam okolo 1500 klientov dosku od asusu, quad 3ghz, ispadmina a stane sa mi obcas ze to zatuhne, mame sice GSM resetator, ale chcel by som sa tomu tuhnutiu vyhnut.

za radu ohladom lepsej dosky pre mikrotik z vlastnej skusenosti vopred dakujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 04.12.2009 - 11:27 #77874
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
jablko wrote: ›
Nevies mi povedat presny typ dosky?
Mam okolo 1500 klientov dosku od asusu, quad 3ghz, ispadmina a stane sa mi obcas ze to zatuhne, mame sice GSM resetator, ale chcel by som sa tomu tuhnutiu vyhnut.

za radu ohladom lepsej dosky pre mikrotik z vlastnej skusenosti vopred dakujem.

Na fakture vidim len
MBS PDSMI-LN4+-B:PDSMi LN4+
i3000,S775,PCI-X,PCI,4GbE,4DDR2-667,
Skus mu napisat.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 04.12.2009 - 23:06 #77882
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Od pondelku mam nasadenu skladacku mini itx napajanu rovno 12V zdrojom s atomom 1,6 GHZ, 80GB hdd 2,5 a 2GB ddram2, on board sietovka a druha nejak intel, MK 3.20 cracked Razz 1090 mangle a QT robi nat, dns, tecie tade 40 Mbit pol siestej vecer Laughing zatazenie cpu v spicke do 27% viac som zatial nezbadal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 04.12.2009 - 23:44 #77883
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
tulo wrote: ›Od pondelku mam nasadenu skladacku mini itx napajanu rovno 12V zdrojom s atomom 1,6 GHZ, 80GB hdd 2,5 a 2GB ddram2, on board sietovka a druha nejak intel, MK 3.20 cracked Razz 1090 mangle a QT robi nat, dns, tecie tade 40 Mbit pol siestej vecer Laughing zatazenie cpu v spicke do 27% viac som zatial nezbadal.
Prestne oznacenie dosky ? Mne sa celkom pozdava tot ,je to podobne ako rb1000 , ale cena avykon su trochu inde http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... cts_id=104
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 05.12.2009 - 09:48 #77890
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
mashinepistole2 wrote: ›
tulo wrote: ›Od pondelku mam nasadenu skladacku mini itx napajanu rovno 12V zdrojom s atomom 1,6 GHZ, 80GB hdd 2,5 a 2GB ddram2, on board sietovka a druha nejak intel, MK 3.20 cracked Razz 1090 mangle a QT robi nat, dns, tecie tade 40 Mbit pol siestej vecer Laughing zatazenie cpu v spicke do 27% viac som zatial nezbadal.
Prestne oznacenie dosky ? Mne sa celkom pozdava tot ,je to podobne ako rb1000 , ale cena avykon su trochu inde http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... cts_id=104



pisal, ze napajana priamo 12V, takze predpokladam
http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... cts_id=144
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Poradte 1U HW pre mikrotik  PostPosted: 05.12.2009 - 09:59 #77893
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

skrinka je feel 202 mini itx s externym zdrojom podobne ako notebook len na 12V, Intel D945GCLF Little Falls, 82945G, a nejak intel sietovka

edit: cpu vidi MK ako 4jadro Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)